Черноморец

  • 14 494
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 22 908
Ние заминаваме от 5 август на Черноморец, запазили сме етаж от къща, за който знам само че е някъде до автогарата на Черноморец.
Кой плаж бихте препоръчали - този на селото явно отпада. С кола сме, но заради 2-годишния (почти) змей ще се стои не повече от 2-3 часа, така че и разстоянието е от  значение, освен това да е чист и хубав  Simple Smile

Ако може и да ми препоръчате и някакви заведения, от които сте доволни, защото от това , което прочетох, май ще е рисковано да тръгнем без предварителна информация да си търсим къде да се храним  Confused

А и Борис е толкова злояд и се храним с такива циркове, че не знам в кое точно заведение ще ни изтърпят,но това е друг въпрос  Close
Аз ти препоръчвам плажа на ГРАДИНА,много близо до Черноморец е.Там има едно ресторантче,в което има готвено,супи.НА самообслужване е и става много бързо.Супер е за малки деца,водихме там Дани,когато беше на 1,5г.Плажът е голям,чист и спокоен,водата също.Има чадъри/2 лв/бяха.

# 16
  • Велико Търново
  • Мнения: 279
Деси, тоя плаж както го описваш, супер ме урежда  Simple Smile

Всичко си има - чадъри, храна ,близо е . Какво му трябва повече на човек  Sunglasses

# 17
  • Мнения: 22 908
Деси, тоя плаж както го описваш, супер ме урежда  Simple Smile

Всичко си има - чадъри, храна ,близо е . Какво му трябва повече на човек  Sunglasses
Тогава изкарахме супер с малчо.Спеше през деня в количката или хавлията на плажа.Хапвахме вкусно готвено всеки ден/имаше 2 супи и 3-4 основни/за без пари.На плажа нямаше никакви хора/тогава/Къмпинг Градина е на около 5-6 км от Черноморец,може и по-малко,точно до вилната зона.Мисля,че ще изкарате добре там.Приятно море и много слънце.

# 18
  • София
  • Мнения: 1 444
Здравейте и от мен. Доста мога да кажа по темата, тъй като през 2000 година държахме кръчма там. Тогава за пръв път ми стъпи крака в селото. Честно казано това е подходяща оферта само за семейства с деца, тъй като е спокойно и за нощуване на тинейджъри, защото е евтино и на 5 км. от Созопол. Селцето е супер и си има своя чар, но стига да знаеш къде да ходиш. Повечето заведения ги отдават под наем и всяко лято ги държат различни наематели, поради което не мога да препоръчам къде да се храните, трябва да питате някой местен и да пробвате. Наистина в повечето места е отврат кухнята и обслужването, хората просто са решили да печелят и да бягат, а там сезона е максимум 28-30 дни, не като по големите курорти 2-3 месеца. Голямо преимущество е, че е много плитко морето и топло, което го прави подходящо за деца. В Черноморец има двама братя Здравко и Веско-луди глави, те държат почти всички възлови места в селото като плажа, киното, хлебопекарната и т.н. Имат и много приятен хотел, там сме отсядали и много ми хареса.За жалост цени не мога да кажа, тъй като са ни правили големи намаления. От тях зная, че са закупили машини за почистване на плажа и твърдят че е чист.Явно се разминават твърденията. Ноа-добре е да ходите на един закътан плаж в близост, казва се "Червенка", но питай местните точно как да стигнете.Там е супер, чистота, плитко и няма хора, друг вариант е плажа на Градина, но тази година го взе Митьо очите и срути всичко, барове, разкара караваните и т.н. и не зная дали изобщо може да се посещава свободно.
Истината е, че това селце със своите преимущества и недостатъци е най- добрия вариант да почиваш ако имаш малко дете. Забавления има и на плажа и над него при нудисткия в едно кътче "МакДак", на площада, намират се, просто питай...
Приятно изкарване и успех на всички избрали Черноморец за почивка.  bouquet

# 19
  • Paradise
  • Мнения: 3 103
Казват, че плажът на к-г "Градина" е много мръсен, а и там морето е по-дълбоко отколкото в Черноморец. Аз лично имам впечатления от Градина от втора ръка, преразказ, и не мога да съм категорична в изказването си колко е гадно или хубаво там...

За храненето по заведенията - сядахме в заведения, в които изрично питах супата има ли чер пипер или не. Най-напред гледахме да се нахрани дребният, а след това ние.
Храната на обед (готвеното), според мен, най-добре е в р-т "Кондрос", макар че и там има какво още мнооого да се желае. За специалитетите нямам думи просто Sick ooooh!, не ги препоръчвам в никакъв случай
Но готвеното за деня става, със сигурност е сготвено същия ден, защото там хората ходят като на столова и масово хапват пълнени чушки, мусака, пиле с картофи, свинско със зеле и т.н.
Цените - напр. муска - 1,40; пържен сафрид 200 гр. - 2,70; абе там е най-евтино по мои впечатления.

Вечер хапвахме най-често в "Капитанска среща". Голямо заведение е, няма жива музика (затова и ни допадна), пускат предимно БГ музика Simple Smile, но.. сервитьорките са ужасни - местни момиченца, които хич ги няма яв обслужването. Само едно девойче е ок и ние все искахме тя да ни сервира.
Там храната е супер, поне на нас много ни хареса - саче по Бански 800 гр. - 10 лв., разните специалитети са по 6/7 лв., рибата обаче в този ресторант е на ужасни цеи - по спомени карам - лефер - 19,00 лв., попчета - 5 лв., на същата цена май беше и сафридът...
Ак осте с кола, спокойно може да отскочите до ресторант "Даляна" на Ченгене скале (Рибарско селище), където рибата е страхотна, вкусна и най-важното прясна Peace

# 20
  • София
  • Мнения: 15 221
Кой плаж бихте препоръчали - този на селото явно отпада. С кола сме, но заради 2-годишния (почти) змей ще се стои не повече от 2-3 часа, така че и разстоянието е от  значение, освен това да е чист и хубав  Simple Smile

Аз писах по-горе-ние ходехме на Каваците. За 10 минути се стига с кола.
Каваците на мен ми е слабост. Не съм летувала в къмпинга, просто много ми харесва плажът. Пясъкът е страхотен, чисто е, има чадъри и шезлонги, ако решиш да ползваш, ако не-има къде да боднеш собствен чадър. Има един огромен ресторант, в който се предлага готвена храна, но не сме сядали там, така че не мога да кажа как е.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 444
Е да, в "Кондрос" от самото начало си го държат собствениците, не го отдават под наем и си държат все пак на реномето, много години работят ресторанта.А истината е, че действително в селото сезона е 28 дни, които ги хранят цяла зима и те гледат само печалбата. Като държахме кръчмето не вярвах, но една сутрин станах и установих, че селото се е напълнило с хора, няма къде да стъпиш.Беше първите дни на август.Също така на 29 август станах сутринта и селото беше обезлюдено като че ли с магическа пръчка хората бяха телепортирани. Бяха се задържали и 3 дъждовни дни и сезона свърши така, както и започна. #Crazy

# 22
  • Мнения: 22 908
Кой плаж бихте препоръчали - този на селото явно отпада. С кола сме, но заради 2-годишния (почти) змей ще се стои не повече от 2-3 часа, така че и разстоянието е от  значение, освен това да е чист и хубав  Simple Smile

Аз писах по-горе-ние ходехме на Каваците. За 10 минути се стига с кола.
Каваците на мен ми е слабост. Не съм летувала в къмпинга, просто много ми харесва плажът. Пясъкът е страхотен, чисто е, има чадъри и шезлонги, ако решиш да ползваш, ако не-има къде да боднеш собствен чадър. Има един огромен ресторант, в който се предлага готвена храна, но не сме сядали там, така че не мога да кажа как е.
На Каваците става,но в момента е претъпкано.Ние се върнахме в неделя от Созопол и ходехме там на плаж.Ако отидехме към 10-11 на плажа ,вече няма един шезлонг и трябваше 10 мин да ходим  и да търсим.Да не казвам,че между сламените чадъри бяха наслагани свободни такива и бяхме Гъз до гъз-с извинение.В ресторанта се чакаше поне 30 мин.да те обслужат и не всеки ден беше хубаво яденето.Ако съм в Черноморец,бих ходила на Златан Рибка,ако този плаж в Градина не става.Но проверете,все пак.

Общи условия

Активация на акаунт