Созопол - мнения, впечатления и препоръки - 5

  • 74 917
  • 853
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 9 576
Хмм. И аз сега видях, че има all inclusive, а пък бях гледала преди и букинг, и сайта им, не знам какво съм се била объркала...

# 31
  • София
  • Мнения: 9 517
Yangdze, всяка година наемаме студио. Има 3 ресторанта, една голяма сладкарница и хранителен магазин,  ресторантите са по-скъпи от тези в Созопол, цените в магазина са почти същите като в града. Влакчето е много удобно, минава на 30 мин и всяка вечер сме в Созопол, малката обожава дюнерите и само това иска да яде кате сме на почивка Joy. Не мога да дам никаква информация за плажа обаче, само на басейна киснем Rolling Eyes.
Плажът на Марината не е хубав- намира се в края на залива, до скалите - малък, тесен, с един кофти пясък. Може евентуално да се ходи на плаж на Златна рибка, но е далеч и трябва доста да се повърви. Плажната ивица до Златна рибка също е тясна и не особено впечатляваща.

# 32
  • Мнения: 3 406
Директно включване от Блу Ориндж:
Започвам с +
Страхотна зеленина, цветя! Чисти общи части. Чист басейн, хубава мебелировка и в стаите. Ние сме в студио. Плажът е на дъх разстояние, чист. Разнообразна храна.

- Храната е разнообразна, но не и вкусна.
Анимацията и всякакъв вид инфо в хотела са на немски, почувствах се дискриминирана. Реално за моите деца ( 3год и 10 год) няма анимация. Пързалката е далеч от ресторант и бар и не мога да ги наглеждам. Детското клуб че също работи под час 😑
Питайте за друго.

# 33
  • София
  • Мнения: 388
 Някой питаше за времето. В момента е ясно, слънчево и горещо. Морето е като езеро. Има много слаб ветрец. Идеално за плаж. Аз съм на Каваци от неделя. Не е валяло. Вчера само беше леко облачно следобед.

За Далян Чайка съм с раздвоено мнение. Ужасно дълго се чака. Рибата сега не бих казала, че е прясна никъде. По-скоро прясно замразена.
Писала съм и преди- използват вместо сирене заместващ  продукт, фетата за гръцката салата им е от Метро, най-евтината за салати от по 10лв. Картофите бланширани ама супер скъпи и пр.  Гледката и обстановката обаче наистина са уникални. Извън сезона е супер. Няма навалица и персонала се справя.

В Созопол препоръчвам ресторант Бузуки на пристанището. Вкусно и цените са разумни. Има уникална гледка към яхтите по залез.

Да съобщя и за който не знае, че Даляна на Отманли пак работи. Има нов собственик. Тези дни ще имам лични впечатления.

# 34
  • Мнения: 6 257
Нещо взе да им става традиция на хотелите, анимацията да я провеждат само на чужд език. Вече за няколко чета такива отзиви.
Струва ми се, че действително е време да се сезира Комисията за защита от дискриминация. Ние в България ли сме си или сме на гости някъде?!! Ако някой иска да пише ето това е адреса на Комисията.
http://www.kzd-nondiscrimination.com/layout/index.php/kontakti/2 … 17-01-09-13-33-19
Имат и регионални представители - Това е за Бургас
http://www.kzd-nondiscrimination.com/layout/index.php/component/ … 14-01-27-09-54-14
Мисля, че ако поне един собственик или управител санкционират, другите ще се замислят малко.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 358
Здравейте,

Предстои ни почивка в Созопол след седмица. Резервирала съм в новия хотел Хасиенда бийч, който е на плажа Златната рибка. За мое съжаление отзивите за хотела са лоши...безвкусна храна и без разнообразие. Да попитам някъде около този плаж има ли хубави места за хранене и как са цените? Също така за влакчето - къде са му спирките? Относно автогарата - някой може ли да даде точен адрес. И ако имате телефон на таксита - има ли някаква таксиметрова компания или всеки си кара собствена кола? Цените на чадъри и шезлонги как са?
Предварително благодаря за отговорите ви. Като се върнем ще дам отзив за хотела от лични впечатления.

# 36
  • София
  • Мнения: 9 517
Здравейте,

Предстои ни почивка в Созопол след седмица. Резервирала съм в новия хотел Хасиенда бийч, който е на плажа Златната рибка. За мое съжаление отзивите за хотела са лоши...безвкусна храна и без разнообразие. Да попитам някъде около този плаж има ли хубави места за хранене и как са цените? Също така за влакчето - къде са му спирките? Относно автогарата - някой може ли да даде точен адрес. И ако имате телефон на таксита - има ли някаква таксиметрова компания или всеки си кара собствена кола? Цените на чадъри и шезлонги как са?
Предварително благодаря за отговорите ви. Като се върнем ще дам отзив за хотела от лични впечатления.
Последният отзив в На море в България за Хасиенда бийч беше, че храната е хубава, прочети.
Иначе за Златна рибка - ходила съм преди 2 години за последно - имаше едно заведение до Лагуната и едно, което трябва да е някъде около Хаиендата, но тогава тя не беше построена. Общо взето, няма къде да се яде.
Влакчето тръгва от Санта Марина - до там или по плажа и после се пресича пътя на един завой, което не е много безопасно, или по пътя, което е още по-опасно.
Такситата чакат точно на автогарата, не съм чувала за компания с телефон.

# 37
  • Мнения: 2 465
Записвам се да следя за любимия ни Созопол. Току виж пак сме се класирали там тази година. Heart

# 38
  • Мнения: 3 822
Ние вече ден 3 тук на Созопол. Плажът на Каваците е прекрасен както винаги. Установихме, че юли повече ни харесва от август. Има си хора, но някак по-умерено. Дори Веселата уличка е една идея по-малко чалгата. Май местните смятат, че още не е баш сезон. Влакчето например (синьото поне) е на час, не на 30 минутки. Всичко бих понесла стига да има по-малко гюбеци на гадната уличка, наречена "Весела". Не за друго ами вечер щем - не щем минаваме през нея, за да идем до Стария Созопол. Няма ли кой да забрани тази гюрултия там не знам. Не се връзва с нищо в общия стил нито на стария град, нито на кокетните къщички на Буджака. Това е лайфстайл за Китен, не за тук.
Както и да е. Времето иначе е чудесно. Преди да тръгнем във вътрешността на страната валеше всеки ден следобяд в продължение на 10 дена. А тук няма и намек за дъжд.

# 39
  • Мнения: 6 257
Ние вече ден 3 тук на Созопол. Плажът на Каваците е прекрасен както винаги. Установихме, че юли повече ни харесва от август. Има си хора, но някак по-умерено. Дори Веселата уличка е една идея по-малко чалгата. Май местните смятат, че още не е баш сезон. Влакчето например (синьото поне) е на час, не на 30 минутки. Всичко бих понесла стига да има по-малко гюбеци на гадната уличка, наречена "Весела". Не за друго ами вечер щем - не щем минаваме през нея, за да идем до Стария Созопол. Няма ли кой да забрани тази гюрултия там не знам. Не се връзва с нищо в общия стил нито на стария град, нито на кокетните къщички на Буджака. Това е лайфстайл за Китен, не за тук.
Както и да е. Времето иначе е чудесно. Преди да тръгнем във вътрешността на страната валеше всеки ден следобяд в продължение на 10 дена. А тук няма и намек за дъжд.
Е, с турчин кмет няма кой да спре маанетата и гюбеците! Просто не им обръщайте внимание и толкоз. Някой може ли да каже ако се наеме апартамент или се отсетдне в хотел в южния край на Хармани или началото на кв. Буджака(окало ул. Ропотамо и ул Виа Понтика), колко време се ходи пеша до плажа на Смокиня? Има ли нормален път до там за ходене пеш или трябва да се ходи по плажната ивица? Също така, ако се ходи с кола, има ли къде да си паркира около Смокиня?

# 40
  • Мнения: 9 576
Бях писала до Каваци, че е 15-тина минути пеша, Смокиня е малко по-далеч, но според мен за половин час трябва да стигнете. Минава се или по пътя за колите, или през едни ливади. Има паркинги до Каваци и Смокиня, но са  малко претъпкани, особено уикенда.

# 41
  • Мнения: 3 822
Аз мога да ти кажа съвсем точно. Вчера се прибрахме пеш от Каваците до хотелчето, което се намира на Виа Понтика в началото на Буджака до Вила Руж. Вървяхме по шосето. Малко е неудобно за ходене. Не толкова заради изкачването в началото, колкото заради това, че все пак се движиш по шосе. За хора с деца абсолютно непрепоръчително. Ние все пак сме двама големи хора, можем да се пазим и да вървим в тясната пътечка до шосето. Но дете няма как да държиш за ръчичка. Ние например Вървяхме един зад друг. Точно 40 минути от пясъка до стаята в хотела.
Днес пак ще се прибираме пеш, но този път мислим да свием след бунгалата на Apolonia beach надясно. Видяхме вчера, че пишеше 1км до комплекс Анел. Та мислим да свърнем натам. Ще си удължим маршрута, но така хем ще разгледаме хубавите малки хотелчета, хем ще вървим все пак по тротоар.

Иначе само да уточня, че тези 40 минути ти ги казвам от тази част на Каваците където е заведението Sweet bar and girl.

А турчин кмет казваш.... Мдааа, ясно. Бе не мога да не им обръщам внимание. Много са селски пък! Разбирам, че и този тип хора почитатели на чалгата трябва да има къде да отидат, но да ходят в Китен. Там отколе време си е така.

Последна редакция: пт, 13 юли 2018, 09:42 от Защо ме търсиш?

# 42
  • София
  • Мнения: 388
Не тръгвайте към комплекс Анел.Това е почти на носа на Буджака и ще вървите до хотела си в жегата 3 километра. Преди да излезете на главния път на Каваци, срещу шарения хотел и преди Голден плейс, има пътека, която минава зад новите строежи на пътя и върви почти успоредно на главния път. Излиза зад бензиностанцията при Лидл. Върви се около 15 мин. и е лека пътека, широка, има и сенки. Повечето хора ползват нея. Питайте някой да ви упъти.
Миналата година имаше 2 влакчета, едното от Грийн лайф до Санта Марина, другото от Черно море през Буджака до Каваци/Св. Никола-паркинга. Сега не съм го засичала, но ми направи впечатление, че и рядко минава другото до Смокиня. Днес ще проуча влакчетата. И бунгалата на Каваци, както обещах.
      Панайот Рейзи не е турчин. С гръцки произход е. Баща му е от Созопол, а майка му от Габрово, баба му и дядо му са гърци. Тук по района няма турци, има българи бежанци от днешна Турция, каквито са и моите прародители. Това го пиша, за да няма грешна информация, иначе чалгата за съжаление е превзела града. Сега обаче с новия закон ще видим дали ще се пази тишина. Това обаче е заради туристите, факт е, че заведенията са пълни. Тук в темата дори се обсъждат, че са евтини и с хубава храна. То даже сега е прилично, да видите след сезона каква е ситуацията - греди, железа, плоскости, найлони и винили, всякакви боклуци, всичко зарязано по цяла зима. Чак през май се почва почистването. И тук е ролята на кмета, да се следи и да се глобява щом има нещо неприбрано. Ама тука извън сезона никой нищо не пипва, да изчисти, да закове, да боядиса, да направи нещо ново. Всичко в последния момент, туристите са тука, те мажат и боядисват през юли. Има заведения дето още им правят навеси и платформи. Както и да е. Малко дълго стана, ще ме извините.

# 43
  • Мнения: 1 165
Някой има ли отзиви или впечатления от това хотелче
https://cristianihotel.com/

# 44
  • Мнения: 6 257
Благодаря на всички! Значи си е доста голямо разстоянито, а пък и неудобно за придвижване. Явно ще става само с кола.
А за Рейзито, не знам колко точно е с гръцки корени или така сам си е съчинил родовата история, но пък много добре знам каква силна подкрепа имаше от ДПС. Извинявам се за отклонението от темата.

Общи условия

Активация на акаунт