Децата на АРТ технологиите, размисли и страсти 42

  • 50 313
  • 730
  •   1
Отговори
# 360
  • Мнения: 988
Сигме, посмях се и аз. Голяма умница - всичко ще ти обясни, а!?
Честит празник на всички и по-специално на имениците-скрити и явни:) Бъдете здрави.
На нас ни мина отпуската, но малкият сега е командирован при баба и дядо на морето. В събота ще ходим да си го вземем.  Много лудя иначе в морето. А маската не я свали, имам чувството, че ще си го вземем с видоизменена глава под формата на маска в събота..

# 361
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Хаха, Сигме, разсмя ме Simple Smile

Да са честити всички именници, малки и големи, да са здрави и щастливи!

Днес срещнах много човешко отношение в яслата - отидох да платя таксата за предния месец и като попитах от кога започват редовните групи и чух 17-ти септември, направо ми висна ченето от ужас (мислех, че от 1-ви), защото за 2 седмици някак щяхме да се оправим, но още месец - абсурд. Касиерката като разбра какви гимнастики правим сега и как ММ гледа детето в офиса си, докато се опитва да работи, веднага се обади на домакинка, на сестри, на незнам още кого и получи разрешение да вземат Йоан още утре на ясла. Буквално се разплаках, не очаквах такова добро отношение и разбиране.

# 362
  • Мнения: 3 421
Пънче, да ударя и аз едно рамо за яслата. Честно да си кажа останах с добри впечетления от касиерката и от персонала, с който се сблъсках там. Дано остана с такива впечетления до края Simple Smile
Ние се прибрахме от морето - доволна от детето, не се разболя Simple Smile
И детето май остана доволно. Хареса му пясъка, поигра си. Страх го е от морето, но на брега си поигра и ме дърпаше да вървим след вълните.

# 363
  • UK
  • Мнения: 5 999
Много глухо тук
ФЕли, не успях да се организирам Sad
 Татко ни дойде? че възникна  спешна работа и всички планове 'излетяха'.
Надявам се догодина, да имаме късмета, живи и здрави!

Ние, също сме на тема въпроси-всякакви😂
Много се интересуваме и от анатомия 😂😂😂
Защо там, си така😁  следва, двустранна проверка,  като се появя, става и тристранна😂
На тате защо така му е различно . Въпросите се отнасят към тати😂 да се спасява с отговорите по тематиката 😆
Ние, вече сме си у дома  тече трескава подготовка за учебната година  тази есен сме в Reception нещо от  типа на предучилищна форма е, но в училище. В ново училище  сме, нови учители, деца дам такива трепети при нас Simple Smile

# 364
  • Мнения: 3 191
Вярно, че много е замряла темата напоследък.....

В събота решихме да заведем с една привтелка децата на забавления в Патиланци, сега се казва друго де.... има за дребчовци няколко въртележки + детски кът с някакви топчета вътре. За убиване на един-два часа срещу 20 лв бива. Бобчо беше възхитен от един влак и въртележка с хеликоптер.  Много се смя и се радва. На слизане обаче едва не си разби главата в плочките, че се спъна и нямаше никакво време за реакция от подлагане на ръце и крака. Добре че, поне беше със шапка с козирка, та само челото е с цицина, поражения по носа и зъбите няма. Издрънча жестоко, направо си представих за части от секундата като го вдихна, че ще заваря плоско лице..... после естествено дебнах за признаци на сътресение и прочее, още повече, че ММ беше командировка и бях сама.... Нищо му няма де, само е натъртено, но ме изправи на нокти. Сега ентусиазирано обяснява на който го пита защо има цицина на главата, че е паднал на земята и сочи къде му цицината.
Голям образ става вече - започва да има претенци за дрехи и играчки. Трябва всичко да е свързано д коли, багери, трактори или друг тип возила. Наскоро купихме трактор с педали като на колело - страшен кеф. Гледам го, че си харесва и един баланс байк в Имагинариум и съм се замислила да купувам скоро. Някой има ли отзиви за тях или други да ми препоръчате?

Тресе ме треска покрай проектите за къщата - на етап проучване за геоложки доклад, водоснабдяване и отвеждане на отпадните води сме. Изчетох тонове информация, що годе придобих знания по темата. Докато проектанта беше в отпуск малко попромених и идейния проект, няма промени по конструкцията, само един комин и една от вертикалите за водата, но според мен не пречи и и осъществимо. Получава се много по-функционално разпределение на дневната, кухнята и трапезарията. Утре ще ги види, написала съм му задание с размери и картинки близо 10 страници, сигурно ще му стане зле.....

# 365
  • На остров
  • Мнения: 13 498
Фокси голямо притеснение си е като паднат, но важното е че всичко е минало леко.
Ние имаме баланс колело от най малките с 10 инчови гуми но още не се е научил да го кара както аз си представям, не знам дали защото има и други возила или просто не схваща как. Но е хубаво да имате баланс колело, наистина развива баланса според това което съм чела всички го препоръчват.
Ние също сме на тема коли, багери, машини и гаражи, може да прекара цялото време там. Да отваря и затваря вратата с едно копче, да седи на косачката за трева и да обикаля колата.
Редовно иска да се вози с ММ когато коси тревата, даже на два пъти заспива, явно се успокоява, че е там Simple Smile защото са големи драми иначе. Има при нас една детска програма, която представя различни возила и обяснява как са движат, това му е любимото детско и пал патрол.
Имаме лек напредък на тема гърне Simple Smile . С говоренето не е така, но бръщолви все нещо, друг въпрос е колко му са разбираеми. Отделни думи казва но не цели изречения, макс две свързани думи.
Колко голяма къща ще строите ?

# 366
  • София
  • Мнения: 23 165
Ние сме на море втора седмица. Обаче малко не уцелихме времето. Има вятър и морето е по-бурно. Детето се радва на вълните, ама все сме до него, като е спокойно той се плацика а някой от нас само го гледа.
Зависимост от превозни средства имаше и при нас до към 4 година, после премина в спайдърмени и подобни. Но сме заринати от всевъзможни коли в къщи.

# 367
  • Мнения: 2 999
Фокси, добре че сте се разминали с неприятности заради падането.
Бамба, след 3 август морето се обръща и вече е различно. Дори въздуха се променя.
Две в едно, важното е че детето говори, а дали го разбирате няма значение.😂♥🤪

# 368
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Фокси - като архитект ще ти кажа, че със сигурност му е прилошало на проектанта Simple Smile Шегувам се, ние също редовно правим промени малко преди предаване, но след отпуска да откриеш писмо с 10 страници описание на промените си е стресиращо Simple Smile

Ние сме на вълна "Кокошка при хамбаря", пилета, патки и всякакви пернати. Сутрин от събуждането се почва "ко-ко-ко, пи-пи-пи" Simple Smile

Днес съм като пребита - Йоан почти не спа до 3-4ч, явно последния кучешки или кътниците са го напънали. Едва заспах и някаква жестока крампа направо ми изкара въздуха. Отделно беболина има вече претенции на коя страна да спя и едва си намирам удобна поза, още поне 2м не знам как ще се разберем с нея и съня Tired

# 369
  • Мнения: 988
Ние сме на тридневна планина. Целяхме Шипка, но уви се оказа, че сме на 12км преход през планината от нея в едната посока. На половината път се предаде юначето. Утре ще я покоряваме... С колата:grinning:

# 370
  • Мнения: 3 191
Две в едно - двуетажна -РЗП около 390 м2, ЗП - около 160 м2 щото сме ограничени с площта на парцела и плътността на застроване.  Бобчо и той не кара добре баланс байка, ама гледам прибутва се, макар и бъзливо. Ще го мисля още, ММ му харесал друго някакво, а аз искам да го заведем да си го гледа и дребния, че нали ти казвам - претенции.

Бамба - жалко, че не сте случили на читаво време по морето. Като трябва да дебнеш постоянно не е много почивка... Стресираш ме с тия возила до към 4 годишен - ММ има навика да му угажда, ще събера пластмасов строителен парк явно.

Пънчита - усмихна ме, не съм го дала заданието още, точно за да не му творя стрес на човека. Утре имаме среща за договора и ще му го подам леееекинко да да не ме натири. В интерес ма истината в по-голямата част на заданието са картинки относно разположение и уточнени размери на прозорци, комини ( щото се оказа за котел на пелети трябва по-голям диаметър на комин) и други такива дребни + че на идейния проект не видях зададена вентилация на 2 от 3 бани, което за мен е проблем. Може и да го е предвидил, но да не е отразено, знам ли....

Много е сложна тая работа с проектиране, разрешителни и тям подобни. Нон-стоп съм в някакво приключение с води, регулации, съседи и интериор. Надявам са да не се гътна от стрес докато добутаме до къщата. Нощес сънувах как идва багера да прави проучвателен изкоп за фундиране и се натъкваме на огромен пречиствателен резервоар на съседната кооперация и не можем да го махнем, пък не може и да строим.... Абе, чудо....

Люти - как 12 км в посока за едно дете, ужаст. И до половината да е изкарал, пак е много според мен. В планина почивката е хубаво нещо, ама мойте не са по излизането от цивилизацията....

# 371
  • Мнения: 6 542
Ние ще комбинираме море и планина.
Впрочем не е съвсем така за след 3-ти август. Винаги ходим септември на море и през по-голямата част от времето е спокойно морето. Миналата година даже беше всичките 10 дни горещо и спокойно море,без вълни.

# 372
  • България
  • Мнения: 3 621
Дано да утихне септември,че ми се иска пак да ги заведа за някой ден.В момента наистина е много бурно.

# 373
  • UK
  • Мнения: 5 999
Фокси
Голямо 'приключение' наистина 😶
Хубаво си е морето през.август просто сутрините са по-хладни вече, както и вечерите.  То и откога се обръщаше времето и оттам водата ставаше по-друга. Но за деца в детски басейн на пясъка си е идеално че и през септември 😎

# 374
  • Мнения: 1 327
Според мен тази година лятото ще е дълго .Септември ще е идеално Wink .Единственото лошо нещо ,че в момента морето е ужасно мръсно ,бурно  Sad .Чак на Синеморец ,Резово е ок.Иначе онзи ден ходих на Градина ,не ми хареса водата.

Общи условия

Активация на акаунт