ОКТОМВРИйските деца, те са нашите слънца ! - Тема 10

  • 43 468
  • 754
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 406
Нямам хора, които не ваксинират в кръга си, освен по медицински причини и не бих го допуснала. Също така и лекари, които не ваксинират децата си не познавам, а родителите ми са лекари. Но хората ходят на баячки против колики, така че е абсолютно безпредметно да се говори с факти. Изобщо не ми се навлиза в това колко е безотговорно към останалите хора, тези с компрометирана имунна система и т.н. Нагледен пример за умиращи деца има в Азия и Африка, там всичко е много органично, ваксини няма, а средната продължителност на живота е два пъти по-ниска дори от тази у нас. Също Сирия е прекрасен пример за това какво се случва, когато ваксинационната профилактика на една държава бъде разбита - в случай, че в сайтовете за конспиративни теории са пропуснали да го напишат: http://www.emro.who.int/syr/syria-infocus/situation-reports-on-t … eak-in-syria.html

Но тъй като детската смърт се случва само на "другите деца", пък хората чужди деца не ги интересуват, не посещавам детски центрове, големи магазини и изобщо затворени пространства с детето. Реимунизираме се редовно с ММ  и избягвам контакти на закрито с други деца. Поддържам хигиената вкъщи и не стерилизирам. Тъй като сме на ръба на минималния имунизационен процент, изобщо не обмислям нито ясла, нито градина. И така Simple Smile

# 721
  • Мнения: 627
Доста деликатна и , бих казала, конфликтна тема сте подхванали. Аз ще ваксинирам със всички задължителни. До скоро дори не исках да чета мненията на противниците. Е, зачетох се....не ме убедиха, че рискът е по-малък, а фактите говорят друго, в полза на ваксините. Съвсем скоро излезе и последното проучване за връзката между аутизма и ваксините и са категорични, че такава няма и това е публикувано в официалните сайтове, например
https://www.autismspeaks.org/what-autism/learn-more-autism/what-causes-autism
Не че нямам страхове, напротив! Но това решение взехме ние и Се моля да сме прави.

# 722
  • Мнения: 1 086
аз си мисля и друго. по принцип аз съм родена със заболяване и за мен категорично лекарите отложили ваксините, за по-щадящо, да не ми натоварват организма. Заради това, например, не съм ходила на детска градина. Та си мисля, че много от ваксините биха могли да се отложат до по-късна възраст, когато организмът е вече укрепнал. Например, аз си мисля, следващите да ги бия след годинка и половина, две. Всъщност, зависи от ясла масла и тн.
По принцип и първите не исках да ги бия  рано, а да ги поотложа, но понеже беше голям хаос с първо бебче и се доверих на системата. Аз имам много по-големи притеснения от гадното АМ, ако трябва да съм честна. Ако не дай боже детето ми развие аутизъм, ще обвинявам тежкото раждане и АМ, не толкова ваксините Simple Smile)
Докато не почне да сочи с пръст това дете, няма да мирясам.

За рака исках да цитирам един български известен лекар "всеки ще дочака своя карцином" Simple Smile))

Последна редакция: сб, 21 юли 2018, 21:18 от ett2812

# 723
  • София
  • Мнения: 685
Е ако това да сочи с пръст е показател дали детето е ок направо не знам. Тази тема за ваксините е много конфликтна, аз съм частично антиваксър, няма да слагам 2 ваксини, около мен всички са на това мнение. Смятам да заложа на хубава и силна храна, чист въздух и повече каляване, ако е речено нещо да става ще стане със или без ваксини, Бог си знае работата. Всяка майка има интуиция за отглеждането на своето дете, която е най-правилна именно за нейното дете, така че...всеки си знае.
На моя момък му избиха рязко 2 зъба горе и вече е с 5, от утре ще го пробвам с попара. Нощеска татко му беше нощна, а той не спа и се въртя, сумтя от 00ч до 6ч, после дремна до 8 и туй то, а аз вече от товс будуване по цели нощи не знам къде съм.

# 724
  • Мнения: 35 110
Върнахме се от първата си почивка заедно. Като цяло съм доволна. Боги беше много впечатлен от всичко. Но басейна!!! Малееее, няма такава радост! Той е свикнал с малък и някой да го държи, а тук в пояс и в голям басейн, направо откачи Wink закача се с всички деца, мята им за здрасти, усмихва им се. А и те много му се радваха . Много добре мина всичко. Бях много притеснена. Вчера малко ме изнерви , но пак е било нещо моментно. Сега си спи в леглото и гък не казва. Да видим как ще мине и морето Wink

# 725
  • Мнения: 766
Като цяло съм твърдо "ЗА" ваксините. Рискът от  на някои заболявания ме плаши повече от другото. Ако нямаш генетично предразположение към нещо няма как само от ваксините да получиш каквото и да било. Аз за себе си съм решила, че ваксинините са по-малкото зло, отколкото липсата им. Всеки си преценява и си носи "кръста" от взетото решение.

# 726
  • Мнения: 766
Относно "боц, здрасти, бравоо и дай целувка" и соченето с пръст е пълен абсурд да смятам, че тези неща  са показател за правилното и развитие. Бягам от всякакви клишета и не са ми критерий. Това да сочи с пръст ми е адски неприятно и невъзпитано, няма да я уча, за да може после да я отучвам. А и между другото дете на 9 или 10 месеца не говори осъзнато ако ще и "мама", просто повтаря вече многократно думата, защото ние се" мамосваме" постоянно. Нямам намерение да покривам критерии на хартия, пък който каквато иска да ме смята ," Ич ми не е".

# 727
  • Мнения: 1 086
соченето с пръст е един от най-важните критерии за правилно развитие. не знам как е в България, но в Германия специално се гледа и се разпитва за това дали детето прави този жест на една годинка. Не знам защо го приравнявате с боц и даване на целувка, тези неща нямат нищо общо. Соченето с пръст е универсален жест, показващ правилното когнитивно развитие на детето. На мен за този жест първо ми е говорила моя приятелка с две аутистични деца, че това е много важен маркер за правилно развитие, а след това и педиатърът в Германия, както и аз самата четох по въпроса.

# 728
  • Мнения: 766
соченето с пръст е един от най-важните критерии за правилно развитие. не знам как е в България, но в Германия специално се гледа и се разпитва за това дали детето прави този жест на една годинка. Не знам защо го приравнявате с боц и даване на целувка, тези неща нямат нищо общо. Соченето с пръст е универсален жест, показващ правилното когнитивно развитие на детето. На мен за този жест първо ми е говорила моя приятелка с две аутистични деца, че това е много важен маркер за правилно развитие, а след това и педиатърът в Германия, както и аз самата четох по въпроса.

Не споря, просто за мен не е важен този критерий, нищо не приравнявам само изброих мосовката от показатели, които трябва уж да покрива детето.

# 729
  • Мнения: 833
Ет, разкажи повече за соченето с пръст, моля те! Аз лично съм много заинтригувана и съм сигурна, че и други биха искали да разберат за какво идва реч. Въобще не подценявам значението на който и да било признак, и като всяка майка се вторачвам в детенце, дали всичко е както трябва...

# 730
  • Мнения: 1 872
Предполагам, че идеята на соченето е, че бебето разпознава предмети. На мен ми се струва по-важно от даването на боц.

Малкият отвреме на време ръкомаха към храната или шишето с вода, когато поиска някое от тях по време на хранене. Дали е същото?

В момента се пробвам да му показвам как да слиза от легло (с дупето напред). Някое от лапетата, които пролазиха по-рано, да се е понаучило?

# 731
  • Мнения: 627
Мисля, че соченето с пръст е един от първите начини за споделяне на емоция с нас - хей, виж това колко е яко! Моят не сочи, използва цяла ръка и също смятам, че е по-важно от даването на “боц”. Боц се свързва с фината моторика, както и захващането с показалец и палец на малки предмети. Боц не дава, но всички малки боклуци са му от ръката в устата. Доколкото съм чела, фината моторика е свързана пък с говора.
Вчера се оплаках на брат ми, че малкия не дава боц, колкото и да го уча и той ми вика “да не е маймуна, може пък да не иска”. Това каза и педиатърката - някои просто не искат, не че не могат.
И аз го уча как да слиза, че много ме е страх как безстрашно се засилва към края на легло/диван и е готов да се тръшне. Нямам успех засега.

# 732
  • Мнения: 35 110
Моя син не сочи с пръст още, но когато види листа, гълъби, деца, като му е интересно неща вдига ръка и иска да го стигне. Също като здравей/ чао , но го прави по- често

# 733
  • Мнения: 836
Един ден си играем с детето върху леглото и аз ставам и за минута я изпускам от поглед. Връщам се, а тя слязла от леглото и се радва. Разказвам вечерта на таткото и той ми обяснява как докато си играли заедно слизали от леглото. Мина може би седмица. Вчера пак сме на леглото, тя си играе в едната част, аз си чета в другата. След 2-3 падания виждам, че се пази от ръба и съм спокойна. По едно време с периферното зрение виждам, че тя някак се премести. А тя пак слязла и се радва. И след това го направи още 2 пъти. Седи по корем и се приплъзва леко до ръба и започва да спуска краката. След като стъпи на земята се опира на леглото и се задържа права, или се спуска до земята.

Аз дори и не знаех, че е време и това да научи, а таткото със сигурност го е направил просто така, на игра.

Разбира се, много се радвам когато научи нещо, но още езин вариант да отида примерно до тоалетната отпадна 🙄

# 734
  • София
  • Мнения: 685
Не може да слиза, а лази от много отдавна, директно тръгва с главата напред, аз като се изправя гледам да го оставя да падне, че да свикне да се пази сам. Не казва здравей, не прави боц, не сочи с пръст, не прави браво или колко голям ще стане, след 2 дни става на 9. Не се напрягам и притеснявам

Общи условия

Активация на акаунт