Инвитро/Икси на 40 (и) + Инвитро/Икси с ИЯР- тема 6

  • 46 390
  • 745
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 1 433
Сиси, ЗЕТ не съм правила никога. Но не съм чувала да пият противозачатъчни. Нашият доктор не ги препоръчва изобщо. Та има на ЕЦ ЗЕТ и стимулиран. До колкото знам и съм гледала и като погледна, какво имам в нас за ЗЕТ (нали идват всички медикаменти в кашон на един път) виждам главно PIO инжекции (progesterone oil), Endometrin глобули и другите трябва да ги погледна. Така че се успокой с тези противозачатъчни, не са задължителни изглежда. Но ти попитай твоят доктор, как процедира за да знаеш, какво да очакваш.
Пухче, толкова ли е трудно да уцелят читав плувец с Астенозоосперия?

# 721
  • Мнения: 1 741
Ами, и аз си мисля,че за толкова години,ако нямахме мъжки фактор все щях да хвана нещо. Бях и по-млада, де, на 33, 34 и т.н. Проблем нямам с О, с тръби,с полови хормони, с яйчници, с инсулинова резистентност, но...явно така сме били орисани...Изпитание за нашата любов - борба за дете Sad....

# 722
  • Мнения: 1 680
Вики, погледни резултата ви за подвижност и според нормите ще разбереш колко сте зле. Примерно, ако сте 20% при норма 25% - не е много зле, но ако е 5% при същата норма- си е направо зле ( примерите ми са напълно случайни, не помня колко е по принцип нормата)
Сиси, мисля че ако  вадите я. на ЕЦ , и ако по принцип не правиш ЗФ, докторът ще се съгласи с теб да си без противозачатъчни.

# 723
  • Мнения: 7 198
Викториа, какви са тези Endometrin глобули? Състава им какъв е?

# 724
  • Мнения: X
Още чакаме отговор от клиниката след като им пратих резултатите от изследването за витамин Д, което се оказа в норма.
Дамата, която отговаря за ЦАР обеща да говори с лекаря и да ми се обади, но...засега никакъв коментар. Звънях й няколко пъти, не ми вдига. Сигурно ужасно й досаждам, но поне да знаем да се напъваме ли за фонда и има ли някакъв начин докато чакаме за прегледа есента нещата да се подобрят. Или да си изчакаме да дойде време за часа, който ни е дал есента и през това време да си направя лапарото и хистерото. Буквално не знам къде се намирам и за какво по-напред да мисля. За сватбата ли, или за ин-витрото...
Мозъкът ми ще гръмне вече и се притеснявам, че ще пропусна нещо важно, докато съм се разчекнала на тези два фронта.

# 725
  • sofia
  • Мнения: 1 474
Хър, изкарай си сватбата като хората, това трябва да е приятно изживяване за теб, а не събитие тип "за родата" в пълен стрес, пък фонда няма да избяга. Спокойно, с търпение и без паника. Вярвам, че което трябва да го бъде, ще го бъде!

# 726
  • Мнения: 1 741
Хър, аз също така мисля. Сватбата е радостно събитие и трябва да се насладите напълно на момента.TadaTadaTada
То другото, за съжаление, ще бъде неотменна част от Вашето всекидневие, ако разбира се, не се получат нещата по естествен начин Sunglasses.

# 727
  • Мнения: 1 433
Викториа, какви са тези Endometrin глобули? Състава им какъв е?
Прогестерон
https://www.ferringfertility.com/products/endometrin/
Пухче, ще хвърля едно око.
Хър, не можах да ти разбера притесненията? Кое те тревожи? И защо да правиш лапаро и хистеро преди часа?

# 728
  • Мнения: 7 198
Благодаря! Нещо като нашия утрогестан Simple Smile

Хър, аз щях да си направя сватбата, да си изживея хубавата емоция с мъжа ми и после да се съсредоточа над инвитрото.

# 729
  • Мнения: 1 278
Вики, а ендометрина по 1 или 2 глобули на ден изписват, ако можеш да провериш? Защото сега коментирам с момичета в Турция относно ЗЕТ, там на някои дават по 2 кринона дневно. Не съм сигурна дали според резултатите от прогестерона преди трансфера или по принцип.
Аз този път ще си проверявам прогестерона, нищо че док. не го иска и категорично каза, че не са нужни никакви хормони.
Благодаря!

# 730
  • Мнения: 1 433
Предполагам същото. Обаче аз не го харесвам изобщо. Почти винаги има кървене от него, а и като чета другите от тукашните форуми, също често кървят. Те са доста твърди и изглежда дразнят. Или просто след фреш трансфер нещо взаимодейства със самата стимулация. Аз кървях и по време на нея. Тогава бях с Фолистим. Абе шантава работа.
Малага, ето списъка за след трансфер при нас. Преди трансфер за подготовка незнам от кога се почва.
o LDN (Low Dose Naltrexone) 4.5 mg, Take 1 tablet by mouth daily at bed time
o Prograf (Tacrolimus) 0.5 mg, Take 1 tablet by mouth twice daily
o Aspirin, low dose 81 mg, One tablet by mouth daily
o Prenatal Vitamin one qd -, Take one by mouth daily
o Cleocin Vaginal Ovules 100 mg, Insert 1 suppository vaginally at bedtime
o Estrace 2 mg, Insert 1 tablet vaginally twice daily
 o Endometrin 100 mg, 1 tablet vaginally twice daily        o Progesterone In Oil 50 mg, Inject 1 ml (50 mg) daily intramuscularly once daily

# 731
  • Мнения: 2 673
Благодаря ви много, Вики, Пухче! Hug
Вики, доколкото знам изписва на всички, за да няма задържани фоликули.
Пухче, не съм точно на ЕЦ, мнението му е, че при мен не може да се получи,
изписа ми предния път Гонал накрая, сега сигурно ще е пак така,
иначе аз рядко задържам фоликули, нямам такъв проблем засега.
Ще говоря с него, има още много време дотогава.
Утре сутринта ще пусна ФСХ и Естрадиол, не очаквам ФСХ да е под 20,
ще видим, поне си купих Цикло-Прогинова предния път.

# 732
  • Мнения: 1 433
Сиси, ще очакваме с нетърпение утре резултатите.

# 733
  • Мнения: X
Стела, и ние искахме да изчакаме, но имах едно контактно прокървяване, което ме притесни. Та като тръгнах по лекари, оказа се слава Богу, че няма нещо злокачествено, но може да имам полип. Затова и хистерото. А като му разказах цялата си история и ще искаме да правим бебе, направо ме насочи към ин витро клиниката и каза, че д-р Стефанов ще ми ги назначи тези изследвания, но да побързаме, че нямало време. Така си запазих час за юли и се надявах като отидем да ни кажат, че може да се позабавим още 1-2 месеца, с изследванията. Назначиха ми лапаро и хистеро, както и изследвания на различни хормони. Щяхме да ги оставим за септември, ако не беше пустият му ЦАР. Момичето, което се занимава с него поиска АМХ и СГ на ММ. И за да не губим време в чакане да ни одобрят, решихме поне тях да направим. Така се наложи да се занимаваме с тези неща по-рано от планираното.

# 734
  • Мнения: 1 433
На този акъл мой и твое място, бих направила лапаро и хистеро преди трансфер и съответно да замразите ембрионите. Освен ако няма наложителни медицински показания за да се извърши. Защото инвитрото малко е непредсказуем процес и понякога отнема време. А времето отнема валидността на лапарото и хистерото и често трябва да се повторят. Казвам ти го от личен опит. Не като медицинско лице. А личният ни опит малко или много, доста допринася в успеха една на друга. В разговорите ни се ражда истината често. Така, че кефи се на сватбата ви и не ги мисли тези неща и фондове разни.

Общи условия

Активация на акаунт