Отговори
# 15
  • Мнения: 3 732
Той забелязва ли те въобще? Говорите ли си?

# 16
  • София
  • Мнения: 17 592
Не, нямам предвид баща на децата й. Имам предвид имам момче, което няма да я кара да плаче често, няма да я вкара в опасни ситуации и няма да я  научи на неща, които й вредят.


... Стабилен, спокоен, уверен, сигурен.
Остава да кажеш и "с добра професия".
Описваш точно качества, които една жена търси у бъдещия баща на децата си.
У първото гадже се търси да те оби1а, да те носи на ръце, да те кара да плачеш (често), да ти показва неща, които никога не си и сънувала, да ти покаже, че ТИ можеш - да вземаш решения, да изживяваш неща, които едва ли родителите ти биха одобрили, да се хвърляш с главата надолу в живота и да пиеш с пълни шепи от него, да не ти пука за другите, какво биха казали, помислили или направили... Да се бунтуваш, да отстояваш каузи - дори и смешни от "дъртата" гледна точка, да вярваш силно, да мразиш силно, да обичаш силно.Да поемаш рискове. Да отстояваш себе си. Изобщо, да намериш себе си - някакво себе си (дори и по-късно да се промени, частица от онова "себе си" остава завинаги).
Важно е само една мноооого мъничка частица да остане трезва и пресметлива - и да тури спирачки на границата. Важно е също границата да е предварително зададена - и никога, ама никога да не се пресича. Добре де - не никога, но в никакъв случай в дадената връзка. Каква е границата... не знам. За едни ще са цигарите, за други - тревата, за трети - хероин, за четвърти - секс... за пети, навярно, шофиране без книжка - абе, не знам, ама всичките тези "недопустими" неща трябва предварително да ги обмисли сериозно и да реши кое в коя категория влиза. Ако вкара бирата в "недопустимата" страница... значи, това момче не е за нея - и, честно казано, да лети няма никога.
То пък не е и казано, че всеки е бил роден с крила, разбира се - нито пък, че са нужни на всеки.

# 17
  • Мнения: X
Много шеметен и романтичен пост, само не разбрах къде е чарът да те карат да плачеш често? Не може ли да преобладава смехът? Не може ли вместо по цигари и хероин да се увлича по спорт или къмпингуване? Не може ли да не задиря всичко женско по пътя си (щото така правят вървежните пичове)?

Стабилен и прочие бла...бла не могат да се искат от един ученик, но спокойно може да се иска да е добър човек, да уважава момичетата (и в частност своето), да няма вредни навици и да не е дребен хулиган и по възможност да има известни интереси за бъдещето си. Това не са някакви непостижими изисквания, нито правят такива момчета скучни сухари. За да е секси, дори с известен опит, никак не е нужно на всеки купон се напива/надрусва и сбива или да се натиска всеки път с различни момичета.

Не случайно чарът на "лошите момчета" увяхва прогресивно с поумняването на момичетата.

# 18
  • Мнения: 2 223
То тия дето "изживяват неща с главата надолу" в повечето случаи ги гледаме забременяли на по 15 и наркоманки на 16. Ще ме прощават изключенията, но едно добре възпитано момиче с достатъчно адекватна среда в реалния живот няма к'во да намери в келешчето, дето се изживява като гангстер. Да не говорим колко мн си подражаватедни на други.
Поне ако има наистина пълноценен живот и интереси, време, уплътнено с разни активности, които да я развиват, изобщо няма да си спре очите на такъв пройдоха. Готините самотници с пънк тениска и перчем а ла "сам срещу света" са по филмите, този си го представям поредния анцузлия с 1ви номер коса, който вика "бате" на майка си.
Макар че според мене това е поредната тема за спам, ама айде

# 19
  • София
  • Мнения: 17 592

Към момичето / авторкаста: Не очаквай да получиш адекватен съвет тук. Тук пише майка ти и баба ти. Съветът, който можеш да очакваш, е "пази се, баби, до сватбата, внимавай да не се спънеш някъде, развивай се, чети, внимавай много с хората, не вярвай на никого, че да не ти направи нещо, не се прибирай по тъмно, ако трябва да се срещаш с момчета, само докосване от далеч за ръчичка, най-добре - по телефона, само с отличника на класа, само ако не иска да те докосва, само ако... внимавай да не... да не... да не..."
Това е положението: не очаквай друго от баба си. Повечето жени тук не виждат себе си в теб - виждат дъщерите или внучките си. Не виждат развиващ се младеж (да, дори и от женски пол - не непременно девойка, но със сигурност млад човек), конто трябва да опита разни нови неща, за да се развие, да пробва, да се спъне, да си одере коляното, да се разочарова... и да, дори и разбито сърце да лекува - виждат "малкото ми бебче", което трябва да предпазя от всичко.




То тия дето "изживяват неща с главата надолу" в повечето случаи ги гледаме забременяли на по 15 и наркоманки на 16. Ще ме прощават изключенията, но едно добре възпитано момиче с достатъчно адекватна среда в реалния живот няма к'во да намери в келешчето, дето се изживява като гангстер. Да не говорим колко мн си подражаватедни на други.
Поне ако има наистина пълноценен живот и интереси, време, уплътнено с разни активности, които да я развиват, изобщо няма да си спре очите на такъв пройдоха. Готините самотници с пънк тениска и перчем а ла "сам срещу света" са по филмите, този си го представям поредния анцузлия с 1ви номер коса, който вика "бате" на майка си.
Макар че според мене това е поредната тема за спам, ама айде



[Сериозно!?
Ти да видиш.
Първата ми бременност беше на 33 - със сина ми, много планирана, малко закъсняла.
Наркотик по-силен от алкохол или тютюн изобщо в живота си не съм опитвала - поради лична преценка, не щото някой така ми е казал.


А тук е пълно с "добри момичета", които, след години и с по няколко деца вече... се чудят откъде им е дошло... Щото опитът им се изчерпва с романтичните книжчици...
Както и с такива, които на 40 изкукват и тепърва решават да си търсят пропиляната младост - ама то къде ти??

Сапфир, м/у спортистът-читанка и  хероинозависимият хулиган има цяла палитра от момчета... Има, всъщност, целия живот. Всичко, което си струва.

Ако беше моя дъщеря, не бих имала притеснения да я пусна вечерта на купон с пушач, но категорично не бих разрешила къмпингуване със спортиста.

А чарът на "лошите момчета" увяхва... ако си се наситил на аромата.  Mr. Green За онези, които гледат през стобора, си остава все тъй неустоим - и стигаме до една съфорумка, дето на 40+ е тръгнала "да търси себе си" тепърва нейде извън семейното гнездо, замазвайки очите на децата с... нещо си (какво точно - така и не разбрах)

От друга страна, тези, дето сме се намерили предварително, вече си знаем, че всички имат само по един х...  . Mr. Green - и че като сме си избрали подходящия, вероятността да срещнем по-удачен, е минимална.
/color]

# 20
  • Мнения: X
Съгласна съм с последното - младостта е шарена и вълнуваща, сега е времето да се увлича по "лоши" момчета, а не като стане на нашите години и да изживява закъснял пубертет (тогава става страшно, особено ако имаш семейство и деца). А това момче не е казано, че е непременно някакъв пропаднал наркоман, от дотук описаното изглежда се държи като повечето младежи на тази възраст, които ги е треснал хормонът (то повечето ми съученици на тези години бяха такива, а сега са съвсем обикновени зрели хора, чак и скучновати, но това е друг въпрос Simple Smile )

# 21
  • Мнения: X
Говорите така, като че е задължително човек да изживее нещо ужасно в любовта, та да му е пълен животът. Ами не е задължително.
И също говорите като хора, които нямат дъщери.

# 22
  • Мнения: 5 508
Дами, личи си, че някои от вас са били само с кротки младежи (ако въобще сте имали връзки на тези години) и за това си мислите, че под 18 вече мислят за принца и пеленачето в дървената люлка.

# 23
  • Мнения: X
Не искам да влизам в лични подробности, но много съм наясно със съмнителните ползи от общуването с момчета, които ти вдигат адреналина, като те тормозят.

# 24
  • София
  • Мнения: 17 592

Абе, жена, какви ужасии си представяш, че ще изживее в любовта в училище!?
Ако на 14 видиш как страшно готиното момче, което уж е твой "приятел" пише любовни бележки на друга, а на 16 го сгащиш как сипе упоителни обяснения на някоя в коридора, на 18 го завариш да се целува с някоя... на 20 даже може би разбереш, че ти изневерява... едва ли на 22 ще хлътнеш до уши по някой женен с деца, който ти сваля звезди и ти обяснява как е направил огромна грешка като се е оженил и жена му е студена кучка и не я обича, ама хич и даже вече не е интимен с нея, ти си единствената на света, само дето не може да се разведе... щото ще си понаучила нещо за истинския живот. И да, сърцето ти вероятно ще е било "разбивано" - дори и многократно - и, вероятно, ти ще си постъпвала аналогично - навярно повече от веднъж, но... по, така да се каже, безопасен начин. Когато още не е "истинско".
Ако любовта никога и по никой начин не ти е вдигал адреналина... си, може би, много добър счетоводител - но... нищо не си усетил/а от живота.
Ако никога не си летяла... няма да усещаш, предполагам, липсата на крила, но... това ли трябва да препоръчваме на децата си!?
Нямам дъщери.
Нима мислиш, че момчетата не ги боли точно толкова?
"Правилният" в училищна възраст е този, който те кара да изпитваш слабост в коленете, а стомахът ти да се свива на топка. Без особено значение какви са другите му качества.
"Правилният" на 28 е онзи, с който имаш сходни интереси, сходни виждания за живота, който би се грижил за семейството, за когото ти би искала да се грижиш, каквото и да се случи, който е спокоен, сигурен, уверен.
"В училище... е достатъчно да те кара да усещаш главата си като пълна с хелий.

# 25
  • Мнения: 2 223
Самият факт, че "авторката" е влязла в бг мама да пита такъв въпрос непознати и вероятно поне 20 години по- големи от нея в женски форум, ме навежда на мисълта, че не е от най  - устойчивите на влияние. Не казвам,че няма, но според мен са мнооого по- малко.  И не аз не виждам никакво бебе или дете в нея, което трябва да се пази, а някой, който не знае кво иска и затова чака някой да му каже. По - интересно ми е какво очаква той да й даде, освен евентуално външен вид, така както го е описала. Не знам къде е "адреналина", при положение, че навънка половината на тия години са такива.

# 26
  • Мнения: 5 508
Ама защо трябва задължително да я тормозят, защото и теб са те тормозели?
Ами .моето лошо момче', не само, че не ме е тормозело, а се кротка отчасти за тая година и нещо (даже майка му ми се молеше да се съберем, защото 'От както не сте заедно пак е като преди').
Хайде стига глупости. Ако детето е идиотче, визирам авторката, ще позволи тези неща. Ако е умна или ще го остави да си живее живота без да се влияе, или така ще го оплете та да го накара да направи всичко възможно за да не се влияе от неговите пороци.

Ама вие сериозно ли сте виждали само момчета в двете крайности? Що за скучен пубертет сте имали ... А уж аз бях скучната с връзка над две години, започнала на 14 и още две от по над година до след пълнолетие, без нито една мимолетна авантюра в стил 'Искам да сме гаджета ама дали ще стане?' Simple Smile

# 27
  • Мнения: X
Няма да се разберем, пък и е все едно.
Никак не е задължително едно момиче да изживее всякакви простотии, за да се научи да си подбира мъжете.
И може да е много истинско, дори и в училище. Пълно е с бременни ученички, ученички наркоманки или самоубили се, или утрепани в автомобилни катастрофи, или интоксикирани в Пирогов.

Последна редакция: нд, 08 юли 2018, 22:38 от Анонимен

# 28
  • Мнения: 5 508
Ами аз пък и веднъж не съм пробвала хелий. Защо ли? Wink И да имам дъщеря един ден, когато ми дойде времето за деца, ще й разкажа как майка й е имала акъл в главата, като главна заслуга за това е имала трезвата мисъл на баба й и дядо й, които въпреки възрастовата разлика (пръкнала съм се, когато са минавали 35) и професията на втория, все пак са успели да ми налеят разум, а не заучени фрази и действия, както се случи с доста от връстниците ми Simple Smile

# 29
  • София
  • Мнения: 17 592
Самият факт, че "авторката" е влязла в бг мама да пита такъв въпрос непознати и вероятно поне 20 години по- големи от нея в женски форум, ме навежда на мисълта, че не е от най  - устойчивите на влияние. Не казвам,че няма, но според мен са мнооого по- малко.  И не аз не виждам никакво бебе или дете в нея, което трябва да се пази, а някой, който не знае кво иска и затова чака някой да му каже. По - интересно ми е какво очаква той да й даде, освен евентуално външен вид, така както го е описала. Не знам къде е "адреналина", при положение, че навънка половината на тия години са такива.


Какво точно очаквай да й даде в училищна възраст!? Финансова стабилност, издръжка, апартамент в центъра??

_Зизy_, хелият не е наркотик. Няма да те накара да се почувстваш и на йота различна, можеш да шофираш, да ползваш режещи машини - каквото си щеш. Само гласът променя, Под "пълна с хелий" имах прдвид лека (каквато от
дишане на хелий не би могла да стане, но от лИбоФ - отвсякъде).

Сапфир, не знам къде е "пълно". Аз лично ни една не знам - пък нА, дърта съм, много от приятелите ми имат по-големи деца от мен, много са в гимназия (някои и след нея), повечето са преминали през полагаемите се "простотии" - според теб - с други думи, влюбвания, разлюбвания,. полети и разочарования - и са оцелели. Без бременности, без наркотици... Има уроци в живота, които е по-добре да се научат от първа ръка, вместо от чужд опит.
Имам добра приятелка - наближава 40, невероятно мило и добро момиче, работливо, изключително добра готвачка, създава всякакъв тип уют край себе си, вярна, лоялна, трезва, почтена... и... сама. Никога не си е позволила да е с "неподходящ". По собствените си думи. Неправилно е. Познавам я (образно същата, очевидно не биологически) и на 80+. Продължава да е все така мила и добра... Наистина, изключителен човек, във всяко (почти) отношение. Виждала съм нейни снимки като млада - от времето на собственото й следване, всъщност - била е невероятна красавица... Изключително разумна... И изключително сама.



Общи условия

Активация на акаунт