Не чува или просто се прави, че не чува

  • 5 717
  • 66
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 415
Моят мъж обаче прави изключение Hug
Но баща ми и големият ми син ги наричах "глухи акули" ...от един стар виц.
Дълго ги подигравахме, но за съжаление се оказа, че на баща ми нерва на едното ухо нещо не бил наред, а сина ми имаше течност в евстахиевата тръба Confused  Лекувахме го известно време и сега всичко е наред  Peace
За леката разсеяност на моменти нямат вече оправдание  hahaha

# 16
  • Мнения: 5 790
Нормално. Нищо ново. Всеки ден се случва поне по 6-7 пъти. Отначало се изнервях, сега вече не ми прави впечатление. Ако иска да слуша, ако не  smile3513

# 17
  • Мнения: 3 576
Наистина не чуват, като им писне от женски приказки изключват и край.

Обаче веднъж така го избъзиках моя и той така яко се върза, че вече май няма да смее да пропуска покрай ушите Wink

Със свекър ми бяхме купили хладилник за баба му и когато мъж ми попита какъв е тоя хладилник, му заявих че е за мини-бар в хола и че аз съм му казала, че ще го купувам - как така не помни.
Той така се ядоса, развика и наистина повярва, че сме го обсъждали, а той не е разбрал. Joy
Голям смях падна hahaha

И забравих да добавя - свикнах да повтарям докато не получа отговор, защото искам да съм сигурна, че ме е чул и осмислил казаното.

# 18
  • Мнения: 843
Споко бре... и аз съм така и мъж ми - и той!  Гледаме да се засечем далече от компа или ТВ-то  и си говорим за да няма оглушели.Simple Smile) когато е на компа.. зная че релаксира / Но не ПРЕКАЛЯВА, което му признавам Heart Eyes/
 виж,  ако прекалява с компа.... друго е. Ти недей прекалявай с мрънкането/ което и аз правя :crazy/ и го разбери какво иска.

# 19
  • Мнения: 239
ох, така им изнася май Twisted Evil

# 20
  • Мнения: 431
При нас не се случва това с "избирателния слух". Сигурно много бих се дразнила. Досега не съм го хващала да не ме слуша, може би много е задобрял Thinking

# 21
  • Мнения: 258
Когато мисля, че не ме е чул, го моля да повтори това, което съм казала. Благодарение на този метод от ден на ден все по-внимателно ме слуша когато му говоря нещо. Simple Smile

# 22
  • Петрич
  • Мнения: 321
А аз си мислех,че само моя не ме чува,когато говоря.Понякога се чудя какви са тези глобални въпроси, над които умува толкова задълбочено. newsm78

# 23
  • Мнения: 2 336
Когато мисля, че не ме е чул, го моля да повтори това, което съм казала. Благодарение на този метод от ден на ден все по-внимателно ме слуша когато му говоря нещо. Simple Smile
При мен и това не действа- изобщо не се трогва. Даже за цел не си го поставя да се мъчи да ни чуе. Блее и тва си е smile3507

# 24
  • София
  • Мнения: 1 057
Процедира се така, все едно, че е малко момче. Караш го да спре да прави, каквото прави и настояваш да те гледа в очите докато говориш. Въпросите са предварително записани на лист хартия, максимално кратки, точни и ясни. Обясняваш, че ако обсъдите нещата сега, няма да го занимаваш повече с тях... поне за известно време  Mr. Green При мен тази схема работи на 100% засега...

# 25
  • Пловдив
  • Мнения: 3 737
Обикновено при нас аз имам такъв избирателен слух, но категорично си признавам, че не го правя нарочно, обикновено ми се случва след напрегнат ден да изключвам определени настройки в себе си и да възприемам само и единствено позитивните реплики или въпроси, така че може това да се случва и със съпруга ти, не вярвам че целта му е да те дразни.

# 26
  • София
  • Мнения: 2 958
Аз на моя му казвам, че се зомбира. Все едно не е в стаята, а и малакта на него се е метнала в това отношение  ooooh! Аз говоря, никой не ме слуша. Ако ги видите двамата как гледат телевизия ще паднете. НАвеждат си главата към гърдите, отварят си устите (малкото още не винаги съумява да си преглътне слюнката та често прилича на Зомбаьо) и вперват оцъклен поглед в ТВ-то. Laughing Аз вече свикнах и крещя, а той спря да пита защо крещя и се извинява веднага.

# 27
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не чува, не вижда, а да не казвам как веднага забравя какво съм му заръчала.......не само ти си скубеш косите

# 28
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Аз на моя му казвам, че се зомбира. Все едно не е в стаята, а и малакта на него се е метнала в това отношение  ooooh! Аз говоря, никой не ме слуша. Ако ги видите двамата как гледат телевизия ще паднете. НАвеждат си главата към гърдите, отварят си устите (малкото още не винаги съумява да си преглътне слюнката та често прилича на Зомбаьо) и вперват оцъклен поглед в ТВ-то. Laughing Аз вече свикнах и крещя, а той спря да пита защо крещя и се извинява веднага.
Ей, Джуджанка направо ме разсмя по нощите Joy

# 29
  • Мнения: 5 317
Това е присъщо за мен. Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт