На море в Турция - тема 52

  • 110 474
  • 762
  •   1
Отговори
# 495
  • Мнения: 18 530
Мен тези "малки забележки" биха ме побъркали... Simple Smile

# 496
  • София
  • Мнения: 1 842
Оооо, Гранада .Върнах се една година назад .Бях в този хотел ,наистина е уникален .Виждам ,че има малко
промени ,което е плюс.
За съжаление ,четох лоши коментари в чуждите сайтове .Проблема беше арабските турсисти и хигиената след тях .Ориентиран е основно към тези пазари и нивото е паднало.
Дано се промени .
 Моля за помощ ,търся подобен хотел ,но на морето , с аквапарк и да е по нов или реновиран.
Труден избор е тази година .
на морето е, нов- от 2015год. Блести от всякъде и трудно ще намериш по-красив от него.
Изключително красив вътрешен интериор, огромно фоайе с атриум, в което има дори и истинска гондола във вода и великолепна външна част. Най-добрата плажна ивица в Белек е неговата.
Дължина над 300 метра, широчина около 100, ситен пясък, полегат вход в морето, дъното-пясък, великолепен пирс с бар и шезлонги, безброй басейни.
Аква парк с 10 пързалки/безплатен/, три от които достатъчно екстремни, за да задоволят дори и мен, след като само два месеца преди това бях в най-големия аква парк в света- Сиам парк / т.е. имам база за сравнение/. Единственият аква парк в Анталия с асансьор за качване до върха, за да не носиш поясите нагоре като луд в жегите...
Единственото лошо нещо в този хотел е, че времето лети страшно бързо и накрая не ти се тръгва.
Качеството разбира се си и има и цена, но ако не резервираш през българска ТА няма да е чак толкова непоносимо.... Ааааа, абравих през цялото време говорих за Суено делукс Белек  Simple Smile

# 497
  • Мнения: 1 286
Скрит текст:
Оооо, Гранада .Върнах се една година назад .Бях в този хотел ,наистина е уникален .Виждам ,че има малко
промени ,което е плюс.
За съжаление ,четох лоши коментари в чуждите сайтове .Проблема беше арабските турсисти и хигиената след тях .Ориентиран е основно към тези пазари и нивото е паднало.
Дано се промени .
 Моля за помощ ,търся подобен хотел ,но на морето , с аквапарк и да е по нов или реновиран.
Труден избор е тази година .
на морето е, нов- от 2015год. Блести от всякъде и трудно ще намериш по-красив от него.
Изключително красив вътрешен интериор, огромно фоайе с атриум, в което има дори и истинска гондола във вода и великолепна външна част. Най-добрата плажна ивица в Белек е неговата.
Дължина над 300 метра, широчина около 100, ситен пясък, полегат вход в морето, дъното-пясък, великолепен пирс с бар и шезлонги, безброй басейни.
Аква парк с 10 пързалки/безплатен/, три от които достатъчно екстремни, за да задоволят дори и мен, след като само два месеца преди това бях в най-големия аква парк в света- Сиам парк / т.е. имам база за сравнение/. Единственият аква парк в Анталия с асансьор за качване до върха, за да не носиш поясите нагоре като луд в жегите...
Единственото лошо нещо в този хотел е, че времето лети страшно бързо и накрая не ти се тръгва.
Качеството разбира се си и има и цена, но ако не резервираш през българска ТА няма да е чак толкова непоносимо.... Ааааа, абравих през цялото време говорих за Суено делукс Белек  Simple Smile
Суено Делукс ме впечатли  и реших да проверя как стоят нещата в една  ТА. Цената наистина е  убийствена, макар че съм срещала и по-високи, НО, това което ме впечатли е, че много от услугите(хамам, джакузи, парна баня,фитнес! ) са срещу доп. заплащане. Алакарт ресторантите също ( по 10 евро). При тая цена поне тези малки глезотийки би трябвало да са безплатни, както е в повечето бюджетни хотели. Не че съм дребнава, но това съм го забелязала и в други хотели от висок клас. Шатрите на плажа също са с допълнително заплащане... Rolling Eyes При средна цена 5000 лв. за стая...

Последна редакция: ср, 18 юли 2018, 15:29 от valya_bl

# 498
  • Мнения: 35
Sueno Delux Belek e наистина фантастичен хотел.За съжаление не ми е по джоба ,но проверих за цена в чужди сайтове .Е ,никъде не срещнах цена по висока от нашите агенциите .Защо е така ???
Мислите ли ,че ще паднат цените за края на сезона -мога да склоня и за началото на октомври.

# 499
  • Мнения: 35
И в Гранада бяха платени ала-карт ресторантите .Ако не бъркам ,на доста по-висока цена.

# 500
  • София
  • Мнения: 1 842
Валя, повярвай ми за тази цена има многооо многооо глезотийки  Simple Smile
Няма как спа процедурите да са безплатни, но хамама, парната баня, фитнеса всичко това е безплатно.
Бяхме в хотела и през зимата, и през лятото. И не сме дали нито стотинка за тези неща. Хамама и парната баня сега не сме ги ползвали, защото на 40 градуса жега само до парна баня ти  е Grinning
Ала карт ресторантите са платени, но 10 евро не е някаква сума, която би затруднила някой, който е платил за този хотел, а по този начин се отсява калабалъка Simple Smile
Шатрите са платени, както във всички други високо бюджетни хотели, защото включват личен консиерж, който цял ден се грижи напитките в хладилника ти да са ледено студени, носи ти постоянно каквото желаеш, а и винаги има някакви отстъпки в цената- прим. за лоялни клиенти, за повторно наемане и ако сте 4-5 човека цената от 50 евро не изглежда толкова висока.
А иначе високата цена на хотела идва и освен от луксоозния интериор и от самото обслужване. Сигурно персонала е около 1000 човека, които целодневно се грижат за теб. Като започнеш от посрещането, сервитьорите в абсолютно всички заведения, включително и вечер в амфитеатъра, и през деня по басейните циркулирайки постоянно на ролкови кънки и размъквайки таблите с питиета.
Освен всичко в цената влиза и марковия алкохол от премиум марки, който е абсолютно безплатен, вкл. до 25годишни уискита, а това наистина струва много пари. Има хора, които на ден изпиват по кило марков алкохол, ами само той сигурно струва повече от  дневната цена на стаята Grinning

# 501
  • Мнения: 6 833
Хора, моля ви отново не цитирайте толкова дълги постове или слагайте ги в скрит текст.
За да е по-ясно просто се обърнете към дадения потребител и/или посочете за кой хотел говорите.
Ето сега в горния пост се цитират две мнения за два хотела, хем става много дълго, хем не се разбира за кой от двата хотела е третото мнение ✌

# 502
  • Мнения: 35

Ванилия 🌸 , съжалявам .Нова съм във форума и тепърва разучавам опциите .
Роже, за справка само -на Каваци една шатра струва 80 лв ,като в сумата няма консумация и  личен консиерж. А относно ала-карт ресторантите сум съгласна да са платени по същата причина, гарантира ти спокойствие в уютна обстановка .
Качеството има цена .

# 503
  • Пловдив
  • Мнения: 2 018
Роже-Видях ,че си писал за хотела най-хубавата пясъчна ивица.Не може да не си направил една разходка по плажа за да видиш и на другите хотели как е?И има ли някой по-нисък клас но с хубав плаж и море?

# 504
  • Варна
  • Мнения: 10 572
Качеството има цена, много точно написано. Баща ми все повтаря:Не съм толкова богат, за да купувам евтини неща.

# 505
  • Мнения: 6 833
Качеството има цена, много точно написано. Баща ми все повтаря:Не съм толкова богат, за да купувам евтини неща.

Много вярно! Английска поговорка е, доколкото знам.

Mary, нямах предвид твоя пост. Но молбата ми е към всички, за да бъде темата по-прегледна✌

# 506
  • Мнения: 1 804
Скрит текст:
Момичета извинявам се, че нахлувам в темата, но имам притеснение.
Събота тръгваме за Гърция и до 13ти  сме там. После решихме да се разходим и в Турция. Нямаме нищо резервирано и ще решаваме в крачка какво ще правим, но ще отидем до Турция на 100%. Притеснението ми иде от факта, че пътувам с двете деца, а за големия ще съм с декларация от баща му /т.е. таткото на големия няма да пътува с нас/. Декларацията е безсрочна и е записано, че баща му позволява детето да пътува извън границите на БГ докато навърши пълнолетие, без да е посочено с кого. Т.е. баща му дава съгласие, без да поставя условия към държава, придружител и т.н.  Посочено е ЕГНто и името на детето. Данни от ЛК и имената на татко му. Заверена е от нотариус и преди съм я ползвала за Гърция.  Напоследък чувам, че има проблем с декларации  в Турция. Т.е. в последните два, три месеца. Вярно ли е това? Имали ли сте допълнителни изисквания към декларациите и т.н. Ако някой е пътувал скоро с декларация от другия родител ще помоля да сподели.
Много ви благодаря.
Здравейте!
Аз пътувах предния месец с декларация.Искаха ми я само на българската граница.Погледнаха я взеха копието,което остава при тях и нямах никакъв проблем.
Ние ще пътуваме другия месец. Имам декларация, ще направя и копия естествено, но на мен 1 момиче от групата, с която ще пътуваме не спира да ми настоява, че трябва да преведа декларацията на турски. Преди време попитах тук и ме уверихте, че не е нужно и оттогава все си спорим Smile

# 507
  • Мнения: 35
За да си спокойна ,попитай турското консулство .
Аз днес пуснах запитване относно пълномощно на кола ,трябва ли да е преведено на английски и турски и  ,ако колата се води товарна какви документи са необходими?

# 508
  • Варна
  • Мнения: 765
Ние ще пътуваме другия месец. Имам декларация, ще направя и копия естествено, но на мен 1 момиче от групата, с която ще пътуваме не спира да ми настоява, че трябва да преведа декларацията на турски. Преди време попитах тук и ме уверихте, че не е нужно и оттогава все си спорим Smile
Ти минавала ли си турската граница преди? Турците те гледат и ти говорят само на турски, твой проблем ако не разбираш. Тук-там има и изключения между тях и като видят че много малко разбираш турски се смиляват и обръщат на английски, но това са по-скоро изключения. Така че турският си е задължителен, ако не искаш да се надяваш да попаднеш на милостив граничар който да се смили.

# 509
  • Мнения: 1 286
Хора, моля ви отново не цитирайте толкова дълги постове или слагайте ги в скрит текст.
За да е по-ясно просто се обърнете към дадения потребител и/или посочете за кой хотел говорите.
Ето сега в горния пост се цитират две мнения за два хотела, хем става много дълго, хем не се разбира за кой от двата хотела е третото мнение ✌

Съжалявам, за моя пост става дума. Въобще не съобразих, ще внимавам друг път. Роже е прав, че качеството има цена, сигурна съм, че има много други глезотийки  в Суено Делукс Белек, даже съм навита да го сложа в списъка си, макар че знам, че там ще си остане Simple Smile Просто от представянето в сайта на ТА това ми направи впечатление....А аз обикновено следя именно тези услуги, макар че и ние не ползваме парна баня и сауна ( чудя се как може да се навре човек в сауната при 35-40 гр. навън), но това за мен е критерий все пак за нивото на хотела ( но в никакъв случай не на първо място).

Общи условия

Активация на акаунт