Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства

  • 94 238
  • 2 907
  •   1
Отговори
# 90
  • Мнения: 3 732
В Практикер ги има. Към 3 лв са.

Те са препоръчителни, не задължителни.

# 91
  • Мнения: 3 732
Вчера сипвах бензин и помолих да ми погледнат гумите. Мъжа от бензиностанцията каза, че били много меки и да сменя игличките, не винтилите. Стрували към левче от автомагазин и не било желателно да ходя в сервиз защото ще ме оскубят.

Да търся някой познат да ги смени? Тия иглички един вид ли са?
Досега не съм влизала сама в автомагазин, а като се знам, че не мога да отговоря на елементарни въпроси ...

# 92
  • Мнения: 3 661
Вчера сипвах бензин и помолих да ми погледнат гумите. Мъжа от бензиностанцията каза, че били много меки и да сменя игличките, не винтилите. Стрували към левче от автомагазин и не било желателно да ходя в сервиз защото ще ме оскубят.

Да търся някой познат да ги смени? Тия иглички един вид ли са?
Досега не съм влизала сама в автомагазин, а като се знам, че не мога да отговоря на елементарни въпроси ...
Ако са ти напомпали гумите, свиркай си. Не мога да си обясня как човека от бензиностанцията се е убедил, че трябва да сменяш нещо... само с поглед ли? Имаше ли вид на екстрасенс? Ако не е имал интелигентна и замислена физиономия, изобщо не вярвай на думите му. Нормално е да се припомпват гумите на няколко месеца.

# 93
  • Мнения: X
Да не говорим, че в почти никоя бензиностанция манометрите не показват правилна стойност

# 94
  • Мнения: 3 732
Един колега каза същото - да си свиркам и нищо да не правя. Помпане два пъти месечно е достатъчно.


Вярно ли е че ако търкам петната по  боята с бензин щели да не личат или са градски легенди?

Ударих я пак, този път отзад, в жълта ограда. Вдълбнатото и жълтото не ми пречат, но над вдълбнатината има резка. Можело да почне да ръждясва. Дали?
Скъпо ми идва - 180 - 200 лв изправяне и пребоядисване.


От кога влиза в сила закона за зимните гуми? Ноември ли?
Дали е добра идея да сменя само предните - с предно задвижване е?

Последна редакция: пт, 10 авг 2018, 01:06 от Plava luda lutka

# 95
  • Мнения: 5 059
Един колега каза същото - да си свиркам и нищо да не правя. Помпане два пъти месечно е достатъчно.


Вярно ли е че ако търкам петната по  боята с бензин щели да не личат или са градски легенди?

Ударих я пак, този път отзад, в жълта ограда. Вдълбнатото и жълтото не ми пречат, но над вдълбнатината има резка. Можело да почне да ръждясва. Дали?
Скъпо ми идва - 180 - 200 лв изправяне и пребоядисване.


От кога влиза в сила закона за зимните гуми? Ноември ли?
Дали е добра идея да сменя само предните - с предно задвижване е?
Ако се съмняваш за гумите ,иди при някой гумаджия ,ще ти смени каквото трябва .
Ако ударенеото е дълбоко ,ще тръгне ръжда,гаранция .Моята няма един см.ръжда иначе ,но там,където съм я чувала е тръгнала ...
Гумите не се сменят ноември ,никой няма да ти направи проблем ,стига да няма сняг и заледяване ,а ти си с летни ...
Хубаво е да смениш и отзад и отпред .
Ще ти дам един съвет - не взимай евтинджоси ...За гуми си струва да се изръсиш .
В никакъв случай не взимай марката Сава ,ужасни са и лесно се износват .
Аз горещо препоръчвам Нокиан !
Едни ми изкараха 8 сезона и още можеха ,ама беше срамота да ги карам още...Добър каучук,супер грайфер и добро сцепление .

# 96
  • Мнения: 2 998
Гумите не се сменят ноември ,никой няма да ти направи проблем ,стига да няма сняг и заледяване ,а ти си с летни ...
Не знам с кой акъл даваш такъв съвет. Нов шофьор, стара кола, първа зима. Много ми е интересно как се спира на 1-2 градуса с вдървени летни гуми. То може, но ако цени безопасността на другите, ще си купи поне две зимни.

# 97
  • София
  • Мнения: 18 685
От единия аусоухна колата не излизат газове и е студен,какво би могло да е?

# 98
  • Мнения: 1 423
Зимните гуми са задължителни от 15 Ноември. Допустимо е да се шофира и с летни гуми, но тогава грайферът следва да бъде минимум 4 мм, което за мен е абсолютна глупост. Не чакай обаче последния момент, смени ги по- рано. Не само безопастността на другите, но и своята трябва да ценим.

Ние сменяме и четирите, след като една зима задните ни летни ни поднесоха и излязохме от пътя в едно дере, добре че опряхме на дърветата. Миналата зима купихме 4 нови за едната кола, тази година ще караме с тях. За другата ще трябва да купуваме, ама не мисля че са кой- знае какъв разход на фона на това, което може да се случи, особено пък както всяка зима "изненадва" снегопочистващите фирми.

# 99
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 700
Имам два комплекта гуми на джанти и ходя на гумаджия сигурно веднъж на четири години. Като застудее, сменя летните със зимни един съсед ( и без това си стои по цял ден в гаража). След това отивам на бензиностанция, правя се че не разбирам и ми ги помпат до атмосферите които пише на колата. Когато се запролети пак същата схема. Малко по скъпо ми излезе да купя два комплекта джанти, но иначе за смяна монтаж и демонтаж ми вземаха по 80лева ( 160 лв на година) и реших че е по добре да купя джанти вместо всяка година да давам такива пари. А съседа с една бутилка високоградусна напитка върши същото Simple Smile

# 100
  • Мнения: 3 732
Иван е прав - нов шофьор, стара кола, малко стаж зад волана.
За 4 месеца още ми е тегаво да карам на дъжд. На един порой мигащото зелено стана жълто и спрях на половината пешеходна пътека. Усещането за шейна не искам да го изживявам отново.

Разглеждах сайта на гуми Диана. Има възможност и за изплащане към Уникредит или ТиБиАй.
Обърках се от многото марки гуми - непознати са ми. Моя модел е 50 - 120 лв едната.

П.П. Скк07, аз не се правя, че не разбирам, а наистина не разбирам почти нищо от коли. Забелязала съм, че за дребни неща като помпане на гуми или съвет за ремонти,на безпомощна жена, задаваща глупави въпроси винаги се намират желаещи да помогнат.
Лошото е, че от толкова мнения по един и същи въпрос в реалността не знам кое да послушам та разчитам основно на вас.

Последна редакция: пт, 10 авг 2018, 22:28 от Plava luda lutka

# 101
  • Мнения: 35 107
Колко е глобата за Стара аптечка и непроверен пожарогасител? Четох, че е 20 лв. Мисля другата седмица да ида да ми заверят пожарогасителя, но утре ще излизам извън града. Съвсем съм забравила за тези две подробности...

# 102
  • Велико Търново
  • Мнения: 7 700
Колко е глобата за Стара аптечка и непроверен пожарогасител? Четох, че е 20 лв. Мисля другата седмица да ида да ми заверят пожарогасителя, но утре ще излизам извън града. Съвсем съм забравила за тези две подробности...
Никой няма да ти ги гледа, въпроса е да работят/ имаш за да се ползват при нужда. Ако промиеш рана със стар реванол няма какво да й стане, така или иначе ще се ходи на преглед ако нещо лошо се случи.
Незавършен пожарогасител доколкото знам просто не изкарва пяната под високо налягане, не че му има нещо.
Дано не се ползват!!!

# 103
  • Мнения: 35 107
Нали обявиха, че почват засилени проверки за тях, за това питам

# 104
  • Мнения: 5 059
Имам два комплекта гуми на джанти и ходя на гумаджия сигурно веднъж на четири години. Като застудее, сменя летните със зимни един съсед ( и без това си стои по цял ден в гаража). След това отивам на бензиностанция, правя се че не разбирам и ми ги помпат до атмосферите които пише на колата. Когато се запролети пак същата схема. Малко по скъпо ми излезе да купя два комплекта джанти, но иначе за смяна монтаж и демонтаж ми вземаха по 80лева ( 160 лв на година) и реших че е по добре да купя джанти вместо всяка година да давам такива пари. А съседа с една бутилка високоградусна напитка върши същото Simple Smile

Мила,ти тези гуми къде ги сменяш,в Дубай ли?
Къде взимат 80 лв за монтаж,демонтаж и баланс?
Такова чудо до сега не съм виждала.
На мен ми взимаха 40 лв и ми беше скъпо,та отидох в един друг център,където взимат 20 лв за 4-те гуми,с баланс,тежести,всичко.
Голям център е ,работят денонощно и никога не чакам на опашка,дори в сезона.Много съм доволна.
Изобщо не мога да повярвам,че има място,на което да взимат по 20 лв на гума...

Общи условия

Активация на акаунт