На море в Турция - тема 52

  • 110 474
  • 762
  •   1
Отговори
# 465
  • София
  • Мнения: 1 423
За колко време стигнахне и откъде тръгнахте с тия бързаци шофьори.

# 466
  • Мнения: 1 710
Също забелязах,че застраховката е направена до 14 юли 23:59,а ние тогава бяхме в Айвалък още. Ако нещо се беше случило по пътя,кой щеше да поеме разноските? Юлия не можа да ми отговори.  На турска земя бяхме до 15 юли 8:30. Догодина ще обърна внимание на това при резервацията.

Това е много важно, браво че сте забелязали!
Никога не съм се замисляла за колко дни е застраховката при автобусните програми. Ако някой помни, нека да сподели, да видим каква е практиката.
При самолетните изтича в 24 часа в деня на пътуването. Обаче ако полетът е в 22 часа и има закъснение... Май трябва по-внимателно да преценявам нещата занапред и ако полетът е късен, по-добре е да направя застраховка за един ден повече, вместо да рискувам.

# 467
  • Мнения: 1 231
Някой пътувал със собсвен транспорт от София, ако може да сподели колко време горе-долу му отне и много ли се чака на границата? Наплашили са някои от компанията, че имало големи опашки на границата и сме в чуденка в колко да тръгнем.

# 468
  • Пловдив
  • Мнения: 585
Марги, направи ми впечатление застраховката, защото ни се наложи да я ползваме още първият ден и после леко бях притеснена докато стигнем България.  А като ми беше и първата почивка извън европейски съюз,нямах представа каква е процедурата,защото застраховката ни я дадоха чак,когато потеглихме с рейса,не когато платихме цялата сума. Тогава нищо не можеш да промениш.  А съм сигурна, че един ден повече едва ли струва милиони.

Последна редакция: пн, 16 юли 2018, 21:07 от krems82

# 469
  • Стара Загора
  • Мнения: 517
Моля за мнение за DIDIM BEACH RESORT AQUA & ELEGANCE THALASSO или РАМАДА -ДИДИМ ? Много благодаря
Здравейте, Winterflame многократно е писала, че според нея хотел Рамада не става. Има мнения в тема 51, стр.34. Има и друго противоположно мнение на Белоснежка в тема 47, стр.40.

Последна редакция: вт, 17 юли 2018, 11:41 от Tihomira Fereva

# 470
  • Мнения: 527
Коя друга агенция освен Емералд предлага пакети за Анталия с полет от Варна?

# 471
  • Мнения: 1 710
Тез тур и Аква тур също имат чартърни програми от Варна.

# 472
  • Мнения: 35
Халим отвори много потребители как да си запазят почивка в пъти по-евтина отколкото през наши оператори .Та затова го блокираха .Едва ли за правописа .

# 473
  • Мнения: 711
Халим отвори много потребители как да си запазят почивка в пъти по-евтина отколкото през наши оператори .Та затова го блокираха .Едва ли за правописа .

Mary Gane Напълно подкрепям мнението ти! Аз съм от тези , които извадиха късмет с  резервацията на половин цена за любим хотел. Не разбрах, какъв беше проблема на модераторите. Аз вече имам контактите на Халим и смятам да продължа да го ползвам за съвети и резервации в Турция.

Някой пътувал със собсвен транспорт от София, ако може да сподели колко време горе-долу му отне и много ли се чака на границата? Наплашили са някои от компанията, че имало големи опашки на границата и сме в чуденка в колко да тръгнем.

Пътували сме 2 пъти вече от София до Анталия. Времето е различно. Тръгваме от София към 14ч, 17ч горе долу на границата, минаваме много бързо, но това е относително. Зависи от сезона, времето, празници/делници и др. После спираме в Одрин на пазар за 2-3 часа. Около полунощ минаваме Истанбул, уж викат, че няма трафик, но за мен си е пълно с коли от всякъде, но се кара с постоянна скоросто около 120км/ч. Пътуваме до Сиде, което е на още 70км от Анталия. С почивки за по половин час от време на време, горе долу към 8-9сутранта сме в хотела на закуска Simple Smile Пътя не е страшен, даже е много приятен.

Последна редакция: ср, 18 юли 2018, 08:49 от bubanka

# 474
  • Мнения: 35
Добре е ,както каза Халим ,че коментарите му седят и всеки може да се възползва от тях.
А и свят широк,лесно всеки може да провери кой хотел колко струва ,било то през Бг ,турска ,немска или английска агенция .
 И в този ред на мисли да попитам от тук почиващите ,кой агенции дават най- ниски цени .

# 475
  • Варна
  • Мнения: 765
Пътували сме 2 пъти вече от София до Анталия. Времето е различно. Тръгваме от София към 14ч, 17ч горе долу на границата, минаваме много бързо, но това е относително. Зависи от сезона, времето, празници/делници и др. После спираме в Одрин на пазар за 2-3 часа. Около полунощ минаваме Истанбул, уж викат, че няма трафик, но за мен си е пълно с коли от всякъде, но се кара с постоянна скоросто около 120км/ч. Пътуваме до Сиде, което е на още 70км от Анталия. С почивки за по половин час от време на време, горе долу към 8-9сутранта сме в хотела на закуска Simple Smile Пътя не е страшен, даже е много приятен.
Малко офф-топик, но пазаруването в Одрин не си струва. Цените са високи спрямо тези в Анадолската част на Турция, но това е нормално заради близостта на България. А има и още нещо, ние обикновено пазаруваме на прибиране от почивка, защото така не разнасяме покупките насам-натам по време на почивката ни, още повече като се запасяваме с различни стоки за месеци напред. Иначе пътуването в Турция е приятно, пътищата са добри и направо отлични спрямо българските, а и магистралите не са скъпи като гръцките.
Единствено внимавайте по кое време ще минете границата, да не попаднете на пик. Обикновено около 20-21 часа е спокойно, а повече хора има около 17-18 часа. Но винаги има изключения.

# 476
  • Мнения: 711
Скрит текст:
Пътували сме 2 пъти вече от София до Анталия. Времето е различно. Тръгваме от София към 14ч, 17ч горе долу на границата, минаваме много бързо, но това е относително. Зависи от сезона, времето, празници/делници и др. После спираме в Одрин на пазар за 2-3 часа. Около полунощ минаваме Истанбул, уж викат, че няма трафик, но за мен си е пълно с коли от всякъде, но се кара с постоянна скоросто около 120км/ч. Пътуваме до Сиде, което е на още 70км от Анталия. С почивки за по половин час от време на време, горе долу към 8-9сутранта сме в хотела на закуска Simple Smile Пътя не е страшен, даже е много приятен.
Малко офф-топик, но пазаруването в Одрин не си струва. Цените са високи спрямо тези в Анадолската част на Турция, но това е нормално заради близостта на България. А има и още нещо, ние обикновено пазаруваме на прибиране от почивка, защото така не разнасяме покупките насам-натам по време на почивката ни, още повече като се запасяваме с различни стоки за месеци напред. Иначе пътуването в Турция е приятно, пътищата са добри и направо отлични спрямо българските, а и магистралите не са скъпи като гръцките.
Единствено внимавайте по кое време ще минете границата, да не попаднете на пик. Обикновено около 20-21 часа е спокойно, а повече хора има около 17-18 часа. Но винаги има изключения.

Минаваме през Одрин на ходене, защото на прибиране минаваме посред нощ или по скоро в ранните часове 3-4 сутринта. Пазаруваме главно перилни препарати. Дрехи пазаруваме на прибиране през аутлета който е до Афийон.
[/quote]

# 477
  • Мнения: 1 231
Някой пътувал със собсвен транспорт от София, ако може да сподели колко време горе-долу му отне и много ли се чака на границата? Наплашили са някои от компанията, че имало големи опашки на границата и сме в чуденка в колко да тръгнем.

Пътували сме 2 пъти вече от София до Анталия. Времето е различно. Тръгваме от София към 14ч, 17ч горе долу на границата, минаваме много бързо, но това е относително. Зависи от сезона, времето, празници/делници и др. После спираме в Одрин на пазар за 2-3 часа. Около полунощ минаваме Истанбул, уж викат, че няма трафик, но за мен си е пълно с коли от всякъде, но се кара с постоянна скоросто около 120км/ч. Пътуваме до Сиде, което е на още 70км от Анталия. С почивки за по половин час от време на време, горе долу към 8-9сутранта сме в хотела на закуска Simple Smile Пътя не е страшен, даже е много приятен.
Много благодаря, аз не съм уточнила, че пътуваме до Кушадасъ, но щом вие до Анталия с почивките и пазара стигате за 18 часа, значи ние за 12-13 би трябвало да успеем. Мен главно ме притеснява опашката на границата, да не стане да чакаме над 5-6 часа. Децата не знам как ще издържат.

# 478
  • Варна
  • Мнения: 765
Много благодаря, аз не съм уточнила, че пътуваме до Кушадасъ, но щом вие до Анталия с почивките и пазара стигате за 18 часа, значи ние за 12-13 би трябвало да успеем. Мен главно ме притеснява опашката на границата, да не стане да чакаме над 5-6 часа. Децата не знам как ще издържат.
Ако всичко е наред ще стигнете за около 13-14 часа, според това колко време ще ви трябва за границата, дали ще се случи да чакате повече време ферибота, и колко пъти ще спирате за почивка и кафе. На границата никога не сме чакали повече от 1 час, но и ние винаги гледаме да не минаваме през пиковите часове. Случвало се е да минем и за 15 мин. За ферибота с качването пътя и слизането ще ви трябва до 1 час, ако не се случи да чакате повече време през нощта. Като пуснат моста след няколко години няма да се чака, но засега още го строят. Самото каране ще ви е около 12 часа. За толкова път ще спрете поне 2-3 пъти за хапване и кафета, там си отива време, общо може би около 1 час, ако поне единия път седнете да хапнете. Така че сметката реално идва от около 13 часа до около 15 часа.

# 479
  • Мнения: 310
Както стана ясно, не познавам особено добре Турция Simple Smile
Бихте ли дали мнение относно Фетие, какъв курорт е, какви са му позитивните и негативните страни? Видях, че е много отдалечен от Анталия, не знам, всъщност, кое летище позлват агенциите тук. Благодаря!


Не съм била във Фетие, но много бих искала. Казват че там е най красивата част на Турция. Най близкото летище е Даламан, но до там няма чартъри (миналата година се появи такава полет до там на Емералд, сега няма). Използва се летището в Бодрум. Трансфера ще е поне 2 часа и половина.

Общи условия

Активация на акаунт