Хормонални изследвания - 8

  • 64 607
  • 751
  •   1
Отговори
# 405
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 265
Здравейте, пуснах си прогестерон на 21вия ден и резутатът е :
Serum progesterone   46.9   nmol/L   
Ref Range:(Follicular      0.2  -   2.8 )
Ref Range:(Periovulatory   0.4  -   38.1)
Ref Range:(Luteal          5.8  -   75.9)
Ref Range:(Post-menopause  0.2  -   0.4)

Това означава ли, че съм имала овулация и всичко е наред?
Като ми дойде ще пусна и другите изследвания.

# 406
  • София
  • Мнения: 35 950
Здравейте, пуснах си прогестерон на 21вия ден и резутатът е :
Serum progesterone   46.9   nmol/L   
Ref Range:(Follicular      0.2  -   2.8 )
Ref Range:(Periovulatory   0.4  -   38.1)
Ref Range:(Luteal          5.8  -   75.9)
Ref Range:(Post-menopause  0.2  -   0.4)

Това означава ли, че съм имала овулация и всичко е наред?
Като ми дойде ще пусна и другите изследвания.

Здравей!
Имало е О. но може да е и по-висок.
Прогестерон се изследва точно на 7 ден след О., което може и да не е 21 ден на МЦ. Ако не е изследван точно тогава, може да е и по-нисък, физиологично.
Най-добрият вариант е, ако на 7 ден след О., е почти на горна граница - това означава, че всичко с О. и ЛФ е наред.

# 407
  • au bout du monde
  • Мнения: 5 265
Здравей!
Имало е О. но може да е и по-висок.
Прогестерон се изследва точно на 7 ден след О., което може и да не е 21 ден на МЦ. Ако не е изследван точно тогава, може да е и по-нисък, физиологично.
Най-добрият вариант е, ако на 7 ден след О., е почти на горна граница - това означава, че всичко с О. и ЛФ е наред.

Благодаря за отговора!
Не знам кога ми е овулацията. По сметки на календара е била 5 дни преди изследването. Лекарят каза на 21вия. Този месец пробвах овулационните лентички, все отрицателни бяха. Другите хормони на 2ри или 3ти ден да ги пусна?

# 408
  • София
  • Мнения: 626
Денис, моля за коментар на изследванията:

Глюкоза 0 мин. - 5,74 mmol/l   Реф. стойности 2,8-6,1
Глюкоза 60 мин. - 7,29 mmol/l
Глюкоза 120 мин. - 6.84 mmol/l

Инсулин 0 мин. - 12,3 uIU/ml    Реф. стойности 2,6-24,9
Инсулин 60 мин. - 56 uIU/ml
Инсулин 120 мин. - 47,7 uIU/ml

Гликиран хемоглобин - 6% Реф. 4,8-5,9
Гликиран хемоглобин - 42 mmol/mol Реф. 29-42

# 409
  • София
  • Мнения: 35 950
Скрит текст:
Здравей!
Имало е О. но може да е и по-висок.
Прогестерон се изследва точно на 7 ден след О., което може и да не е 21 ден на МЦ. Ако не е изследван точно тогава, може да е и по-нисък, физиологично.
Най-добрият вариант е, ако на 7 ден след О., е почти на горна граница - това означава, че всичко с О. и ЛФ е наред.
Благодаря за отговора!
Не знам кога ми е овулацията. По сметки на календара е била 5 дни преди изследването. Лекарят каза на 21вия. Този месец пробвах овулационните лентички, все отрицателни бяха. Другите хормони на 2ри или 3ти ден да ги пусна?
И на 2-ри, и на 3-ти ден от МЦ,  е добре. Както решиш.


Денис, моля за коментар на изследванията:

Глюкоза 0 мин. - 5,74 mmol/l   Реф. стойности 2,8-6,1
Глюкоза 60 мин. - 7,29 mmol/l
Глюкоза 120 мин. - 6.84 mmol/l

Инсулин 0 мин. - 12,3 uIU/ml    Реф. стойности 2,6-24,9
Инсулин 60 мин. - 56 uIU/ml
Инсулин 120 мин. - 47,7 uIU/ml

Гликиран хемоглобин - 6% Реф. 4,8-5,9
Гликиран хемоглобин - 42 mmol/mol Реф. 29-42
КЗ, Инсулина и ГХ са високи - показват ИР с предиабет.
Провери за всеки случай Хемоглобина, да не е нисък.
Консултирай се с Ендокринолог.
Ще чакам да споделиш какво е неговото мнение.

Последна редакция: ср, 27 фев 2019, 18:13 от denis.

# 410
  • Мнения: 5 381
Здравей Денис. Simple Smile
Декември изследвах АМХ на произволен ден от цикъла. След съвет от теб го пуснах и вчера, на 3-ти ден заедно с Инхибин Б.
Това е резултатът от декември



А това е от вчера:



Малко се притесних, защото знам, че завишен АМХ говори за поликистоза. Възможно ли е заради това да се качва АМХ?
Иначе имам дефицит на вит.Д и само него съм приемала като добавка м/у двете изследвания. От 11 се качи на 14 за тези два месеца, но все още е в сивата зона. Не знам дали при това положение може да има отношение към АМХ?

# 411
  • София
  • Мнения: 35 950
Здравей Денис. Simple Smile
Декември изследвах АМХ на произволен ден от цикъла. След съвет от теб го пуснах и вчера, на 3-ти ден заедно с Инхибин Б.
Това е резултатът от декември



А това е от вчера:



Малко се притесних, защото знам, че завишен АМХ говори за поликистоза. Възможно ли е заради това да се качва АМХ?
Иначе имам дефицит на вит.Д и само него съм приемала като добавка м/у двете изследвания. От 11 се качи на 14 за тези два месеца, но все още е в сивата зона. Не знам дали при това положение може да има отношение към АМХ?
Браво! Добре е.
Всяка една добавка, влияе положително и на двата хормона - това, поне го доказахме отдавна Peace
Най-бързо се повлияват, когато се попълват дефицити.
Не е повишен като при СПКЯ, спокойно.

# 412
  • Мнения: 5 381
Благодаря много, Денис. Simple Smile
Сега следва двуседмично чакане за резултатите от Инхибин Б.

# 413
  • София
  • Мнения: 35 950
Благодаря много, Денис. Simple Smile
Сега следва двуседмично чакане за резултатите от Инхибин Б.
Hug
Дано и той да се е повлиял.
Пусни ми ги, с Инхибин В, отново всичките  Peace 

# 414
  • София
  • Мнения: 690
Благодаря много, Денис. Simple Smile
Сега следва двуседмично чакане за резултатите от Инхибин Б.
Hug
Дано и той да се е повлиял.
Пусни ми ги, с Инхибин В, отново всичките  Peace 
Денис, би ли коментирала и моите излседвани ан Инхибин Б и Амх от вчера, в голяма чуденка съм Rolling Eyes

# 415
  • София
  • Мнения: 35 950
Благодаря много, Денис. Simple Smile
Сега следва двуседмично чакане за резултатите от Инхибин Б.
Hug
Дано и той да се е повлиял.
Пусни ми ги, с Инхибин В, отново всичките  Peace 
Денис, би ли коментирала и моите излседвани ан Инхибин Б и Амх от вчера, в голяма чуденка съм Rolling Eyes
Супер са! Добре са се повлияли. Продължавай с добавки, хранене и суперхрани / те са много богати на антиоксиданти, много важни за репр. функция/

# 416
  • София
  • Мнения: 690
Благодаря много, Денис. Simple Smile
Сега следва двуседмично чакане за резултатите от Инхибин Б.
Hug
Дано и той да се е повлиял.
Пусни ми ги, с Инхибин В, отново всичките  Peace 
Денис, би ли коментирала и моите излседвани ан Инхибин Б и Амх от вчера, в голяма чуденка съм Rolling Eyes
Супер са! Добре са се повлияли. Продължавай с добавки, хранене и суперхрани / те са много богати на антиоксиданти, много важни за репр. функция/
Много, много ти благодаря Simple Smile

# 417
  • Мнения: 3 096
Денис, опитвам се да съдействам на приятелка, която от близо две години се опитва да забременее. Има нередовен цикъл, кисти, една неуспешна инсеминация (хормоналните изследвания са от 3-ти, 4-ти ден от цикъла преди процедурата). Не успяха да стартират инвитро процедура заради 3-4 кисти и в момента е на Оргаметрил и се надяват да се спукат.

Едвам я накарах да изследва Витамин Б12, Витамин D, кръвна захар и глюкоза. Обременяване все още не мога да я накарам да направи, защото твърди, че там всичко й е наред на база тези изследвания Weary
Ще се радвам, ако имаш възможност да коментираш, за да знам накъде да я насоча. Извинявам се за лошото качество на резултатите :-/

Скрит текст:




# 418
  • София
  • Мнения: 609
Здравейте!
Вече не знам какво да правя с тези лекари.
От година ми идва когато си иска- на 16, 18, 20, 22, 24 ден, общо взето постоянно.
С четири операции съм, две кисти, една на тръби, една тежка миома, за която споделях в темата.
Имам дете, не искам повече, на 40 г. съм
Едни казват пременопауза, тъпчат ме с прогестерон, който "оправя" положението за два месеца.
Други правят изследвания и пак и пак, рано било да се говори за това, нищо не предписват.
Последни изследвания на 3-ти ден:

Хормони
Име на теста(изследване)       Резултат      Единици   Референтна стойност   Метод
LH       11.05       mIU/ml   
 жени: фол.фаза 1.8-11.78; овул.фаза 7.59-89.08; лут.фаза 0.56-14.0, менопауза 5.16-61.99; мъже 0.57-12.07   
Естрадиол       71       pg/ml    
жени-фол.фаза 21- 251,овул.фаза 38 - 649, лут.фаза 21 - 312; менопауза до 28; мъже: 11-44   
Пролактин       17.25       ng/ml   
 Жени: 5.18-26.53; Мъже: 3.46-19.4   
FSH       18.82       mIU/ml    
жени: фол.фаза 3.03-8.08, oвул. фаза 2.55-16.69; лут.фаза 1.38-5.47; менопауза 26.72-133.41; мъже 0.95-11.95   

Моля Ви, препоръчайте истински някой лекар.

# 419
  • Мнения: 724
Здравейте, какво мислите за моите резултати- за сега не съм на терапия-
ТСХ-1.92   (0.270-4.200)
Ф4-15.27  (12.00-22.00)
ф3-4.58  (3.10-6.80)
MAT-388 ( до 34)

Общи условия

Активация на акаунт