The Witcher series - in production (by Netflix)

  • 27 500
  • 723
  •   1
Отговори
# 450
  • Мнения: 6 877

И третият спойлер е малко като в Star Wars, в смисъл на "аз съм баща ти" [/spoiler]

Иначе е ясно защо са филмирали точно тая поредица: 1. заради климатичните промени; 2. заради феминизма - интересно откъде полски мъж е толкова феминистично настроен. Но като цяло, интересно е как поредица от 90-те години на миналия век се оказва доста политкоректна.
Феминизма във Вещерът е нищо в сравнение с този в Колелото на времето.

# 451
  • Мнения: 36 482
Аз не виждам нищо лошо във феминизма, освен когато е радикален. Разликата между радикалните феминистки и феминистките, е че обикновените искат равенство, докато радикалните са кукувици и се борят за матриархат. Не са ново явление - от древността си има такива откачалки (има ги и в митологията, ако искате примери) - най-правилният подход е да се игнорират (както и става в момента - забележете какво се случва с филми като новите Ловци на духове,Терминатор, Ангелите на Чарли и подобни).

Мисля, че една от критиките към сериала беше, че не е достатъчно феминистки. Според модерният (радикален) американски феминизъм, хетеросексуален бял мъж по дифолт не може да е политкоректен, ако е доминиращ и е положителен персонаж. Трябва да е злодей, или ако е от добрите герои, трябва да е нещо като кученце на женския централен персонаж - или физически по-слаб и тя да му спасява живота във всеки епизод, или силен, но тъп - нещо като придатък/оръжие.

# 452
  • Мнения: X
Нали е жена режисьор, по-феминизъм от това, здраве му кажи.
Надявам се накрая филмовият Гералд да не последва примера на този известен момък:

Скрит текст:

# 453
  • Мнения: 30 802
Е не знам, ама на мен доста радикално ми стоеше това да си изпечеш матката на скара в замяна на хубав външен вид и кариера:)

# 454
  • Мнения: X
Защо подценяваш женската психика, всяка втора е готова да сключи сделка с дявола за да е принцеска, че и с бонус суперсили и обществен статус 😃

Матка на скара звучи като вкусно мезе за Св. Валентин 🍻🧟

# 455
  • Мнения: 36 482
За кариера не си струва, но за вечна младост?...

# 456
  • Мнения: X
Каква кариера? Жената пое живота си в свои ръце. Тя си каза - иска да е могъща. И си плати цената. После съжаляваше.
На мен ми е интересна вътрешната трансформация на Фрингила. Изглежда все едно са й промили мозъка, но според мен по някое време ще покажат недвусмислено, че го прави от злоба и яд.

# 457
  • Мнения: 30 802
То там всички други опции бяха доста неприятни, така че нямаше много избор. Само не разбрах защо другите имаха някаква клетва и "enchantments", с които си подобряваха вида без такива операции. Иначе в книгата не е толкова брутално, просто учат много дълго магьосничество и реално като завършат, вече са баби.

# 458
  • Мнения: X
Клетвата, на която Йенефер я нямаше? Тя е като Хипократовата, ще помагам на хората и прочее, след което ги пращат по местоназначение. Йенефер по време на клетвата беше в криптата на Истред да пише писмо до пастрока си.

# 459
  • Мнения: 30 802
След клетвата на Сабрина й казаха "You may perform your enchantment", a после оня как се казваше, тъпкача на Йенефер, й каза - you missed the enchantments и ще си останеш грозна. И тя хукна за експресна операция без упойка. Та не можах да разбера как точно си правят корекции другите магьоснички. В книгата май е постепенно и включва постоянно грим и магии.

# 460
  • Мнения: X
Истред е тъпкачът Simple Smile Йенефер според мен се пречупи, когато той й каза, че нищо не струва, дори и красива, и тя хукна да се доказва. Между другото, образът й в сериала е доста по-човечен и последователен, в книгата е противна кучка с шизоидни уклони.
В книгата няма нарочна магия, просто губят способност да забременеят (сложих цитат към едно предишно мнение по въпроса). Вероятно има общо и с това, че не може да направиш магия от нищото. Магьоснички като майката на Гералт са рядкост и обикновено захвърлят децата си.
Разкрасителните процедури са нещо рутинно, няма кръвен дан за тях.
А това, което цитираш, не може ли да значи нещо от сорта на 'върви да създаваш магия', смисъл част от ритуала по полагане на клетва, а не непременно да стават жертва на такава?

# 461
  • Мнения: 36 482
От сериала се остава с впечатление, че фикс идеята за бебе й дойде, след като бебето на онази кралица умря в ръцете й.
А този Истред ми се видя много по-свестен от нея. Зарадвах се, когато я отхвърли.

# 462
  • Мнения: X
Че кое му е свястното? Изклюкари личните й изповеди на ректора си, провали й живота, опита се да я вкара в собствената си егоистична представа за щастие и накрая, когато тя не припадна от радост и благодарност от всичко това, я нарече грозна и нищожна.

# 463
  • Мнения: 36 482
В крайна сметка първоначално той й помогна - насочи учителката й към нея, нали така? И дори да я е шпионирал, това не значи, че чувствата му не са били искрени. Освен това, неговата представа за щастие беше много по-добра от нейната - както самата тя разбра с времето.
С какво й е провалил живота - че се е подложила на болезнения вариант на процедурата, вместо да използва упойка? Крайният резултат е един и същ, а изборът си беше неин.

# 464
  • Мнения: X
Истред нищо не е насочил, единствено каза, че щом Йен сама прави портал от нищото, Тисая ще я намери. После пак Истред шпионираше Тисая чрез Йенефер за Стрегобор. И през цялото време Истред си мислеше, че Йен ще го последва, въобще не се замисли тя какво иска. А Йен се бореше с пренебрежението на Тисая и със собствените си комплекси. И накрая, когато Йен застана зад личния си избор, мъжкото его се оказа наранено и от голямат му любов нищо не остана, освен обиди. Нищо читаво не виждам.

Общи условия

Активация на акаунт