Сватба 2018 - ХI част

  • 42 580
  • 739
  •   1
Отговори
# 705
  • Мнения: 515
Май само моя букет не е бил с рози 😁 аз също ги харесвам, но когато ми казаха варианта за букет от магнолии, въобще не се замислих. Но пък моят не е с естествени цветя, аз исках да е изкуствен за да го запазя за спомен !

# 706
  • Мнения: 315
Много готина идея G_amore. Кога е сватбата ви? Предполагам есента.

# 707
  • Мнения: 1 196
Ох, аз също бих искала да си запазя моя, ама каквато съм пишман цветарка, дори не знам дали бих съумяла да го хербаризирам. Иначе пак в пинтерест гледах готини идейки за запазване на букета.
Скрит текст:

# 708
  • Мнения: 123
Много готина идея G_amore. Кога е сватбата ви? Предполагам есента.

Началото на септември. Ние я замислихме като ранно есенна, но като гледам времето и това невероятно лято.....

# 709
  • София, България
  • Мнения: 3 587
Момичета, моля Ви,
Препоръчайте ми златар в София, който да взима нормални цени. С наше злато ще ги правим.

"DUO" ... Аз съм супер доволна от нашите халки. Не са остри ръбовете, удобни са, не се усещат. Мъжа ми разбира се неговата я надра, ама той работи тежка работа. За Вашето злато не знам каква точно цена ще даде, но с негово злато ие 67 лв./гр. + изработката. Така че вероятно ще ви продложи доста добра цена и с Вашето злато. Имаше пред нас едни, които бяха с тяхно злато и им излезнаха доста евтини халките.

Нашата торта беше в две части, една от 70 парчета /3 етажа/ за разрязването пред гостите и отделно още 3 парчета.

# 710
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 852
Не хвърляте ли истинските си букети, че се замислих как ги запазвате после ?
Аз имам три хербаризирани, ама чужди  Laughing Е някакви части си оставих само, че последният беше с драконов плод и зверски тежък. Моят е при една девойка, която също запази части, че цял букет в ръчния багаж - тегава работа.

# 711
  • Мнения: 884
Аз имах букет за хвърляне изкуствен,а истинският вкъщи в другите букети от гостите и докато се върнем от почивка беше увяхнал.Свекъра не е доливал вода Grinning

# 712
  • Мнения: 583
Аз мисля да си направя изкуствен за хвърляне - да остане за спомен на момичето, а моят да си запазя.
Голям съм Плюшкин, мразя да хвърлям, освен това много се привързвам към предмети и ще ми е жал да го дам, след като съм го приела за свой (ох, това много грозно прозвуча) Grinning

# 713
  • Мнения: 123
хахах _Рапунцел_ да, вярно прозвуча интересно, нали ще го даваш на близък човек, не на някой минувач. Но е разбираемо де, много булки си пазят букетите по различен начин.
Аз лично няма да имам втори букет, точно поради обратната причина - знам че момичето на което ще се падне ще се изкефи повече ако получи истинския и си го занесе у дома. Simple Smile

# 714
  • Варна
  • Мнения: 1 885
И аз ще имам един - от естествени цветя. Знам, че която го хване, го пази известно време и после го пуска в река. Ще имам други спомени от сватбата, къде да пазя и изсъхнали цветя. Simple Smile

# 715
  • Мнения: 993
Моя букет от естествени цветя си го запазих и изсуших (показвала съм снимка, суших го с цветовете надолу, запази си формата и е много хубав и сега). За момичетата хвърлих изкуствен.
Друмче, надали сега го спазват това с пускането по реката - по-скоро си ги държат за спомен. Simple Smile

# 716
  • Beyond the stars
  • Мнения: 7 852
Сега се сетих за ритуал по разбулване, само веднъж на една варненска сватба съм го гледала, но булката си дава воала на следващото момиче, което ще се жени , което го пази 40 дни и след това булката ходи на гости да си го вземе .. ама каква е символиката и идеята - не знам .
Ако някой е чувал нещо такова, ще ми е интересно да разясни.

# 717
  • Мнения: 884
Аз знам че булото остава при свекървата и след 40 дни булката отива да си го вземе.А роклята при мама Grinning Моите са си при мен.Едно че при мама и тате се пуши,друго че свекървата е извън БГ ,пък и за какво и е моето було,пък и искам да са при мен,да си кажа истината Grinning

# 718
  • Мнения: 583
И аз на 1 сватба във Варна съм го виждала, явно е тукашна традиция, но и аз не знам каква е символиката, знам само, че булката трябва да си го откупи като отиде на гости...

# 719
  • Мнения: 1 196
Аз съм от Варна и на всички сватби, на които съм била се е спазвал този ритуал, но може и някакъв тукашен да си е бил. Принципно, докато разбулват младоженката гледа мъжа си в очите и водещия обяснява някакви неща. След като кумата я разбули прибира воала в кутия/пакет, за да не го поглежда и докосва булката с идеята да не се омъжва повторно и да не поглеждала друг мъж. Laughing След това жената избира произволно момиче, на което да го даде "да й пази венчилото", след 40 дни си го прибира. На мен ми допада ритуала и вероятно ще го включим. Проблема е, че ще съм с много дълъг воал и ми се ще да го сваля от рано да не ми се пречка, а реално това винаги е бил последния ритуал, който се изпълнява, с идеята че от този момент вече не си булка, а съпруга. Може да го сваля и после да го сложа само за ритуала.
За букета аз мисля да хвърля друг, не само, защото може би бих искала да си го запазя, ами защото ние ще сме със следсватбена фотосесия, два дни след сватбата и ми се ще да си го ползвам и за нея, ако не е много клюмнал.
А как се хербаризират цветята, колко време трябва да стоят във вода преди да се изсушат и има ли изисквания за мястото, на което се окачват да съхнат? В смисъл да е тъмно, светло, проветриво, топло или студено? Аз просто съм способна да убия и най- некапризното цвете. Unamused

Общи условия

Активация на акаунт