Косопад след раждане

  • 2 953
  • 26
  •   1
Отговори
# 15
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
а аз си мислех че при мен е само така силен косопада.иначе започна от третият месец и още си продължава.от близо месец си правя маски и се мажа с олиото на икаров,но чесно казано не виждам никакъв ефект.вече се замислям да почна и някакви хапчета

# 16
  • Мнения: 264
аз също страдам от косопад и тъкмо се чудех какви са ефикасните средства за спирането му. При мен също се появи към третия месец. Една приятелка ми каза, че докато кърмя не мога да пия Ревалид, иначе бил много ефикасен. Някоя майка пила ли е по време на кърмене?
 Добър ефект давала и маска от рициново масло, жълтък и витамин А, но още не съм я пробвала.

# 17
  • Boston, MA
  • Мнения: 3 105
лелеее, вие ме шашканхте.преди да родя се подстригвах и фризьорката ми ме предупреди за евентуален косопад след раждане.сега, 2 месеца след като родих отидох и й казах, че до сега не ми е паднал и косъм и тя ми каза, че щом до сега не е, значи съм го избегнала.ама сега като ви чета за косопад след 3-4 месеца... ooooh!

Олеле, и аз си мислех наивно, че ме е подминал косопада... И аз съм два месеца след раждането и точно се чудех дали да не отрежа косата, но може би да почакам да почне да пада  newsm78

# 18
  • София
  • Мнения: 630
Четох в някакво популярно списание, че косопадът след раждане изклежда повече от нормалното, защото с настъпване на бременноста косата спира да пада или поне падането значително намалява. Така, че след раждането ( и то след няколко месеца) пада и за преди #Cussing out. Звучеше логично. На мен започна да ми пада преди седмица т.е. точно три месеца след раждането. Хвърчат косми навсякъде, а като видя някой заплетен в ръчичката на беба, направо ми идва да я отрежа.

# 19
  • Мнения: 1 938
И моята коса започна да капе 3 месеца след раждането. Cry Още не съм се постригала, но май няма да ми се размине...
Дали няма да помогнат някакви маски? Rolling Eyes

# 20
  • София
  • Мнения: 4 966
И моя почна 3 месеца след раждането.
Аз си слагах хининова вода и ползвах шампоан на Фито.Мина ми след около още два сигурно Wink

# 21
  • Мнения: 4 399
Благодаря ви за отговорите!  bouquet

Успокоих се че явно става въпрос за типичния косопад след раждане. Е, аз го очаквах веднага след раждането и като много от вас се радвах че ме е подминал, но явно не е така.

П.С. Само не разбрах защо модераторката ми премести темата.  Rolling Eyes ShockedТя по никакъв начин не е свързана с красотата ми, а по-скоро с раждането. Косопадът много често има физиологична причина и в случая въпросът беше дали физиологичната причина е раждането. За мен е много по-важно дали косопадът сигнализира за някакъв здравословен проблем, а не колко съм красива.

# 22
  • Мнения: 33
Здравейте момичета.Моето бебче е почти на 4м. и косата ми също като вашите започна да пада2-3м.след раждането.Явно става дума за типичния"родилен косопад".Успех на всички ви и дано да ни остане и по малко коса!

# 23
  • Мнения: 9
Здравейте на всички!
Аз също имах проблем със състоянието на косата ми след раждането. Детето ми стана на 1 година и вече наистина не се търпеше.Просто косата ми не беше както преди. Някак се изправи, струваше ми се че пада повече от обикновено и т.н. Личната ми лекарка ми заяви, че си въобразявам, но ми даде направление за Кожно-венерическия диспансер   #Crazy (не се смейте). Лекарката която ме прегледа ми обясни, че след 3-тия месец след раждането при някои майки се получава косопад. Когато се замислих наистина се оказа, че имах проблеми с косата точно от тогава. Попита ме колко коса ми пада на ден ?!?!?! Аз не можах да дам много ясен отговор, тъй като косата ми беше доста дълга... Нормално било до 50 косъма на ден... Това което ми предписа е един препарат "Пантогар", който се пие по 3 пъти на ден в продължение на 3 месеца. Разховарях с много хора, които също го препоръчваха. Личната лекарка ме предупреди, че от него много се пълнее, защото е с бирена мая. Така или иначе, реших, че по-важно е да остана с коса, пък килограмите ще ги свалям някакси. Няма да си кривя душата, наистина напълнях, но не съжалявам, защото косата ми наистина е чудесна. Естествено, когато започнах терапията я подстригах и спрях да се боядисвам.  Надявам се, че съм ви била полезна с моя опит! Успех на всички   bouquet

# 24
  • Мнения: 68
И аз имах същия проблем,но понеже си имам и пърхут се мажех със Себорал-Форте и допълнително си взимах ампули против косопад(сори не помня какви бяха) и до 40 дена косопада спря.Дано помогне и на вас!Успех Hug

# 25
  • Sofia
  • Мнения: 576
И при мен косопада се появи на 3-я месец след раждането. Пих 3 месеца "Фитовал" по 3 пъти на ден и освен балсам или маска слагах и ампули против косопад. Така за 3 месеца овладях напълно положението.

# 26
  • Мнения: 10 605
И при мен започна в края на 3 месец в комбинация с пърхут. Мажа се със Себорал форте от седмица и наистина действа за пърхута. След като прочетох всичко мнения ми се струва,че косопада ще мине с времето-щом е свързан с хормоните и бременността. Колкото до Цигапана-и с него, и без него-все тая. Ефектът е плацебо.

Общи условия

Активация на акаунт