За любовта и изневярата

  • 24 707
  • 338
  •   1
Отговори
# 15
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
 Не се сърди, човече
Цитат
А ако все пак се случи толкова голяма промяна, че не можеш да стоиш повече в тази връзка - ами излез от нея, пък си търси подходящ партньор. Пак не е причина за лъжи и действия зад гърба на човека до теб.
Не става въпрос за лъжи и действия зад гърба, а за промяна в отношението и поведението спрямо партньора в последствие.

# 16
  • Мнения: 36 128
По-скоро в началото си си мислел - аз ще го/я променя. Или си се връзвал на клишето, че връзката се гради на компромиси.

и аз съм съгласна с теб - особено с горното - обичайни заблуждения и то предимно от страна на жените
и още едно заблуждение "той на мен няма никога да ми изневери" - всяка жена, от която съм го чувала (офлайн), след време е била опровергавана

# 17
  • Мнения: 46 600
Не става въпрос за лъжи и действия зад гърба, а за промяна в отношението и поведението спрямо партньора в последствие.
Не разбирам какво казваш.
Нали за изневярата питаш, това имам предвид под лъжи и действия зад гърба.

# 18
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
 Не се сърди, човече
Цитат
За комромисите - рядко има такива, които се налага да правиш за неща, излезли изневиделица след години. По-скоро в началото си си мислел - аз ще го/я променя. Или си се връзвал на клишето, че връзката се гради на компромиси.
А ако все пак се случи толкова голяма промяна, че не можеш да стоиш повече в тази връзка - ами излез от нея, пък си търси подходящ партньор. Пак не е причина за лъжи и действия зад гърба на човека до теб.
Ето това имах пр.вид. Компромисите. Не изневярата. На това отговорих. Може би леко сме се разминали

# 19
  • Мнения: 46 600
Имам предвид, че когато правиш големи компромиси, по някое време се уморяваш и поглеждаш встрани, т.е. изневеряваш, т.е. лъжеш и мамиш човека до себе си.
За мен компромисите са предпоставка за изневяра или раздяла, не и за стабилна връзка.

# 20
  • София
  • Мнения: 17 595

Разбира се, че е възможно да остарееш щастлив/а до човека, който си избрал/а.

# 21
  • Мнения: X


Има изневяра и изневяра. Едно е изневярата като гаджета - лесно е, просто прекратяваш и продължаваш със следващия. Съвсем друго е изневярата,  в която замесваш един куп други хора и обстоятелства (освен пряко засегнатата половинка): деца, финанси, местоживеене, делови отношения.

Лъжата е гадно нещо. Най-гадното в изневярата не е самото това в онова, а лъготенето наоколо. Не мисля, че точно тази част бих могла да преглътна, нито че бих я причинила на човека, с когото съм свързана. Ако се тръгне към изневяра, то положението ще трябва да е тотално и ужасно оцапано и неспасяемо, трябва да са положени ред усилия за ремонт на основната връзка. Имала съм такъв период от брака, когато смятах, че това е краят му. И декларирах, че съм готова за нова връзка. Друг е въпросът, че такава не се случи, и че насреща получих рязък завой в необходимата за мен посока, та катастрофата се размина. Но и през ум не ми е минавало, че ще мишкувам и ще се крия по разни дупки, нито че ще си лягам с двама поред. Това ми е толкова противно на природата, че не мога да общувам нормално с хора, за които знам, че живеят по такъв начин. Гнусни са ми и ми е трудно дори да съм любезна с тях.

Последна редакция: сб, 07 юли 2018, 13:28 от Анонимен

# 22
  • Мнения: 15 619
Любовта всеки я живее, дава и практикува според собственото си ниво. Дали преди брака, дали след, все е според него/нея. Останалото са бол оправдания на собствената низост и/или страхове и сметки.
А думичката "изневяра" казва всичко - от не-вяра е. Това трудно се носи и хоп, намираш си подходящ обект, прехвърляш му го.
Та, записвам се да чета, що е то любов и изневяра според съчетаващите ги и приемащите ги съвместно. Аз не го умея още. За себе си.

# 23
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Имам предвид, че когато правиш големи компромиси, по някое време се уморяваш и поглеждаш встрани, т.е. изневеряваш, т.е. лъжеш и мамиш човека до себе си.
За мен компромисите са предпоставка за изневяра или раздяла, не и за стабилна връзка.
Аз имам предвид компромисите правени от потърпевшия с надежда запазване на семейни ценности, като дом  деца, взаимоотношения, и не на последно място, потърпевшия в повечето случаи, е зависим по някакъв начин от другия и не може да вземе някакво решение в момента.

# 24
  • Мнения: 46 600
Същото важи. След време чашата прелива и човек пак е отворен за любов навън.
Лошото е за децата, защото израстват с усещането, че да лъжеш хората около теб, дори най-близките е нещо съвсем нормално за всяко семейство.

# 25
  • Мнения: 615
То пък страхотното разнообразие от сивото ежедневие е, да си гукаш с някого в леглото му.  ooooh!

За мен хора, на които им трябва някой друг, за да се почувстват значими, щастливи, разнообразени и тн., са крайно елементарни.  Peace

# 26
  • Мнения: X
То пък страхотното разнообразие от сивото ежедневие е, да си гукаш с някого в леглото му.  ooooh!

За мен хора, на които им трябва някой друг, за да се почувстват значими, щастливи, разнообразени и тн., са крайно елементарни.  Peace
Пък на тях ти сигурно им изглеждаш самотна и неспособна на истинска взаимност - въпрос на гледна точка.

Истината е някъде по средата, както обикновено.

# 27
  • Мнения: 615
Възможно е, с тази разлика, че нямам потребност да лъжа и мажа пред семейството си, за да реша наличен проблем в него, да си разнообразя ежедневието или да си създам "сладки моменти".

Има нещо, на което му се вика достойнство, а при липсата на такова, причинни за изневяра винаги ще се изсмучат.  Peace

# 28
  • Мнения: 1 468
Имам предвид, че когато правиш големи компромиси, по някое време се уморяваш и поглеждаш встрани, т.е. изневеряваш, т.е. лъжеш и мамиш човека до себе си.
За мен компромисите са предпоставка за изневяра или раздяла, не и за стабилна връзка.
Аз имам предвид компромисите правени от потърпевшия с надежда запазване на семейни ценности, като дом  деца, взаимоотношения, и не на последно място, потърпевшия в повечето случаи, е зависим по някакъв начин от другия и не може да вземе някакво решение в момента.

Стигнат ли нещата до изневяра, ама не просто няколко пъти секс извън вкъщи, а с влюбване и сериозни отношения, не може да става и дума за правене на компромиси за запазване на каквото и да е. Щом потърпевшият разбере,страничната връзка трябва да се прекрати на секундата, ако въпреки всичко изневерилият иска да си запази семейството. В противен случай приемаме, че страничната връзка е по-важна. Няма средно положение при такива отношения .Решението е или си стоиш със семейството, или си тръгваш с новата любов.
Моят опит показа, че всякакво старание да се запази каквото и да е, при наличие на трето лице на преден план, е безнадеждно. Не става така, не.

Последна редакция: сб, 07 юли 2018, 15:13 от Space_woman

# 29
  • SHOOT ME 10 $
  • Мнения: 3 298
Както казах - кой определя критериите? Щото има и друго схващане. Трябва ли цял живот да сме праведни и да не сме усетили по-силни емоции, дори да изглежда безумни и лекомислени? Да не усетим вкусът на живота във всичките му нюанси? Всичко това  са избиване на семейни дефицити получили се обикновено когато жената е бременна, или си омръзнете вече и мъжът стане скучен. Една от най-често срещаните причини за изневярата.

Общи условия

Активация на акаунт