Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства

  • 94 358
  • 2 907
  •   1
Отговори
# 1 245
  • Мнения: 4 403

По описанието, което беше дала, точно за тези високи, тесни и грозни бусчета Сузуки си помислих и аз Simple Smile

# 1 246
  • Мнения: 3 732
Благодаря ти!

Едно от тези е: Сузуки Carry, Сузуки Еври ван, Сузуки Микрован.

https://images.app.goo.gl/asqwgPNMngUtaeFU8

Последна редакция: пт, 31 май 2019, 17:15 от Зуки Су

# 1 247
  • Мнения: X
Субару Либеро.

# 1 248
  • Мнения: 10 374
Имаше в началото на демокрацията едни много грозни и много малки бусчета, не бяха по-големи от малка кола. Май бяха Деу

https://bazar.bg/obiava-25251194/daewoo-damas-5

# 1 249
  • София
  • Мнения: 5 334
Днес за първи път си карах собствената първа кола. Е, няма такъв кеф, честно. Беше само за мънинко, де - нямаше и час, но ми беше супер. Колата е Тигуан (мисля, че бях писала и преди в темата, че съм я взела, просто досега минаваше всичките процедури). Сега нямам търпение уикенда да я разцъкам. Relaxed

# 1 250
  • Мнения: 3 732
Потвърдено от сигурен източник - въпросното бусче от детството ми е било Субару Либеро. Дидоян позна, евала!

Гледах обяви за него в мобиле.бг и карс. бг. Обичайно се продава на части.
Било е произвеждано 90-те години на миналия век, 50 к.с., Еуро 1.


Има ли съвременен аналог - висок японец, с повече от 3/4 +1 места?
Освен немеца Опел Зафира, който измислил ръждата, какво друго подобно има?

 

# 1 251
  • Мнения: X
Защо ти беше толкова важно да откриеш каква е колата? Каква ти е идеята, че разпитваш за подобни коли?
Опел Зафира не ръждясва повече от Фолксваген Венто/Голф примерно.

# 1 252
  • Мнения: 3 732
Защото съм с първа кола и се замислям за втора. Вероятно пак ще тегля кредит ...
Първата е  на късмет, за учене и за изясняване на критериите какво точно търсиш. Първата е на късмет, удряш я, търсиш себе си на пътя, разбираш плюсовете и минусите на даден модел.
На моята 19 годишна японка миналия месец сменях гърнето/ауспуха. Много тракаше защото го удрях в бордюра при паркиране на задна. При свалянето му се оказа оригиналното. 

Детския ми спомен е как шофьора товари 5 -6 човека, с багажите им и тръгва на дълъг път.
След около 20 години, вече аз самата шофьор, търся съвременен аналог на Субару Либеро - висок японец, събиращ повече от четирима пътници плюс багаж.

Джип не ми е опция заради скъпата подръжка. Конете също не ламтя да са много понеже не съм уверена в себе си, а и рядко излизам извън София.

# 1 253
  • Мнения: 4 403
Извинявам се, ако ще прозвуча по-рязко, просто така директно се изразявам, straightforward както се казва..

Добре де, пишеш, че си шофьор от една година и все още удряш колата си тук-там. За какво тогава, сега, искаш втора кола? Че се каниш и заем да теглиш?
Плюс това, сега си й оправяла някакви неща, хвърлила си разни пари.. не е логично да я мениш, освен ако няма нещо сериозно повредено/счупено, и не ти се плаща този ремонт.

Другото, което е:
Пишеш, че имаш спомен как шофьорът товари 5-6 човека + багаж и тръгвате (към морето или някъде си). След което пишеш, че рядко излизаш извън София. Тогава за какво са ти толкова много места? Не се каниш да я ползваш за трансфери, предполагам? Освен това, ако я искаш за дълъг път и е 50 к.с..... 6 човека и багаж.. това ще е мъка някаква

П.П. Аз стария пасат, който имахме, го карах 2 години. Докато не му свикнах добре и не се чувствах спокойно в него. Научила бях при какви условия какви са му възможностите и си го карах. Само 2 пъти го зажулих. Баща ми като се качи малко преди да го продадем, да го возя аз, също констатира, че имам видимо подобрение. В превключване на скорости, спокойствие и т.н.
Продадохме го, защото някъде губеше ток, постоянно беше без акумулатор, и стана ненадежден. Не можех да съм сигурна, че като отида някъде и изгася колата, после ще запали и ще си тръгна. Също така смесваше газ и бензин, и се налагаше смяна на бензиновата помпа. Понеже тези неща не ни се плащаха, я продадохме. И аз си взех моята мечта Simple Smile

# 1 254
  • Мнения: 10 374
Зуки, и аз като Лучия, ще ти кажа с най-добро желание: спри се малко и помисли. Че първата ти кола не е добра, едва ли има човек във форума, който да не го е разбрал. Че не си добър шофьор - също! Ама за какво се каниш да вземеш втора кола, която с нищо не е по-добра от първата? За какво ти е микробус? Че и на пенсионна възраст! Къде ще возиш 5-6 души и готова ли си да поемеш отговорност за тях?
Не ти знам начинът на живот и обкръжението, но аз на твое място ще предпочета да взема по-малка и по-нова кола, отколкото да се набутвам с подобна антикварна рядкост. Вземи си някое малко Пежо или Ситроенче, или Тойота Ярис, популярни марки, има части, много по-лесно се карат, бръмкай си из София и си пей! Ако трябва да събереш пари, по-добре изчакай малко, отколкото да се обзаведеш с поредното недоразумение. Също, бих ти препоръчала да не качваш хора, които да те разсредоточават. Покарай малко сама или с някой, който може да ти помогне. Вниманието ти трябва да е на пътя, а не в спътниците ти. И така ... , дано съм ти била полезна.

# 1 255
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Никой ли не е продавал стара кола скоро - да сподели как да направим привлекателна обявата за свестни купувачи.

# 1 256
  • Мнения: 2 583
Никой ли не е продавал стара кола скоро - да сподели как да направим привлекателна обявата за свестни купувачи.


Мисия невъзможна е почти, и аз мъча една, но като гледам и другите обяви колко се задържат, бавничко ще стане.
Всички искат да си купят чисто нов амтомобил, на цената на 20г. трошлек.
Е няма как да стане.

# 1 257
  • ВАРНА
  • Мнения: 3 995
Ти съвсем ме досъсипа и докара до пълна отчаяност.

При мен има оферти - ама от "бразилци" и без прехвърляне.   Ако ме разбираш.

# 1 258
  • Мнения: 2 583
Абсолютно те разбирам. Това без прехвърляне и на мен са ми го предлагали. Първият път си помислих, че майтап си прави, обаче не. За риба му се ходило на човека, но не му се чакало понеделник да отворят нотариусите.

# 1 259
  • Мнения: 8 939
Никой ли не е продавал стара кола скоро - да сподели как да направим привлекателна обявата за свестни купувачи.


Последните 3 години аз и моите родители продадохме 3 коли на старо.
Обявите бяха абсолютно коректни, описано и снимани бяха всички забележки.
Пробвахме първата кола да я дадем в автокъща, но нищо не стана, взехме си я и си пуснахме наша обява.
Колите бяха Опел Вектра бензин 1998, Митсубиши СпейсСтар 2004 бензин и Митсубиши Спейс Стар Дизел 2005та. Всички имаха ръжда и козметични забележки, които бяхме снимали, всичко им беше платено, данък, преглед, винетка, гражданска.

Общи условия

Активация на акаунт