6 ХРАНЕНИЯ - ОТКОГА ?

  • 3 842
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 89
Цитат на: Milena B.
На 6 хранения минахме в края на 2-рия месец, когато госпожицата сама се отказа от нощното ядене. Също ядеше по 120мл, но това количество после го карахме почти до края на 4-тия месец. Първите 2 месеца качваше по 1 кг, после влезе в нормите, но се роди много слабичка 2.700 и 50 см.
В частен случай даваха за Аптамил на Милупа, че в две различни кутии от Аптамил 1 имаше 2 мерителни лъжички с различен обем. При проверка се оказало че има и трети размер - от 7, 6 и 4.8г или нещо такова. Най-голямата беше 2 пъти като на НАН, а най-малката като на НАН. Вносителя обясни че били различни консистенциите, някакви нови формили и дрън-дрън.Трябвало да се прави млякото с тази лъжичка, която е в съответната кутия. Майката се притесняваше че бебето и много наддава. Аз ползвам НАН. Те също си сменяха формулите, но поне лъжиците им останаха едни и същи.


Благодаря ти за инфо-то! Бебо е на Фризолак, а майка ми все не  може да му запомни името, та ме хвърли в притеснения

# 16
  • Мнения: 2 258
Аз за 6 месеца съм будила Деничка само няколко пъти..Оставям я сама да се събуди,когато е гладна...

# 17
Аз лично го будех моя защото и той проспиваше хранения. Поне първия месец докато се нагодят към живота миличките поне според мен трябва да се будят. А около  40-тия ден минахме на 6 хранения. Упорито си му давах вода през нощта и за няколко дни остави нощното хранене. Ама сега още си хапва по 6 пъти по около 150, ама забелязвам че удължава периодите между храненията и не огладнява толкова много. Пък и си е малко дундест - та е време да мине на 5 май!!!

# 18
И още нещо: според мен храненето към 6 сутрин е много важно. Аз бих ти препоръчала да храниш бебка по-късно вечер - към 9-10, През нощта водичка и ще стане. А за през деня аз гледах да го занимавам с нещо за да е буден повечко. Ама трябва да си упорита. Знам че е тежко без сън ама упорствай малко и ще стане.
Поздрави  Simple Smile

# 19
То е още рано за отказване при вас Тони. Към началото на 2 месец според мен трябва да опиташ да премахнеш нощното хранене. Пък и тя бебка сама ще почне да се буди все по-късно (от 1 часа през нощта). Нашият го хранехме към 9-10 и после се будеше към 3-4. И тогава почнах да му давам водичка.

# 20
  • София
  • Мнения: 6 553
Ние имаме напредък - Цвети ( роди се с 200 гр по-малка от сестра си) яде в 23 и после в 4-5 и после в 7, а Плами изобщо не се буди нощем спи от 23 до 7 - самаси е решила, че е дебела  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing  Laughing

Общи условия

Активация на акаунт