Понякога искам да си стегна багажа,но ме е страх че ще съжалявам.

  • 5 028
  • 58
  •   1
Отговори
# 30
  • Варна
  • Мнения: 1 133
Нещо много далечни ми се виждат планове за семейство и деца за след 3-4 години...
И двамата предполагам сте млади и колкото и лошо да звучи... след толкова време може и да не сте заедно. И тогава най-вероятно ще съжаляваш, че не си последвала "мечтата" си. 

# 31
  • Мнения: 1 761
Ако толкова искаш в София- отиди, опитай.Ако ти хареса- остани,ако не-винаги можеш да се върнеш.Но поне ще знаеш какво искаш и няма да съжаляваш,че не си опитала.

П.С.Аз не познавам нито теб, нито приятеля ти, но според мен единствената причина да зарежеш всичко,заради мъж е да е лудо влюбен в теб и да имате обща представа за бъдещето-независимо заедно или поотделно.Дали тази представа е добра работа,съвместен бизнес,деца или магистратура,важното е и двамата да го искате,а не само ти или само той.

# 32
  • густо майна Филибето
  • Мнения: 8 539
Това за еднообразието изобщо не го разбрах. От една страна казваш, че обичаш мъжа до себе си, имаш прекрасна работа,  следваш, а от друга страна - писнало ти е е от еднообразието. Двете неща ми се струват несъвместими. Щом искаш приключения - заминавай. Ако останеш и създадеш семейство пък ще ти стане толкова еднообразно, че няма да ти се живее просто. Няма гаранция, че в София ще е интересно. Тепърва ще се сблъскваш с нови проблеми. В някакъв момент и там нещата ще тръгнат гладко и ще ти доскучее.
А Соня Васи не я мисли. Тя е родена с някакъв невероятен късмет. Гледала съм преди години нейно много по-обширно интервю при Гала.
......а той не е чак толкова идеален и има неща които определено не ми харесват. Оттам идват всичките ми терзания. ....
Май точно това е проблемът, и не е необходимо да заминаваш чак за "столицата", само за да се разделиш с човек, когото уж обичаш, а в същото време имаш към него доста забележки и "едно наум". Имам усещането, че не си наясно за какво по-точно искаш да заминаваш, заради нови професионални възможности, или за да "избягаш" от връзката си, намирайки си оправдание с учение, работа и т.н. ако човека до теб не ти е изцяло по сърце, го разкарай докато е време.
И аз мисля по същия начин.

# 33
  • Мнения: 8 917
Здравей! Ще бъда кратка, защото нямам много време да ти развия темата...Поздравления за това, че си решила да се развиваш като интелект и личност, да повишиш квалификацията си и да си далече от монотонността на обстановката, в която си живяла досега. Ако приятелят ти не иска да сподели плановете ти, не иска да поема рискове - такъв ще си е винаги. Аз мисля, че за теб ще е добре да се докажеш пред себе си, да вървиш напред, а той - ако те обича колкото и ти, ще те последва. Има мъже, които тъпчат на едно място от страх да не загубят малкото сигурно, което имат. Не знам дали той е от тях, но не е ли хубаво да летиш, вместо да сидиш в гнездото и само да мътиш  Laughing Това в кръга на шегата, разбира се. Задоволи първо своето его, тогава чуждото. Нищо и никой не трябва да те спира за мечтите ти! Успех!!!  
Peace Hug

# 34
  • Мнения: 474
Аз_мога_да_ти_дам_пример_с_2_действителни_истории:
Една_колежка_от_провинцията_започна_работа_при_нас.Гаджето
й_категорично_беше_против_София,но_не_прекъснаха_връзката_
си.След_като_той_идва_няколко_съботи_и_недели_при_нея,
ходиха_насам-натам,постепенно_явно_свикна_и_за_около_година
си_намери_работа_и_се_премести_при_нея.
Друга_колежка_от_още_по-дълбока_провинция_като_дойде_в
София,като_се_позапозна_с_колеги_и_си_намери_някакви_
приятели_абсолютно_отсвири_нейното_дългогодишно_гадже.И_до
сега_споделя,че_е_започнала_да_го_вижда_през_съвсем_друг_
поглед_и_постепенно_като_той_кажел,че_идва_да_я_види_в_
София,тя_започвала_да_си_измисля_100_причини_как_е_заета_в
работата...докато_накрая_директно_му_казала,че_с_него_няма_да
живее.А_той_вече_бил_готов_с_багажа_и_да_се_пренася...
Мисля,че_и_ти_не_можеш_да_знаеш_какво_би_станало,ако_
дойдеш_в_София.
Но_без_предварително_да_си_намерила_работа_и_жилище_не_
мисля,че_е_разумно_да_тръгваш.

# 35
  • Мнения: 46 515
Аз бих останала до мъжа, когото обичам Peace

# 36
Няма ли вариант да се преместиш в София пробно,без да късаш с младежа и те нещата с времето ще се изяснят,той ако те обича няма ли да може да те пусне на свобода малко и да се виждате уикендите?
Според мен търси трети вариант,не късай с него набързо и не оставяй всичко заради София,пробвай с компромиси,накарай го да разбере че така ще ти мине и че трябва да пробваш,а току виж на него му харесало в Сф:)

# 37
  • Мнения: 817
Щом той не може да направи компромис ,не виждам за какво ти е на теб да правиш.Сега започнеш ли ,ще е така и за на пред.
Отстоявай си позициите и си търси щастието както сама намериш за правилно ,не се оставай някой друг да дойде и да ти го даде в ръцете.Аз си мисля ,че ако останеш там ти просто няма да живееш собствения си живот ,а ще се превърнеш в негов наблюдател.............. и ще се понесеш по течението Thinking
Щом имаш амбицията трябва да имаш и волята ,за да я постигнеш.Изживей своя живот , а не живота на някой друг.  bouquet

# 38
  • Linz
  • Мнения: 11 619
Абе темата е отпреди 7 месеца ooooh!

# 39
  • Мнения: 817
Леле Рени ,добре ,че си погледнала.А аз се терзая какво ще реши девойката Blush
Ама какви сми като захапем нещо ,като овци без глави hahaha Joy

# 40
  • Мнения: X
 Хемте сърби, хем те боли.
Неможе ние да ти кажем как да живееш живота си. Не се връзвай на изрази от сорта на :" ако те обича ще те последва за да осъществиш мечтите си", бъди сигурна, че той си мисли същото :" ако ме обича, ще остане за да осъществим мечтите си". Все пак вие сте правили панове за бъдещето заедно, той е вярвал в тях и ти изведнъж искаш да хукнеш на някъде. Еми нали не си очаквала да те последва? Няма да го направи - бъди сигурна.  Аз преди време имах такъв избор. В смисъл имах възможност да замина, въпреки че не ме приеха да уча там, тук имах човек с който не сме мисли за бъдещето но безкрайно много обичах. Дори за секунда не се замислих да го зарежа и да ходя да си търся късмета другаде. Той ми беше късмета. Останах си, сега сме женени и имаме страхотно дете.
 А ти......незнаеш какво искаш.

# 41
  • Мнения: 1 212
Моето съвсем странично мнение на неразбиращ нещата човек е :
Стягай багажа и беж да те няма.....! running
Самият факт, че си тормозиш главата с въпроси от рода : "Не пропускам ли нещо...?" говори, че връзката ти не е достатъчно сериозна, или въпросният човек не означава всичко за теб, или ти самата не си съзряла/ готова/ за брак и семейство !
Не прави компромиси !
Деца се раждат и на 33....аз съм жив пример... Laughing
Слушай сърцето си ! Успех !  bouquet

# 42
Е, ясно е, че вече няма нужда от съвети и окуражаване. От юни до декември...
Още една неудовлетворена и пробивна провинциалистка вече се е нанесла в заветния град, заемайки още една "квартира", още едно място в "рейса" и  още едно работно място.
Дано да е доволна.

# 43
  • Мнения: 817
Е, ясно е, че вече няма нужда от съвети и окуражаване. От юни до декември...
Още една неудовлетворена и пробивна провинциалистка вече се е нанесла в заветния град, заемайки още една "квартира", още едно място в "рейса" и  още едно работно място.
Дано да е доволна.

 Joy Joy Joy hahaha hahaha hahaha

# 44
  • Пловдив
  • Мнения: 523
Е, ясно е, че вече няма нужда от съвети и окуражаване. От юни до декември...
Още една неудовлетворена и пробивна провинциалистка вече се е нанесла в заветния град, заемайки още една "квартира", още едно място в "рейса" и  още едно работно място.
Дано да е доволна.

Това беше грубо и тъпо изказване.

Общи условия

Активация на акаунт