За и против раждането секцио, при възможно

  • 1 506
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • Варна
  • Мнения: 2 317
Аз родих нормално и съм твърдо "за". Секцио само по медицински причини! Naughty Щевовете от епизеотомията ме боляха 6 дни, а не знам цяла опреция. Sick

# 16
  • София
  • Мнения: 2 671
Родих секцио по медицински причини и не им се дадох лесно на докторите! Твърдо против секциото съм, ако не се налага! Много боли после, вярвай ми!!!

# 17
  • Мнения: 120
Докато бях бременна исках да родя нормално. Накрая се наложи секцио заради тесен таз. Ако сега трябва пак да решавам ще предпочета секцио.

# 18
  • Мнения: 1 425
Аз съм за нормалното раждане. Преди седмица родих и след два часа можех вече да ходя и да си гледам бебето. Имам и епизиотомия, която не ме е боляла въобще.
 Две момичета от моята стая бяха секцио, станаха на следващия ден и то с доста мъки, ходеха едва едва и много ги болеше.

# 19
  • София
  • Мнения: 3 407
И аз бях с тесен таз, а бебинка е 3600  Shocked
Но родих нормално, за 10 минути, още в родилна зала корема ми се прибра, а след 2 часа ходех нормално, след седмица не ми личеше, че съм раждала. Бях на етажа със секциото и всички останали мами бяха с коремчета като в 7-ми месец и разбира се с болки, операция е, все пак. Но е Божа работа, да ти кажа, при едно тежко раждане с кански мъки и болки часове наред, бих предпочела секцио, но това няма как да го знаеш предварително.
Леко раждане!

# 20
  • Петрич
  • Мнения: 321
За секцио.Родих нормално,но ако пак ще раждам вече знам,че ще бъде секцио.Леко раждане.  bouquet

# 21
  • Мнения: 468
Първия път раждах нормално, без анестезия - на всяка жена пожелавам такова раждане и възстановяване. Втория път беше "предпланово" секцио /36 г.с./ заради миома в исмичната част на матката и не съм "очарована" от преживяването - технически бе перфектно изпълнено, просто това е ОПЕРАЦИЯ, а другото е РАЖДАНЕ, така както природата го е решила, нищо, че и в двата случая резултата е БЕБЕ.
При секциото все пак се прави лапаротомия /отаря се коремната стена/, а това крие не малко рискове за жената. Разбира се, в никакъв случай не отхвърлям оперативното раждане по медицински показания!
...Но когато жената е здрава, чувства се добре и е психически подготвена /има нагласата/ за раждането като физиологичен процес /тоест нормален за тялото и организма/ нещата обикновено вървят гладко и приключват по възможно най-добрия за майката и бебето начин.
Успех и леко нормално раждане!

# 22
  • Мнения: 4 399
Аз съм за нормалното раждане. Моето никак не беше лесно, след 15 часа мъки да е нормално, се стигна до секцио по спешност. И въпреки това или може би поради това съм за нормално раждане. Получих такива невероятни инфекции че се наложи да пия антибиотици 20 дена. Именно възможността да те инфектират е един от големите рискове при секциото. Аз се възстановявах от операцията много добре и въпреки това около месец чувствах определен дискомфорт. И тъй като преживях почти 2 раждания, ще ти кажа че и при секциото има болка, просто е по друго време. При нормалното раждане болката е концентрирана в определни часове, да кажем 1 ден. Докато при секциото може би не е толкова остра, но поне 1 седмица има болка в определени моменти. Да не говорим за неприятното чувство че ще ти се отвори корема когато си в кола или ако легнеш на една страна... Sick

# 23
  • Мнения: 2 784
Аз съм за правото на избор.  Grinning Родих нормално, никога и дума не е ставала за секцио, много ме е страх от упойки и операции. Мнението ми е, че човек никога не може да знае как ще протече едно раждане- може да мине леко и по вода или да се усложни и да се наложи секцио. Всеки сам си решава, но аз лично не бих родила секцио без медицински причини. Пък голяма работа, че било "по-цивилизовано". Mr. Green

# 24
  • Мнения: 47 988
аз родих нормално 2 доста едри бебета-4650 и 4150,но се възтанових бързо,часове след раждането си ходех,а бях готвена за секцио...
не знам защо здрава,нормална жена би предпочела коремна операция с всичките й рискове,пред раждане...щом имаш средства,плати си на доверен лекар,който да води раждането и ако стане нужда да вземе адекватните мерки,плати си обезболяване,но чак пък секцио...
леко раждане ти желая!

# 25
  • Мнения: 2 924
аз родих със секцио.Няма и седмица от тогава- по точно миналта неделя, на 28. Така избрах, поради страх от болка- моя праг на поносимост е нулев:) И поради други разни причини. С пълна упойка. Пак по мой избор тъй като държа да имам само приятни спомени от каквото и събитие да е:) Цялата операция трае около час вероятно. Не разбираш кога ти слагат упойката , нито и кога излизаш от нея. Аз нямах никакви странични ефекти- като гадене, повръщане и т.н.
Ако трябва пак да избирам ,отново бих избрала секцио- въпреки ,че все още ме боли от време на време или по-скоро ме "придърпват " шевовете. Обикновено като ставам.Обаче от операцията надолу не ме боли нищо, което е доста облекчаващо:)
На втория ден вече можех да се движа, а на петия ни изписаха и нямах проблеми да пропътувам с кола 230км до дома ни.
Става въпрос за личния ми опит и личния ми избор. Но държа да подчертая ,че едно раждане със секцио е точно толкова нормално ,колкото и едно " нормално" раждане:)

# 26
  • Мнения: 8 917
Но държа да подчертая ,че едно раждане със секцио е точно толкова нормално ,колкото и едно " нормално" раждане:)
Peace

# 27
  • Мнения: 733
Аз родих секцио по медицински показания, макар да исках да родя нормално. За всеки човек болката е индивидуална. Мен секциото не ме боля толкова много като се има предвид, че 3 по-голям разреза от нормално секцио и е върхо стар разрез, така че това "Секциото боли много " не го приемай като чиста монета. И секцио и нормално може да боли еднакво или пък да не разбереш, че си раждала. Аз на твое място бих родила нормално /за съжаление никога няма да имам тази възможност, все ще си ме режат  Sad/

# 28
  • Мнения: 14 654
аз съм със секцио и смятам ,че е по-добрият вариант . моето беше заради тесен таз, но  дори и да нямаше мед. причини - пак щях да избера секцио

# 29
  • Мнения: 1 150
За нормалното раждане съм.Родих без никаква упойка.

И аз.
Ако няма медицински показания, за мен си е пълна лигня  Peace

Общи условия

Активация на акаунт