Вътрешни размисли и съвети с Нивиана - 10

  • 50 592
  • 420
  •   1
Отговори
# 315
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 330
blue.angel, благодаря за включването Simple Smile
Мислих го и този вариант, но ми изникнаха 2 въпроса, които ме спират: 1. добре ли ще е да отвориш вратата и директно срещу теб да е леглото? 2. Обикновено главата на спящия е "опряна" в стена, някакси по-закътано, а в този вариант леглото ще е опряно в стена само откъм дългата си част. На мен лично не би ми било комфортно да спя така.
За нишата - точно така ще е, с рафтове Simple Smile
Диванчето сме го харесали (разтегателно е) и ни чакат до утре да кажем дали ще го взимаме, иначе ще го продадат на строителна фирма. Мястото под леглото е 155 см, а диванчето е 150, точно ни пасва. Само цветът не е много "мой" - мръсно бяло, водят го крем. Има и тъмно син същия модел, но пък синьото е различно от това на стената и се "бият", поне да беше по-светло и да контрастира...

# 316
  • до най-прекрасния мъж
  • Мнения: 10 755
Ако сложите леглото зад вратата, то тогава по-удачно ще е гардероба да е на стената с динозавъра. Поне като отвориш вратата, няма директно тази голяма мебел да ти дръпне погледа. Тогава, обаче няма къде да се сложи ТВ, освен ако не направите гардероба с вградена ниша за него и не сложите диванчето там, където сега е леглото. Но пък бюрото няма да е никак удобно да е в най-тъмната част на стаята, ако остане под леглото. Ще се получат и много празни пространства, а едновременно с това на две места ще има скупчване на обемни мебели.
Друг вариант е да сложите гардероба зад вратата, леглото да дойде на стената на динозавъра, под него диванчето. Бюрото до куфара на стената, а до бюрото скрин и ТВ отгоре му или отново ТВ на стената, ако не искате скрин.
Ако детето ще е ученик, след няколко години ще му омръзне високото легло, така че разположете мебелите по начин, по който да има място и за нормално ниско легло.

Последна редакция: чт, 07 фев 2019, 12:47 от blue.angel

# 317
  • Мнения: 1 231
И според мен няма да е добре гардеробът да е на тъмната стена. А въпрос на навик е спането, дали ще ти е опряна главата в стената - или не. Пък и има табла отзад, няма да пада възглавницата.

# 318
  • Мнения: 82
Да се включа и аз в темата с един малко по различен въпрос.. В момента се строи кооперацията, в която си взех жилище.. Прикачвам снимка... Имам горе долу идея вече за обзавеждането и цветовете, но един въпрос ме мъчи много и това е терасата.
 
Последен етаж,източно изложение , изцяло открита... Изчетох всички теми, свързани с терасите, но там предимно се обсъждат цветя, а мен това изобщо не ме вълнува... Интересувам се как мога да използвам пространството без да го закривам и да трябва да прибирам зимата нещата в апартамента (или поне основните, декорацията все ще и намеря място като възглавнички примерно).  Както се вижда жилището не е много голямо, така че няма да имам място да прибирам барбекю, маси, столове или шезлонги. Ако имате някаква идея, бих се радвала да я чуя.
П. С - ще попитам все пак и в другата тема, може да има и там интересни идеи

# 319
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 330
blue.angel, бюрото със сигурност няма да остане под леглото, ако сменям местоположението му. Ще отиде или под прозореца, или на стената с динозаврите в близост до прозореца. Детето ще е ученик догодина, да Simple Smile Мисля за ниско легло, когато това му омръзне, и тогава то ще може да бъде на мястото на сегашното легло от снимките, а дори може да бъде и напряко (с крака към динозаврите). Това високо легло много ни спира откъм варианти сега, но с ниско ще имаме повече възможности за местене.

Направих трети чертеж, на който гардеробът е точно на тъмната стена и точно срещу вратата, но засега май този вариант е най-приемлив.

https://photos.app.goo.gl/U42UXEhUXnzxYxFw7 Вариант 3

Ако сложим гардероб на стената с динозаврите, тогава няма ли да затъмни много? Ще се получи нещо като тунелче на влизане в стаята.

Pisa, права си, че е до навик. Аз никога не съм спала така и затова не мога да си го представя дори. Наистина таблата е достатъчно висока, че да създава усещането за сигурност и уют на спящия. Предавам всички предложения на ММ и ще ги обмисляме и обсъждаме довечера.

# 320
  • Мнения: 39 320
А ако размениш леглото и гардероба от последната схема.
Над леглото гардероба продължава в библиотека, а до него като истински гардероб.

# 321
  • Мнения: 1 661
Според мен, ще натежи на стаята така гардероба, а и леглото там свряно в ъгъла ми е много клаустрофобично. На нашето дете главата и не е опряна в стена, точно по дължината на стената е леглото, защото така е най-приемливо.И тя и ние с баща и вече сме спали на него и това не е проблем.Но стаята седи отворена някак.По дългата стена според мен е хубаво да са ниски мебели с етажерки, за да може да изглежда по-въздушна стаята. И без това е дълга и тясна с малък прозорец.

# 322
  • Мнения: 8 074
За мен Вариант 3 е най-"спънат". (дълбочината на гардероба е 60см... възглавницата обикновено е 50х70, детето ще спи между 3 високи стени...)
Не разбирам, защо търсиш вариант главата да е към стената, при условие, че леглото сега е успоредно на стената и детето така си спи и си е свикнало... Това, че ти спиш на спалня (широко легло, на което рядко достигаш до ръба), която е с глава към стената, не значи, че детето при легло с ширина 80см, няма да има чувството че се "изсипва" ако няма една сигурна стена до себе си Hands V 
Винаги на децата ми леглата са били залепени успоредно на стена, с висока табла (до височината на бюрото) и бюро зад главата. Има място да се сложи нощна лампа, да си оставят книжки...

При теб го виждам: По дългата стена, започвайки от прозореца, бюро-легло-диванче, а гардероб в цялата ниша зад вратата. Ако ви идва голям - само 3 крила зад вратата, останалото - библиотека. А стената срещу леглото със секцийка за книги и дреболии, телевизор... дълбока 30-45см. Леглото го разсъждавам като за ниско пълноразмерно след време, не очаквам, че ще преобвавеждате стаята постоянно на всеки 2-3 години, засега това ще си постои още година, макс 2... (нали каза, че догодина е първокласник)

# 323
  • Мнения: 5 346
mishe92, в апартамент на моя племенница има голяма тераса, която е със сгъваеми прозорци. Идеално решение- през лятото е открита, през зимата е затворена.

# 324
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 330
Убедихте ме, че не е проблем главата да не е към стена. Всъщност то сега е опряно в куфара, т.е. наполовина е опряно в стена Simple Smile Също така 99% оставаме на варианта гардероб зад вратата (определено имаме нужда от голям гардероб, сега сме трима души с 1 гардероб 180 см.).

peneva_a, да, това ще е подредбата, когато сменим високото легло или другият вариант е бюрото да отиде някъде около прозореца, а леглото да си остане до куфара. Засега диванчето ще е под леглото, след това ще му намерим място, не е голямо.

mariat, и твоето предложение за секция над леглото е за по-натам, сега не става с високото легло. То и детето ще си (по)каже от какво има нужда и какво му харесва.

mmm_st, да, не е добре гардеробът да е срещу вратата, но бях длъжна да питам за различни варианти Simple Smile Възможностите вече са сведени до минимум благодарение на вас и идеите/коментарите ви.

Имам и още една чуденка: диванчето, което сме харесали, го има в 2 цвята: тъмно синьо и мръсно бяло (водят го цвят крем, но леко ми жълтее). Синьото е много хубаво, но се бие с това на стената, а пък светлото е съвсем нов цвят за стаята, не е снежно бяло като леглото. Хубавото е, че калъфите се свалят и ще се перат, така че това не е проблем. Вие кой бихте избрали?

https://photos.app.goo.gl/PyJxudgRSKXSwtem9

https://photos.app.goo.gl/j1iv6KemjCoCZMut6

# 325
  • Мнения: 1 231
Аз съм за светлото, да освежи малко захлупеното пространство под леглото и да контрастира на тъмната стена.

# 326
  • Мнения: 1 661
Светлото диванче.На тази стена и под леглото тъмното ще се изгуби и съвсем ще захлупи стаята.Можете да помислите и за някоя контрастна възглавница да внесе свежест.

# 327
  • Мнения: 8 074
До тази стена, а и в нишата под леглото - крем... но пък за детска стая... А и синьото много ми харесва тоя цвят деним...
Пак огледах снимките на стаята: пода е светъл, ако сложите гардероба в някакъв спокоен дървесен декор (може и в комбинация с бяло), (бъдещо) легло и бюро дърво и бяло, секцийка за телевизор/библиотека/скрин... каквото се наложи - бяло , полици на тъмната стена и рамки за картини - бяло... и синия диван си идва перфектно на мястото Wink
За съжаление от дънките посивяват тези кремави възглавници на местата за сядане Sad иначе гледайки просто като диван до стена - светлия е красота, но...

# 328
  • Варна
  • Мнения: 4 057
Ако някаква мебел (диван) е в същия цвят като стената се слива, става незабелижимо и не натоварва пространството, а и е по практично за детска стая, каквото и да си говорим Simple Smile Знам го това диванче и мисля, че една бройка бързо го вземай. Това синьо на стената ми е love forever! Комбинира се чудесно с много цветове.
Скрит текст:


# 329
  • В полите на Витоша :)
  • Мнения: 1 330
Същите размисли и чудене като penev_a имаме и ние вкъщи Simple Smile Тапети лесно се сменят, но диванът по-дълго време ще го гледаме (надявам се да е здрав). Скоро очаквам не само високото легло да сменим, но и фототапета, а сигурно и изцяло нови тапети ще иска бъдещият ученик след някоя и друга година.

Doris, много ми харесват примерите, които си дала. Но в нашия случай цветовете на дивана и тъмния тапет не са еднакви Sad Знам, че като е под леглото диванчето, няма да се вижда разликата с тапета, отдолу е тъмно, но когато диванчето остане самичко на стената, тогава ще си личи.

Първоначално бях харесала икейското зелено диванче ASKEBY https://www.ikea.bg/living-room/Sofas-and-armchairs/Sofa-beds/So … y-61380/60308704/, но "новите" ме спечелиха с това, че в разтегнато положение матрачето не е директно на пода, както е при икейското, и въглавниците са със свалящи се калъфи. В холандски и полски сайтове намерих такова зелено и от "новите", но са по 500 евро...

Общи условия

Активация на акаунт