Изследване на ХОРМОНИ – 17 (тема за взаимопомощ и мнения върху резултати)

  • 71 516
  • 741
  •   1
Отговори
# 540
  • София
  • Мнения: 35 957
Скрит текст:
Здравей Денис,
След солидно чакане, излезнаха и ТАТ и МАТ:
MAT Anti-TPO       23.9       U/L    референтни до 34   
TAT - Anti-TG       26       U/L   референтни до 115
Според теб има ли основание за притеснение на база на това пишено FT4, да търся ли спешно Начев, или мога да изчакам 2 седмици за Катя Тодорова?
Добре са. Нямаш Хашимото.
По-добре при д-р Катя Тодорова  Peace
Ще чакам да пишеш как е минало, че и на мен ми е интересно.

Благодаря ти!
Ще ти пиша в края на другата седмица след като я видя.

Минавам да отчета Simple Smile
Тъй като референтните не й харесаха, иска да повторя TSH, FT3 и FT4, както и фибриногена (моят е 3.7 при референтни 2 - 3.4, което също беше странно, тъй като обикновено референтните са до 4) и за момента не предприема лечение. На ехо се видяха според нея микро изменения, но нищо притеснително. Както и жлезата е мъничко увеличена. За сега ме счита здрава, но ще се проследявам през 2 месеца.
Благодаря, че сподели.
Пиши, когато излезе контролата Peace

# 541
  • Мнения: 142
Здравей, Денис. Пиша ти отново, защото скоро ти споделих изследвания относно инсулинова резистентност, резултатите бяха следните:
Инсулин на гладно -8.95 mU/L (опит. стойности <10.0)
IR HOMA index - 2.15 mU/L (опт. стойности 0-2,5)
Глюкоза - 5.4 mmol/l (опт.стойн. 2,8-6,1)
Ти потвърди, че има налице ИР ( лх ми е около осем), нямам изразена поликистоза, но цикълът ми е два ни, ако това е от значение. Лекарят, който посетих обаче каза, че няма ИР. Моля те, дай ми съвет какво да правя - диета и спорт (нямам проблем с килограмите) или нов лекар.
Извинявай предварително , че отново те ангажирам с това и благодаря.

# 542
  • София
  • Мнения: 35 957
Здравей, Денис. Пиша ти отново, защото скоро ти споделих изследвания относно инсулинова резистентност, резултатите бяха следните:
Инсулин на гладно -8.95 mU/L (опит. стойности <10.0)
IR HOMA index - 2.15 mU/L (опт. стойности 0-2,5)
Глюкоза - 5.4 mmol/l (опт.стойн. 2,8-6,1)
Ти потвърди, че има налице ИР ( лх ми е около осем), нямам изразена поликистоза, но цикълът ми е два ни, ако това е от значение. Лекарят, който посетих обаче каза, че няма ИР. Моля те, дай ми съвет какво да правя - диета и спорт (нямам проблем с килограмите) или нов лекар.
Извинявай предварително , че отново те ангажирам с това и благодаря.
Здравей!
Консултирай се с друг Ендокринолог / от клиника по репр. медицина/
Трябва да спазваш определен режим на хранене - повече протеин, по-малко мазнини и въглехидрати.
Спорта също много помага.

# 543
  • Мнения: 1 104
Здравейте и от мен! След някои иследвания на ТСХ, ЛХ, ФХС и други хормони, гинеколога ми прецени да ми пусне и АМХ (Анитимюлеров хормон). Отношението ТСХ/ЛХ е 1,22, но самите стойности са малко завишен, ТСХ е 8,8 при ред. до 12,5, а ЛХ е 7,2 при реф, до 12,6.
Доктора ми каза да го пускам на 21-ви ден заедно с прогестерона, за да очертаем общата картина. После на 3-ти ден от следващия цикъл пак сме щели да го повторим вече с Инхибина.
На някои места чета, че АМХ се тълкува заедно с Инхибин Б и се пускат на 3-ти ден. На други места пише, че АМХ може да се пусне самостоятелно по всяко време на цикъла.
Въпросът ми е, ако пусна АМХ на 21-ви ден ще даде ли реално някаква обща представа за положението?
Попринцип има ли коренна разлика в АМХ пуснат на 3-ти ден и показанията ако се пусне в някои от другите дни на цикъла?

# 544
  • Мнения: 142
Благодаря, Денис.

Ще пиша, когато посетя друг ендокринолог, репродуктивен.
Здравей, Денис. Пиша ти отново, защото скоро ти споделих изследвания относно инсулинова резистентност, резултатите бяха следните:
Инсулин на гладно -8.95 mU/L (опит. стойности <10.0)
IR HOMA index - 2.15 mU/L (опт. стойности 0-2,5)
Глюкоза - 5.4 mmol/l (опт.стойн. 2,8-6,1)
Ти потвърди, че има налице ИР ( лх ми е около осем), нямам изразена поликистоза, но цикълът ми е два ни, ако това е от значение. Лекарят, който посетих обаче каза, че няма ИР. Моля те, дай ми съвет какво да правя - диета и спорт (нямам проблем с килограмите) или нов лекар.
Извинявай предварително , че отново те ангажирам с това и благодаря.
Здравей!
Консултирай се с друг Ендокринолог / от клиника по репр. медицина/
Трябва да спазваш определен режим на хранене - повече протеин, по-малко мазнини и въглехидрати.
Спорта също много помага.

# 545
  • Пловдив
  • Мнения: 96
Здравейте, момичета днес излязоха  генетичните изследвания резултата е
генотип 4G/5G за PAI гена, хетерозиготно  Factor XIII гена
Някой може ли да ми разясни какво точно означават.

# 546
  • Тук... някъде
  • Мнения: 926
Здравейте, момичета днес излязоха  генетичните изследвания резултата е
генотип 4G/5G за PAI гена, хетерозиготно  Factor XIII гена
Някой може ли да ми разясни какво точно означават.
С най-прости думи имаш мутация по гена за кръвосъсирването. Може би ще ти назначат терапия с аспирин протект и/или фракиспарин/клексан. Консултирай се с генетик и хематолог.

# 547
  • Пловдив
  • Мнения: 96
Благодаря                         
Здравейте, момичета днес излязоха  генетичните изследвания резултата е
генотип 4G/5G за PAI гена, хетерозиготно  Factor XIII гена
Някой може ли да ми разясни какво точно означават.
С най-прости думи имаш мутация по гена за кръвосъсирването. Може би ще ти назначат терапия с аспирин протект и/или фракиспарин/клексан. Консултирай се с генетик и хематолог.

# 548
  • Мнения: 1 275
Здравейте момичета!
Здравей Денис!
Искам да помоля за коментар от името на мои близки.
Миналия месец им се провали старт на процедура,без да им кажат стойносттите на хормоните на втори ден.Изписан Регулон за един месец и днес на първи ден от цикъла резултатите са:
ФСХ-10
ЛХ-4
Е-24,45
Прогестерон-1,87.
Прегледа е бил само с коремен ехограф и утре момичето трябва да пусне отново прогестерон.
При кандидатстването за заповед (преди няколко месеца) ФСХ е бил 7.
Може ли, дори при прием на ОК да има задържан фоликул и може ли такъв да се види с коремен ехограф?Хрумва ли ви друго обяснение за това рязко повишаване нс ФСХ за толкова кратко време?
Благодаря!

# 549
  • Мнения: 10
Здравей, Денис . Изпращам ти мойте изследвания.


Последна редакция: чт, 25 окт 2018, 13:56 от AnMary

# 550
  • Мнения: 380
Здравей Денис,
моля за коментар на антимюлеров хормон пуснала съм изследването на 3 ден в 7.30ч. сутринта

Anti-Mullerian Hormone s          1.260          ng/ml      0.147-7.49

Ако е нисък какви добавки мога да пия.
Благодаря!

# 551
  • Мнения: 2 826
Скрит текст:
Здравей Денис,
След солидно чакане, излезнаха и ТАТ и МАТ:
MAT Anti-TPO       23.9       U/L    референтни до 34   
TAT - Anti-TG       26       U/L   референтни до 115
Според теб има ли основание за притеснение на база на това пишено FT4, да търся ли спешно Начев, или мога да изчакам 2 седмици за Катя Тодорова?
Добре са. Нямаш Хашимото.
По-добре при д-р Катя Тодорова  Peace
Ще чакам да пишеш как е минало, че и на мен ми е интересно.

Благодаря ти!
Ще ти пиша в края на другата седмица след като я видя.

Минавам да отчета Simple Smile
Тъй като референтните не й харесаха, иска да повторя TSH, FT3 и FT4, както и фибриногена (моят е 3.7 при референтни 2 - 3.4, което също беше странно, тъй като обикновено референтните са до 4) и за момента не предприема лечение. На ехо се видяха според нея микро изменения, но нищо притеснително. Както и жлезата е мъничко увеличена. За сега ме счита здрава, но ще се проследявам през 2 месеца.
Благодаря, че сподели.
Пиши, когато излезе контролата Peace

Здравей Денис,
Контролата от днес е следната:

TSH           0.37       µIU/ml    (референтни 0,27 - 4,20)
Free Т4 (fT4)           13.53       ng/l     (референтни 9,30 - 17)
Free T3 (fT3)           2.74       ng/l     (референтни 2 - 4,40)

Отделно фибриноген: 3.71 g/l (референтни 2 - 4)


Това, което ме притеснява е, че TSH е доста нисък. Поне FT4 е в норма вече. Ще очаквам смс от д-р Тодорова, разбрахме се да й пиша и ще кажа какво е препоръчала тя. Четох, че в първи триместър TSH е ниско, но ми се струва твърде ниско... в 10г.с. съм вече.

# 552
  • Мнения: 101
Здравейте може ли мнения за това изследване на АГ съм др седмица правено е 3 ден от мц благодаря!!

# 553
  • Canada
  • Мнения: 3 460
Момичета, съжалявам, че нахлувам в темата, но имам нужда от помощ, а не успявам да се свържа с еднокриноложката  Blush

Назначи ми изследвания на 17-OH прогестерон, DHEA-S, естрадиол, ФСХ, ЛХ, тотален тестостерон, прогестерон и андростендион.

На направлението изрично пише теста да се направи на третия ден от цикъла. Проблемът е, че той се пада в събота, а тогава тук няма работещи лаборатории (в Канада съм). Чудя се дали да отида утре, на втория ден от цикъла или да изчакам до понеделник, когато е петия ден.

От това, което попрочетох мисля, че ще е по добре в понеделник, но ще съм благодарна ако някой ми потвърди, че правилно съм се ориентирала  Hug

# 554
  • София
  • Мнения: 35 957
Момичета, съжалявам, че нахлувам в темата, но имам нужда от помощ, а не успявам да се свържа с еднокриноложката  Blush

Назначи ми изследвания на 17-OH прогестерон, DHEA-S, естрадиол, ФСХ, ЛХ, тотален тестостерон, прогестерон и андростендион.

На направлението изрично пише теста да се направи на третия ден от цикъла. Проблемът е, че той се пада в събота, а тогава тук няма работещи лаборатории (в Канада съм). Чудя се дали да отида утре, на втория ден от цикъла или да изчакам до понеделник, когато е петия ден.

От това, което попрочетох мисля, че ще е по добре в понеделник, но ще съм благодарна ако някой ми потвърди, че правилно съм се ориентирала  Hug
По-добре  да е 2-ри ден от МЦ

Общи условия

Активация на акаунт