Созопол - мнения, впечатления и препоръки - 5

  • 75 229
  • 853
  •   1
Отговори
# 165
  • София
  • Мнения: 388
Освен там,  "Веселите палачинки" има и на Каваци пред клуб Алкохол/сградата на плажа, бившия ресторант/. Ресторантът на Хилда се казва Егур, Егур. Препоръчвам го. Има всичко, което предлагат наоколо, но и арменска кухня. Друго, за което се сещам е Механа Созопол в Стария град, При Художниците, Версия, Гергана/до арменския, малко с 5 маси и задължителна резервация/, Бузуки на пристанището, Ди Вали. Имаше и един Орион на високото в Новия град, ама скоро не сме го посещавали.

# 166
  • София
  • Мнения: 2 379
Ресторантът на Хилда в Созопол се казва "Античен кладенец". "Егур-Егур" се казва ресторантът й, но в София. Уникална кухня, наистина. Веселите палачинки на Каваците, само дето името им е подобно (другите са Работилница на веселите палачинки), нямат нищо общо с тези в Стария град. Най-обикновени палачинки с шоколад или конфитюр, няма ги интересните вкусове като другите, а и самите палачинки са по-глетави.

# 167
  • София
  • Мнения: 5 960
Ние харесвахме ресторантът на Хилда ( или той мъжа й/ приятеля й го върти) , арменски ресторант, но миналата година останахме леко разочаровани. В началото беше чисто, спретнато и добро място. Сега мисля, че лежи на стара слава и високи цени, Беше мръсно и неподдържано миналата години есента ( около Аполония ходихме )
Изобщо не мисля че скъп ресторант с претенции може да допусне да се занемари чистотата.. към бара... отзад... стълби... тоалетни... абе мръсно
Веселите палачинки са там от нам колко години, не са лоши, но чак кой знае колко пък..... палачинки, тесто и сладко... редих се на опашка доста време.... всеки пред мен със 100 претенции, децата едва ги опитаха, аз ги ядох след това понеже ги бях купила , нямаше как ... палачинки като палачинки
Могат да сложат повече маси отпред , човек да седне поне да хапне. Blush цените високи

# 168
  • София
  • Мнения: 2 379
Аз вечерях там преди 2 седмици, 2 пъти. Нямам никакви забележки, хигиената си беше на ниво.

# 169
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Къде да сложат маси на тази тясна уличка? На мен, а и на щерката много ни харесват, защото са домашни, странни сладка, странни комбинации и персонал-ентусиасти. Много е лесно палачинка с шоколад или сладко от ягоди, по-трудно е да вкараш мисъл и фантазия.

# 170
  • Мнения: 5 478
Къде да сложат маси на тази тясна уличка? На мен, а и на щерката много ни харесват, защото са домашни, странни сладка, странни комбинации и персонал-ентусиасти. Много е лесно палачинка с шоколад или сладко от ягоди, по-трудно е да вкараш мисъл и фантазия.

Абсолютно. Имат нестандартни комбинации от вкусове, които другаде не съм виждала там. А маси наистина няма къде да се сложат...

# 171
  • София
  • Мнения: 5 960
Може да сте прави, не споря. Просто такъв момент уцелихме. Инак за маси, че трудно се побират е така, ама с топлата палачинка, която едва подхващаш за ядене и с деца, ами трудно се яде на улицата. Blush  Но сте прави де, като ви е вкусно, все ще намерите как да стане. Хайде и ние от 1ви септември ще сме там за поредно море ( смятах че ще ми се размине таз година, че много морета ни станаха, но мъжа ми е влюбен в Созопол около Аполония)

# 172
  • Мнения: 2 466
Снощи не стигнахме до Стария град, затова ако днес сме там ще ги търся.
И на ресторанти ви се радвам, че имате възможност да ходите. Ние с нашия малък господин на 2г ни е мираж това удоволствие. Grinning  Така, че Хилда ще е някой друг път. Grinning

# 173
  • Мнения: 1 712
Момичета , а нещо около разлива на мазут край Созопол имате ли новини? Смятахме да отседнем там след Неделя, но след видяното по ТВ сме разколебани. Как е водата днес, тиха или бурна ? И също така - пълно ли е с туристи ?
Благодаря !

# 174
  • Мнения: 8 894
На Каваци морето е бурно, основно червен флаг е последните дни, а днес вече има и водорасли. Мазутни петна, каквито помня (или почти не помня вече) от детството ми, не съм видяла, но пак днес в един малък участък пясъка на самия бряг чернееше, та се сетих за мазута.

# 175
  • Ланкър, планините Овнерог
  • Мнения: 10 353
Ние сме прибрахме в неделя. Последните 3 дни там морето беше доста страховито, та не сме влизали, но преди това имаше мазут. Щерката си съсипа една блуза, а имаше и по краката. Един мъж го гледах, че целия е на петна.

# 176
  • Пазарджик/Лондон
  • Мнения: 2 419
На плажа до Санта Марина не видях мазут, морето си беше спокойно и чисто, водата приятно топла.

Благодаря ви за препоръките за Веселите палачинки, опитахме ги, много ни харесаха bouquet.

# 177
  • Мнения: 2 466
Ние сме тук от неделя, ходим на плаж на Златната рибка и този на Санта Марина. Всеки ден флагът е зелен, морето е спокойно. Вчера имаше доста водорасли на този на Санта Марина, но след час водата се изчисти и стана кристална.
Пълно е с туристи, голяма бутаница е вече, но ние сме си свикнали.

# 178
  • Мнения: 1 034
Освен там,  "Веселите палачинки" има и на Каваци пред клуб Алкохол/сградата на плажа, бившия ресторант/
аха само името е. Нито са весели, нито са момичета нито са с домашни сладка. Един намусен младеж си прави най-обикновени палачинки, даже няма банан, бял шоколад, а сиренето е някакво странно, като растително.

Последна редакция: чт, 16 авг 2018, 10:42 от trotinettka

# 179
  • Мнения: 267
Днес водата и на Златна рибка беше мътна,много водорасли,вълни и плуваха и боклучета-хартийки,кесиики,найлонови пликчета!От четири години почиваме тук,за първи път виждам така водата!Явно защото морето е по-бурно и носи какво ли не!Водораслите са ни най малкия проблем!А хора много.
..Самият плаж е супер ,плитко е до шамандурата, дано утре е по чисто!

Общи условия

Активация на акаунт