Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства

  • 94 020
  • 2 907
  •   2
Отговори
# 60
  • Мнения: 3 732
И аз имам същия проблем като Светица- на кой да повярвам, че колата е здрава за дълъг път.
От три месеца карам, утре ставам на 2000 км и съм пълен индианец - нищо не разбирам.


П. П. От София съм.

# 61
  • София
  • Мнения: 4 543
Какво реално биха могли да видят на такъв преглед?
Течностите се виждат лесно дали са ОК. Гледаш казанчето с антифриз да е пълно между белезите max-min, на студен двигател вадиш щеката за маслото, избърсваш я, пак я топваш и я вадиш - да е омаслена пак между белезите max-min (една такава сплескана част в долния край на щеката). Сипваш си течност за чистачките - на съдчето има картинка. Гумите ще ти ги проверят на всяка бензиностанция - налягането трябва да е 2-2,2 bar. Огледай си светят ли всички светлини. Наскоро се оказах без стопове, което се реши срещу 15 лв и помощ от приятел. Ако колата няма някакви повтарящи се проблеми, не светят сигнализиращите разни проблеми лампички по таблото, тръгваш и толкова. В сервиз могат да ти огледат ходовата част, да поразклатят малко, нещо да не дрънка, но това се чува и при каране, общо взето. Интересно ми е какво наистина биха проверили в сервиз, като изключвам горното.

# 62
  • Мнения: 2 998
О, тия на глейд са много силни за толкова малко пространство. Особено ако колата я напече слънцето.
Глейд го дадох за пример. Взех си от ДМ техен ароматизатор и днес го сложих. За сега не се усеща, ще видим утре как ще е.

# 63
  • Мнения: 17 934
И аз взех на щерката от ДМ, но не можем да го сложим. Май е изпуснала нещо като го е отваряла. Въобще не виждам как да се закачи 🤔. Бреее, сложна работа 😂

# 64
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 687
Проверявам гумите ( проверяват ми ги на бензиностанция) и маслото ( аз го гледам) преди да тръгна на по- дълго пътуване. Всичко останало оставям на таблото и неговите индикации.

# 65
  • Мнения: 2 998
И аз взех на щерката от ДМ, но не можем да го сложим. Май е изпуснала нещо като го е отваряла. Въобще не виждам как да се закачи 🤔. Бреее, сложна работа 😂
Да не е този? https://www.youtube.com/watch?v=L6ol4ydIagg

# 66
  • Мнения: 35 069
Аз пътувах миналата седмица и исках точно такъв преглед.
Оставих ключовете и срещу 10 лв ми наляха масло, антифриз, напомпаха гуми и огледаха колата.
Без малко да ми сменят маслото, но казах, че не мога да покрия такъв разход сега

# 67
  • Мнения: 17 934
И аз взех на щерката от ДМ, но не можем да го сложим. Май е изпуснала нещо като го е отваряла. Въобще не виждам как да се закачи 🤔. Бреее, сложна работа 😂
Да не е този? https://www.youtube.com/watch?v=L6ol4ydIagg

Да, точно този клипс, който влиза в решетката липсва...

# 68
  • Мнения: 5 047
Какво реално биха могли да видят на такъв преглед?
Скрит текст:
Течностите се виждат лесно дали са ОК. Гледаш казанчето с антифриз да е пълно между белезите max-min, на студен двигател вадиш щеката за маслото, избърсваш я, пак я топваш и я вадиш - да е омаслена пак между белезите max-min (една такава сплескана част в долния край на щеката). Сипваш си течност за чистачките - на съдчето има картинка. Гумите ще ти ги проверят на всяка бензиностанция - налягането трябва да е 2-2,2 bar. Огледай си светят ли всички светлини. Наскоро се оказах без стопове, което се реши срещу 15 лв и помощ от приятел. Ако колата няма някакви повтарящи се проблеми, не светят сигнализиращите разни проблеми лампички по таблото, тръгваш и толкова. В сервиз могат да ти огледат ходовата част, да поразклатят малко, нещо да не дрънка, но това се чува и при каране, общо взето. Интересно ми е какво наистина биха проверили в сервиз, като изключвам горното.

Има какво да проверят,което ти няма как да знаеш и видиш.
Например шарнирите.Те са изключително важни.Моята кола не тропаше с един доста разбит шарнир ,което е доста опасно.
Тръгнали амортисьори, пукнатини в радиатор,водна помпа,свещи,кабели...все неща,които може да не забележиш ,а да те оставят на пътя.

# 69
  • Мнения: 375
Имам едно старичко Пежо, което кара друг човек. Седалката е дръпната максимално напред и лоста за издърпване се е счупил. Идея нямам къде мога да отида, за да ми помогнат.
В този случай дори не може да се изкара седалката, за да се смени.

# 70
  • Мнения: 5 047
В сервиз?
Шегата настрана,във всеки един сервиз ще ти я оправят...

# 71
  • Мнения: 375
В сервиз?
Шегата настрана,във всеки един сервиз ще ти я оправят...
Хахах, и аз за сервиз си мислех, ама викам да не би да има хора, които конкретно със седалки да се занимават Simple Smile
Сега остана да измисля как да я закарам, че тя на практика не може да се кара от никой, освен от човека дръпнал седалката, само дето е със счупена ръка и в следващия месец не може да шофира.
Мъжът ми я гледа - нищо не можел да направи.

# 72
  • Мнения: 5 047
Моята е дръпната максимално напред(нисичка съм),освен аз да дойда да я закарам Stuck Out Tongue
Нямате ли къси познати?

# 73
  • Мнения: 3 732
И моята седалка е издърпана максимално напред - дребна, ниска, слаба, с къси крака съм и няма друг начин да достигна педалите. Облегалката е леко назад защото при удар еърбега ще ме обезобрази.
Ако сте навити да рискувате с 4 месечен шофьор, който днес става на 2000 км, ще ви помогна. От София съм.
СТХ, от къде си?

# 74
  • Мнения: 375
Много ви благодаря и на двете, ама наистина много! Бих си възползвала, но съм от Варна.
Намерих седалка, но разбрах че проблемът е, че два от болтовете не могат да се достигнат, заради положението на седалката в момента.

Общи условия

Активация на акаунт