Въпроси всякакви за автомобилите и задволанните устройства

  • 94 543
  • 2 907
  •   1
Отговори
# 2 505
  • Мнения: 9 662
И моята е много мръсна. Откъде време да ходя през 3 дни на автомивка Grinning

# 2 506
  • Мнения: 2 478
Много сте готини всички в темата и се радвам, че жените съвсем нормално сте ме разбрали, нито съм правел немеци за нещо, нито съм искал да изтъкна нещо, или да обидя някой. Напротив, получава се нормална и спокойна дискусия и всеки си споделя впечатления, преживявания и случки с колата, поведение, отношение. Hands Thumbsup

Прави сте - иска си време и грижи, не всеки го има. Аз лично предпочитам аз да си я мия, не да я "давам" на автомивка, докато пия кафе. Знам какво правя и точно как да си я измия. Те няма по-добре да го направят. Плюс това релаксирам, това ми е едно от нещата. След което, качването и тръгването лъснат и свеж, след душ все едно, е друго. Салонът началото на септември го изпрах с долбокопроникваща изсмукваща прахосмукачка и е супер. Всяко лято задължително това ще се прави. Даже и 2-3 пъти в годината, ама нямаме условия и няма как да съхне, но в моя случай е излишно, понеже е супер чисто и няма деца да мърлят. Simple Smile

В седмицата 1 път задължително се мие и ваксира(понякога на 3-4 дни, според зависи), ако искаме да ни е чисто. Ако вали, е кофти, чака се да премине, после да поизсъхне и ходим малко кални отвън. Праговете са почти неспасяеми, но да тупнем гумените стелки, позабършем купето, пак е нещо. Иначе, ако не вали и е сухо, лятото примерно, 1 път седмично, или на около 5 дни, ми беше добре. Сега зимата е ясно, че няма толкова често да се мие с тия киши постоянно и валежи, локви.

Онзи
, хаха знам, че не се заяждаш, не бих и го приел така. Simple Smile
Ами, може и да звуча, бързо зацепвам, пипето сече, удава ми се, то и всеки ден, като правиш нещо, бързо се учиш. Сега вече във финни детайли усещам и различни състояния за задържане, пускане и бавно отпускане на съединителя, и двигателя мърка по различен начин, много ми е интересно. Също в какви състояния максимално плавно да става превключването на скорост, задържане, с лек рев, донабиране и т.н. Специално моята, съм споделял, че на по-високи обороти отлепя(отпушва) много по-плавно и бързо, мазно става минаването на горна предавка и донабирането. Ама практика му е майката. Wink

Последна редакция: пн, 25 ное 2019, 18:44 от FragranceFanatic

# 2 507
  • Мнения: 9 662
На мен пък ми казаха вакса да си слагам 2 пъти в година само.. наистина ли трябва всяка седмица?

# 2 508
  • Мнения: 2 585
Чистенето на колата ми е едно от най-досадните задължения, а след него гладенето и прането на ръка. Бррр ужас.
И моята е по-мръсна от колкото ми се иска, но с думите на онзи "майстор" не съм съгласна.
Аз също я чистя сама понеже винаги знам резултата накрая. А и автомивка веднъж седмично или два ми бърка дълбоко в джоба, понеже както казах съм с две, едната е джип и там удрят през кръста. Читава автомивка също не намирам, отида няколко пъти пъти и после претупват.
И тук е момента за препоръка за такава от която сте доволни във Варна. Може и на лични.

# 2 509
  • Мнения: 2 478
moon, пастирането се прави 2 пъти в годината. Аз моята не съм я пастирал.
Ваксите по мивките са разредени, нали разбираш, и просто ти придават блясък, по-хубаво изглежда боята, по-чиста колата. Реално с водоструйката със слабо налягане накрая, като последна фаза, просто я "поръсваш" колата и после подсушаваш.
По-добре изглежда. Също отблъсква водата при дъжд, остава като капки на повърхността на лака, не се стича, малко или много пази боята.
Ходих миналата седмица на гости в провинцията, и имаше коменатари : "Нова ли е"? Mr. Green
Викам :"Не, чиста е". Grinning

deede, разбирам те, хамалогия си е с 2 коли, особено джип. Ами, аз точно за 4.50, понякога 5 лв. си я мия с всичко - 2в1 слабо налягане топла вода и препарат, мека четка с активна пяна за джантите и праговете до средата на вратите, докато "отлежава" 3 мин. препарата, изплакване и накрая вакса.

Последна редакция: пн, 25 ное 2019, 18:57 от FragranceFanatic

# 2 510
  • София
  • Мнения: 6 308
Всеки е зает и има ангажименти. Миенето на самообслужване е 15 мин. макс. С обслужване - до половин час. Е, на 10 дни вднъж, все се намира това време. В случай, че няма дебели опашки, разбира се.
Тва с жените /нищо лично и/или сексистко:) / явно си е по дефолт. И на жена ми колата е в пъти по-мръсна от мойта. Багажника, кат килер. Simple Smile А е по-нова от мойта. Simple Smile Срамота. Simple Smile  Нерядко и я мия, ма всеки път ми идва малко повече, понякога. Имам ли време, няма проблем.

Ама практика му е майката. Wink
На принципно ниво, да, но все пак е относително. И с голям стаж и опит, може да направиш дивотия. Simple Smile Никой не е застрахован. На всеки се е случвало. И на мен, естествено. Simple Smile

Чистенето на колата ми е едно от най-досадните задължения, а след него гладенето и прането на ръка. Бррр ужас.

И тук е момента за препоръка за такава от която сте доволни във Варна. Може и на лични.
Прането, не ми пречи, но да гладя и аз мразя. А и не мога добре. Simple Smile
Засрами се. Simple Smile
Сещам се за 3 читави. На Сливница, около Мола, в Аспарухово, май ЕЙЕМДжи беше и на ул. Мир.

# 2 511
  • София
  • Мнения: 4 548
Преди десетина дни издебнах намаление и си купих прахосмукачка за колата за крупната сума от 14 лв. Много са ми неудобни тия на автомивките - само трябва да премяташ маркуча насам натам, а и са слаби. Та, новата придобивка е вече тествана - върши доста по-добра работа. Не обичам да ми е мръсно, но в София въздухът е ужасен. Лятото за два дни колата прашасва до степен, като си пусна чистачките, да измия предния джам, по него рукват кални вадички. Дъждовете поне поотмиват прахоляка, но пък праговете са вечно кални.

# 2 512
  • Мнения: X
Автомивка веднъж на два месеца. Може и да греша но моята е посетила въпросното място за последно края на Август. Трябваше да мина технически преглед...

# 2 513
  • Мнения: 2 585


Прането, не ми пречи, но да гладя и аз мразя. А и не мога добре. Simple Smile
Засрами се. Simple Smile
Сещам се за 3 читави. На Сливница, около Мола, в Аспарухово, май ЕЙЕМДжи беше и на ул. Мир.

Засрамвам се.
Завършила съм Техникум по Облекло, що нещо съм изпогладила не можеш ме настигна. Казах, че мразя а не, че не мога. Stuck Out Tongue Winking Eye


Преди десетина дни издебнах намаление и си купих прахосмукачка за колата за крупната сума от 14 лв. Много са ми неудобни тия на автомивките - само трябва да премяташ маркуча насам натам, а и са слаби. Та, новата придобивка е вече тествана - върши доста по-добра работа. Не обичам да ми е мръсно, но в София въздухът е ужасен. Лятото за два дни колата прашасва до степен, като си пусна чистачките, да измия предния джам, по него рукват кални вадички. Дъждовете поне поотмиват прахоляка, но пък праговете са вечно кални.

 И аз искам...Модел, цена, линк.... дай подробности.

# 2 514
  • Мнения: 2 478
Гледах и аз за прахосмукачки преди няколко месеца и единствено ми хареса с акумулаторна батерия на Bosch една мощна и с до около час автономна работа с едно зареждане. Е, не беше 14 лв, а към 150-200 лв.

Mlv, кажи марка и модел, моля, за да хвърля едно око. Wink

# 2 515
  • Мнения: 4 408
Аз на моята кола си гледам като на бижу. Две години ми беше мечта, преди да си я намеря с всичките (почти) изисквания и да успея да я купя. Мия си я сама, 2-3 лв ми излиза. Доставя ми удоволствие. Шофирам на кратки разстояния основно, затова и не прилича на голяма дамска чанта Grinning

Между другото, цветът също има значение. Моята е сива. И не й личи толкова, когато е мръсна, колкото ако беше черна (както исках).


П.П. Зуки нещо я няма след тест-драйва..

# 2 516
  • Мнения: 2 478
Стига с това черно. Не го казвам на теб, Лучия, а по принцип, всеки черно, та черно и с дрехите така. ooooh!Аз пък не обичам черно. Сиво, графитено, много тъмно зеленикаво-сиво и т.н., е много по-итнересно и приятно от черното.
И не на всяка кола отива всякакъв цвят. Simple Smile

Като спонена мечта, на мен ми е тази от снимката, ама точно същата. Сигурно няма да се доредя, защото моята смятам да я карам докато държи, а е запазена много и ми е тамън, на поддръжка, баланс, практична, икономична и т.н., а тунингованата Алфа е много скъпа и за поддръжка, и адски ще се набива на очи. Тя и моята сега хваща око, и не е да не иска поддръжка, ако искам да е ок, какво остава за тази. Иначе, Busso V6 3.2 GTA в купе на 156, ми е мечта, казвал съм. Поне летните ми джанти са същите. Party
В mobile.de има 4-5 страхотни, но не ми е моментът сега. Simple Smile

Последна редакция: пн, 25 ное 2019, 21:07 от FragranceFanatic

# 2 517
  • Мнения: 4 408
Стига с това черно. Не го казвам на теб, Лучия, а по принцип, всеки черно, та черно и с дрехите така. ooooh!Аз пък не обичам черно. Сиво, графитено, много тъмно зеленикаво-сиво и т.н., е много по-итнересно и приятно е черното.
И не на всяка кола отива всякакъв цвят. Simple Smile
Моята е Хонда Сивик, ufo. Сребристо-сива ми е много по-безлична от черна или малиновочервена. В тези два цвята по се набива на око, по-агресивно ми изглежда някак. Както една позната я беше определила ''като оса''.

Иначе си прав, не на всяка кола отива всеки цвят.

П.П, Ти вЕрно си манияк Grinning

# 2 518
  • София
  • Мнения: 6 308


Засрамвам се.
Завършила съм Техникум по Облекло, що нещо съм изпогладила не можеш ме настигна. Казах, че мразя а не, че не мога. Stuck Out Tongue Winking Eye




 И аз искам...Модел, цена, линк.... дай подробности.
Не ме разбра. Simple Smile Или аз не изясних. Да се засрамиш, че мое те светна за мивките, не за тва, че не гладиш. Simple Smile

Имам тамам 3. Мое ти донеса една другата седмица. Laughing

# 2 519
  • Мнения: X
Моята е бяла. Същинска красавица.

Общи условия

Активация на акаунт