Созопол - мнения, впечатления и препоръки - 5

  • 74 906
  • 853
  •   1
Отговори
# 240
  • Пловдив
  • Мнения: 166
Здравейте, моля да ми препоръчате място за хапване в Созопол с гледка към морето, за предпочитане от високо 😊 Прочетох последните две теми и набелязах няколко места, но ще съм благодарна за още предложения. Става въпрос за еднократна разходка в града и вечеря, така че цените не са от значение, предполагам ще е добре ако е в стария град, за да го разгледаме, ако има детски кът ще е страхотен бонус. Далян Чайка за сега като че ли отговаря на повечето изисквания. Благодаря!

# 241
  • София
  • Мнения: 2 819
Здравейте, моля да ми препоръчате място за хапване в Созопол с гледка към морето, за предпочитане от високо 😊 Прочетох последните две теми и набелязах няколко места, но ще съм благодарна за още предложения. Става въпрос за еднократна разходка в града и вечеря, така че цените не са от значение, предполагам ще е добре ако е в стария град, за да го разгледаме, ако има детски кът ще е страхотен бонус. Далян Чайка за сега като че ли отговаря на повечето изисквания. Благодаря!

Условието за детски кът доста сякаш утежнява нещата, не съм попадала на такова заведение, но ние сме и с голямо дете. За този сезон ли става въпрос да бъди посещението? Сега не знам дали и има повече от 5-6 отворени заведения. Вижте хотел Диаманти, знам добри отзиви за ресторанта им, аз само на кафе и торта съм сядала там. Докторската къща - в стария град, с изглед към морето от високо. Това се досещам на прима виста.

# 242
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 724
Заведение с хубава гледка е При художниците, но няма детски кът. Намира се в дъното на средната улица в стария град.

# 243
  • Пловдив
  • Мнения: 166
Благодаря! Ще ги разгледам. За началото на юли питам. Не държа да отговаря на всички условия, ще бъдем с 2.5 годишно човече и ако няма детски кът/площадка просто ще е по-бърза вечерята 😁, но все пак гледката ми е най-важна.

# 244
  • Мнения: 27
Здравейте, понеже това лято ще почивам за първи път в Созопол и ме интересува плаж Хармани чист ли е, действително ли има много подводни течения и ями както четох в по старите теми ? Тъй като съм се ориентирала към Новия град прекалено ли е шумно както отново чета и като цяло ветровито ли е в курорта (питам защото съм била в Поморие и въпреки, че е много хубаво си е доста ветровито, което не е много приятно). Simple Smile

# 245
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 724
Плажът Хармани настина не струва. На 5-6 мин. с кола са плажовете Златна рибка, Градина, Смокиня, Каваци. В новия град около веселата уличка е шумно, зависи къде ще отседнете.

# 246
  • Мнения: 27
За жалост няма да съм с кола и придвижването ще ми бъде трудно. Благодаря за отговора Simple Smile

# 247
  • Мнения: 27
Сега се сетих все пак плавно ли става дълбока водата и чиста ли е, защото какво ли не съм виждала ? Grinning

# 248
  • Някъде по Дунава
  • Мнения: 4 724
Ходила съм два пъти през септември, водата беше чиста, но преходът не особено плавен. За възрастен обаче е ок. Има влакче в посока Смокиня.

# 249
  • Мнения: 991
Всяко лято сме в Созопол и по южното черноморие като цяло, морето е идеално до началато на август. Дойде ли 1 август и както казват старите хора "морето се обръща" .Почват вълни, дупки, течения, вълнения, водорасли, абе кофти.

# 250
  • София
  • Мнения: 2 819
За никой не е тайна, че Хармани е един от най-опасните плажове по нашето Черноморие.

# 251
  • Мнения: X
Здравейте. Досега не съм била на къмпинги около Созопол, но съм се насочила натам - Каваци, Градина... Ще бъдем с бебе и ми се иска да намеря по-скоро настаняване в бунгало или нещо подобно - да има веранда или място, на което може да се прекарва голяма част от деня, но същевременно да е съвсем близо до плажа (ако може буквално на плажа), за да избегнем придвижването по 2 пъти на ден с бебето сред тълпи от хора с дющеци Smiley Хем да е на открито, хем да е сенчесто. Изобщо не държим на лукс, но пък и да не е мизерно, кухнята също е важно да я има Simple Smile Благодаря.

# 252
  • София
  • Мнения: 388
Здравейте. Досега не съм била на къмпинги около Созопол, но съм се насочила натам - Каваци, Градина... Ще бъдем с бебе и ми се иска да намеря по-скоро настаняване в бунгало или нещо подобно - да има веранда или място, на което може да се прекарва голяма част от деня, но същевременно да е съвсем близо до плажа (ако може буквално на плажа), за да избегнем придвижването по 2 пъти на ден с бебето сред тълпи от хора с дющеци Smiley Хем да е на открито, хем да е сенчесто. Изобщо не държим на лукс, но пък и да не е мизерно, кухнята също е важно да я има Simple Smile Благодаря.
Хмм, трудна работа. На Каваци има само две бунгала на плажа, останалите са навътре, но пък са на 50м от плажа. На сянка са. Не всички имат кухня, ако имат, е подобие. Хладилник и мивка. Тези двете бунгала обаче са на пътеката, през която се минава за плажа и човекопотокът е буквално пред верандата. Придвижването сред тълпи няма как да го избегнете. Частта от плажа пред къмпинга е пренаселена от чадъри и заведения. Разгледайте на Каваци хотелите Св. Никола, вила Ница и Марина. Те са на плажа. За Градина не мога да съм полезна, но там сянка няма. Бунгала, ако ги има, са най-отзад зад каравани и палатки и не съм сигурна какво им е състоянието. А и Градина е далеч от Созопол, трябва с кола да се ходи. Може обаче, да има бунгала на Златна рибка.

# 253
  • Мнения: 991
Къмпинг Каваци е на чудесно място, но бунглата са в окаяно състояние, много соц. Повечето са без баня и тоалетна,  2 на 2 кв. За сметка на това са заети за 1 лято напред. Винаги съм се чудила на това.

# 254
  • София
  • Мнения: 5 885
Ужасни са тези бунгала, ако говорим за старите бунгала на Каваци, доста стари... ходила съм преди 20 сет години сигурно, пак бяха ужасни, сега не мога да си представя че ще ида там...

Общи условия

Активация на акаунт