Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства

  • 94 254
  • 2 907
  •   1
Отговори
# 2 880
  • Другата България
  • Мнения: 37 147
Шомра, шоприпадна, шостана....аз съм от старото поколение, нито диалект разбирам, нито аларма имам, нормална кола карам. За мен. Ти както искаш го разбирай. Wink

# 2 881
  • Мнения: 2 478
Така, така, Онзи. Още съм си "младеж" и си обичам спортен дух. Но то май не е до възраст. Реално след години, като/ако се появи домочадие, възнамерявам да имам 2 возила - семейна, джиБ (може би XC90 или комбито V70 Cross Country - винаги съм харесвал Volvo) за "просто превозване" от А до Б, и спортна Алфа за мен си, като ще си я "кастъмизирам" по мой облик и подобие.  Mr. Green Blush Heart Eyes Sunglasses
Сегашната ми е по-скоро за доошлайфане, и първа количка, като даже бих казал дава много повече от това, и съм много щастлив, безобразна работа върши, евтина ми е по всички показатели, запазена, гледана, в същото време със спортен дух, и страхотен звук. Party
Не е да не иска поддръжка, де, реално е по-скъпа от други на нейните години, но ми е добре. Дава ми всичко в 1.
И преди съм казвал, че сегашния 1.8 Twin Spark, искам да ъпгрейдна с Busso, нищо че поддръжката ще скочи х2, х3. Реално поддръжката би била, като за 159-ка, но не ме кефят, колкото и да звучи "нелогично".
Невероятна мания са тия колички. И един път в живота искам да имам V6 Busso. Heart Eyes

Последна редакция: чт, 02 яну 2020, 17:50 от FragranceFanatic

# 2 882
  • София
  • Мнения: 6 308
Шомра, шоприпадна, шостана....аз съм от старото поколение, нито диалект разбирам, нито аларма имам, нормална кола карам. За мен. Ти както искаш го разбирай. Wink
Тц, тц. Joy Стана ми смешно, как са наредени. Не мисля, че казах нещо лошо, беше на шега и добронамерено. Simple Smile
Но ако съм сбъркал, коленопреклонно моля за извинение. Laughing

Така, така, Онзи. Още съм си "младеж" и си обичам спортен дух. Но то май не е до възраст. Реално след години, като/ако се появи домочадие, възнамерявам да имам 2 возила - семейна, джиБ (може би XC90 или комбито V70 Cross Country - винаги съм харесвал Volvo)

На форд ли си почитател или на рено? Grinning
Щот волвото почина отдавна. Simple Smile

# 2 883
  • Другата България
  • Мнения: 37 147
Laughing Онзи, няма проблем. Peace

# 2 884
  • 1st floor
  • Мнения: 9 099
Реално след години, като/ако се появи домочадие, възнамерявам да имам 2 возила - семейна, джиБ (може би XC90 или комбито V70 Cross Country - винаги съм харесвал Volvo) за "просто превозване" от А до Б, и спортна Алфа за мен си, като ще си я "кастъмизирам" по мой облик и подобие.  Mr. Green Blush Heart Eyes Sunglasses

Хаххахха, чакай първо да дойде госпожата и не си прави сметки без кръчмаря! Smiling Imp На колко години си между другото? Simple Smile

# 2 885
  • Mediterraneo
  • Мнения: 38 204
Те тези, дето си правят сметките без кръчмаря...

# 2 886
  • Мнения: 896
ММ взе калъф за 8 лева от битака. Само за шофьорската седалка. Комплекта беше около 25-30. Иначе вътре чистя със steam mop, ама лятото.

# 2 887
  • Мнения: 104
Момичета, според това, което четох, май ми е запушен DPF на колата ми. Спряла съм се на една добавка https://www.motornomaslo.bg/dobavka-liqui-moly-zashtita-dpf и искам да ви попитам някой ползвал ли е този сайт за добавки и тази добавка?
Вероятно тази добавка прави така, че да повиши температурата на изгорелите газове, което помага на дпф да се регенерира. Но вече много зависи от колата дали ще подейства, или изобщо дали действа тази добавка.
Може да пробвате the italian tune up, или по- уравновесения вариант- каране по магистрала със 120-140км/ч, като целта е пак да се повиши температурата на изгорелите газове, катализатора, дпф, или там каквото има. Но новите коли са си програмирани да карат определени км и да пищят за смяна на каквото може.
Вариант е и софтуерно премахване на дпф, няма да стане кой знае колко "мръсна" колата.

# 2 888
  • here and now
  • Мнения: 4 201
Аз ползвах тази, като си спазих упътването. Изчаках да ми светне лампата за горивото и на 2-ра, 3-та карах около 30 км(мъка беше). След това ме "светнаха" за рестартирането на софтуера на колата и при рецидив прибягвах до него. Започнах да зареждам дизел с добавки и спря да свети.
Преди това 2-3 месеца светеше и колата не ускоряваше добре. Нараво се бях поболяла.
Личното ми мнение относно софтуерното премахване на каквото и да е по колата, не е положително и не е вариант за мен.
Аз така си реших проблема, ако друг е успял по друг начин нека сподели.

# 2 889
  • Мнения: 2 478
bitmad, нали знаеш Алфи не се карат с катализатори, че им се губи натуралният звук. А по възможност се налива и малко кеш за decat, хубав stainless steel exhaust с права генерация, някой друг заглушител, и стават чук. Двуцевка задължително, въпреки че аз съм със сток. Май съм ти казал, че съм свалил панела и не слушам музика или радио. Всеки ме пита: "Кога ще си купиш панел"? Викам: "В жабката е. Даже и флашка има към него. Не слушам музика, имам си." Mr. Green

Онзи, прав си да, но няма значение, новото XC90 2020 е совалка. Crazy
Има много сладки предни фарчета, малко ми напомнят на сладката Giulia.

Непокорна, няма и да я питам. Каквото взема и има, на това ще се вози, ако не, да си купува, кавото иска, либерален съм. Wink
Но то вече всеки има. Аз почти не познавам някой без кола/коли, без значение какви, даже с по 2. Около мен всеки с по 2-3 служебни в домакинство. То затова няма място да паркираме всички и им падат акумулаторите на половината, че личните само кесят пред блока.
За годините, казвал съм, в най-хубавите мъжки съм. Stuck Out Tongue Winking Eye

Последна редакция: чт, 02 яну 2020, 23:46 от FragranceFanatic

# 2 890
  • Мнения: X
Хаххахха, чакай първо да дойде госпожата и не си прави сметки без кръчмаря! Smiling Imp На колко години си между другото? Simple Smile
Колата, госпожата, взаимоотношения, предмети... Всичко в живота е преходно. Само хобито е доживот.
Най-вероятно и госпожата ще мисли като теб, но да не се окаже, че Фанатик е кръчмаря?

# 2 891
  • 1st floor
  • Мнения: 9 099


Непокорна, няма и да я питам. Каквото взема и има, на това ще се вози...

Ххахах, недей с това мислене.  Joy И не знам коя е най-мъжката възраст... newsm78

Дидоян, прав си. И не си. Докато не дойде госпожата не се знае кой кой е...Затова писах, че е рано да си прави такива планове. Той и ММ искаше пасат комби , за да си вози въдиците, но не му се получи. Mr. Green Мразя комбита. Сега се опитва да ме изгони от колата си и да ми купи друга - еми, пак не му се получава. Имам мерак да карам неговата на първо време. Joy

# 2 892
  • Мнения: X
Моята бивша госпожа:
" Да бе, карала. Даде ми я и след двеста метра си я взе."
На обяснението ми, че само трима души са ми карали колата. Grinning

# 2 893
  • Мнения: 3 661
Моята бивша госпожа:
" Да бе, карала. Даде ми я и след двеста метра си я взе."
На обяснението ми, че само трима души са ми карали колата. Grinning
Въх! Ти сигурно и съпругата на никой не я даваш?

# 2 894
  • Мнения: X
Нямам съпруга, но и да имам тя не ми е собственост. Докато колата е.

Общи условия

Активация на акаунт