Созопол - мнения, впечатления и препоръки - 5

  • 75 178
  • 853
  •   1
Отговори
# 645
  • тук-там
  • Мнения: 4 269
Скрит текст:
Няма чадъри от Св. Никола до Суит. Само пред Куче и Куче има по няколко за клиенти. Свободна зона. Както днес сестра ми каза - "Все едно съм се върнала на тоя плаж преди 10 години!" Ох, дано така остане поне този сезон!
    Марея не работи, няма да отварят. Обаче си стои опакована със син винил и е супер грозно.
    Делфин отдавна нямат басейн. Преди години собственика на земята я продаде и направиха ресторант с обедно меню и скара. Собствениците на апартаментите обаче възроптаха и от тази година си върнаха двора, скарата не работи и се дават стаи на туристи от собствениците.
   В Айя ще идват другата седмица приятели, не знам да имат ресторант, но ще питам. Нали за Айята зад Аполония бийч говорим?

-Да, за нея. Имаше преди време един навес - ресторант силно казано. Повече от 7-8 години не сме ходили. Ако обаче е само свободна зона - ще пропусна. Поне един чадър ми трябва.  Ще се пробвам в Пясъчните лилии.
Благодаря.

# 646
  • Мнения: 346
Здравейте и от мен,прочетох отгоре-отгоре тази тема, но не намерих отзив за хотелът, които резервирах и ще съм благодарна, ако можете да споделите впечетленията си от него. Хотелът е Табанов Бийч Хотел .Търсихме нещо без All inclusive, да е близо до плажа, а в същото време близо и до централната част. Нямаме дете, за това не са ни нужни и аниматори или детски площадки. Благодаря ви предварително.

# 647
  • Мнения: 1 034
missmarina, а барът Алкохол работи ли, пред него няма ли чадъри с шезлонг и барбарончета. А на Суит каква е цената на чадърите, леле аз въобще не съм доволна, искам си шезлонг и сянка Sad
Вярно ли е, че Златна рибка бил като "изоставен" даже имало трева и бодли по пясъка. Това заради тръбата ли е?

# 648
  • София
  • Мнения: 388
Барът работи, има пуфове и няколко чадъра.
Златна рибка си работи. След като собствениците на Градина направиха луксозни бунгала и намалиха наполовина броя на караваните в къмпинга, всички тези хора се изнесоха където има места. Рибката, Вромос, Смокиня, Каваци/които вдигнаха яко цените/ и пр.
Днес четох, че са сменили концесионера на плажа на Златна рибка и понеже не е влязъл във владение, още няма чадъри и шезлонги. Хотелите Блу ориндж и Лагуна бийч протестират, защото туристите им искат тези екстри, обаче няма и не им дават да сложат те. Иначе трябва да са безплатни или на 50% от миналогодишната цена. Не виждам как ще накарат някой, който е свикнал да изкарва по 20-30лв. само от чадър и 2 шезлонга без 3 месеца да си мръдне пръста, ще е ок да ги предоставя безплатно. Затова са доволни хората толкова от Гърция, защото там чадърите се стопанисват от заведенията, те инвестират в тях и ги предоставят срещу консумация, макар и минимална. А тук не стига, че консумираш от заведението и то като е едно семейство с деца си е значителна сметка, ами плащаш и за чадър и шезлонг, които са на заведението. Ще се измисли отново някоя шмекерия, ама като гледам ще има кой да ги дава тези пари.
На мен проблем на Каваци не са ми чадърите реално, а липсата на душове, адекватен достъп до плажа, тоалетни и кошчета. Както и това, че не се чисти. Иначе има концесионер и тези задължения са негови.

# 649
  • Мнения: 2 744
Здравейте, дами, с моята половинка искаме следващият уикенд да отидем до Созопол, като искаме да отседнем там
Бихте ли препоръчали местенце, къща, хотел, с поносими цени.
Нямаме изискване за изхранваме, стига да е чисто и да има осигурен паркинг.

# 650
  • Русе
  • Мнения: 1 514
Аз да попитам нещо - само една година сме ходили на почивка в Созопол, спахме до плажа Хармани. Много ни хареса самия град, но останах много разочарована от Хармани. През цялата седмица имаше огромни вълни и много бързо ставаше дълбоко като се влезе в морето. Винаги ли е така на този плаж? Веднъж ходихме и до Каваците с колата, защото видяхме, че влакчето винаги беше пълно. Едва намерихме място, където да паркираме колата, макар че имаше доста възможности за паркиране, всичко беше заето. Сега дали пак ще има проблеми с местата за паркиране около Каваците като почти няма летуващи?

# 651
  • София
  • Мнения: 5 953
Аз да попитам нещо - само една година сме ходили на почивка в Созопол, спахме до плажа Хармани. Много ни хареса самия град, но останах много разочарована от Хармани. През цялата седмица имаше огромни вълни и много бързо ставаше дълбоко като се влезе в морето. Винаги ли е така на този плаж? Веднъж ходихме и до Каваците с колата, защото видяхме, че влакчето винаги беше пълно. Едва намерихме място, където да паркираме колата, макар че имаше доста възможности за паркиране, всичко беше заето. Сега дали пак ще има проблеми с местата за паркиране около Каваците като почти няма летуващи?
Добре сте се ориентирали. Точно така е в Созопол. Града е хубав и чудесен за разходки, но доста скъп за ресторанти и друго. Плажа Хармани , пък и Централния не стават, мръсни и претъпкани са АД с паркирането. С две думи е това

# 652
  • София
  • Мнения: 2 855
Хармани все пак е един от най - опасните плажове по нашето Черноморие.

# 653
  • Мнения: 3 903
Аз да попитам нещо - само една година сме ходили на почивка в Созопол, спахме до плажа Хармани. Много ни хареса самия град, но останах много разочарована от Хармани. През цялата седмица имаше огромни вълни и много бързо ставаше дълбоко като се влезе в морето. Винаги ли е така на този плаж? Веднъж ходихме и до Каваците с колата, защото видяхме, че влакчето винаги беше пълно. Едва намерихме място, където да паркираме колата, макар че имаше доста възможности за паркиране, всичко беше заето. Сега дали пак ще има проблеми с местата за паркиране около Каваците като почти няма летуващи?
Почти винаги.
Ориентирайте се към плажовете на Градина, Смокиня, Каваци

# 654
  • София
  • Мнения: 388
Инфо от днес за Каваци. Сложили са чадъри и шезлонги пред капанчето Акулски плаж. И миналата година ги имаше по 15лв комплект. Но сега са безплатни и само десетина. В 10ч бяха заети вече. Има платен паркинг точно зад това капанче, но няма излаз на плажа тази година. От паркинга се обикаля през Св. Никола или през къмпинга. То тая година ако ги няма руснаците и във влакчето ще има места. Че те са 80% от пътниците

# 655
  • Мнения: 21
Инфо от днес за Каваци. Сложили са чадъри и шезлонги пред капанчето Акулски плаж. И миналата година ги имаше по 15лв комплект. Но сега са безплатни и само десетина. В 10ч бяха заети вече. Има платен паркинг точно зад това капанче, но няма излаз на плажа тази година. От паркинга се обикаля през Св. Никола или през къмпинга. То тая година ако ги няма руснаците и във влакчето ще има места. Че те са 80% от пътниците

Влакче тази година няма да има. Новият кмет го забрани.

# 656
  • София
  • Мнения: 2 855
Бре, как така от паркинга на Акулския няма достъп до плажа? Странно, минаваше се пред едни бунгала. Аман, ей, аман.

# 657
  • Мнения: X
Никакъв транспорт ли няма да има до Каваци и Буджака? Освен такситата...

# 658
  • София
  • Мнения: 388
Бре, как така от паркинга на Акулския няма достъп до плажа? Странно, минаваше се пред едни бунгала. Аман, ей, аман.
Еми парцела пред бунгалата е на къмпинг Каваци. И те си затвориха оградата. Пътеката пред тях си я има, но трябва да се влезе пеша през къмпинга. До преди 2 години имаше пътека от паркинга над резервата, но от РИОСВ я махнаха, защото не можело да се минава през резерват. Това е проблем в тази част на плажа, защото резервата е от Марея до Алкохол. И няма как да има достъп до плажа от там. Но хората се сърдят, защото не са наясно. Дано се разберат скоро и да отворят отнякъде.

# 659
  • Мнения: 21
Никакъв транспорт ли няма да има до Каваци и Буджака? Освен такситата...

За друг транспорт не съм наясно, но за влакчето информацията е проверена. Няма да го има и причината не е свързана с вируса и по-малкото туристи. Може би от общината ще могат да кажат дали ще има друг вид транспорт.

Последна редакция: сб, 04 юли 2020, 18:12 от FBID620483787

Общи условия

Активация на акаунт