Защо съдомиялните надраскват чашите?

  • 9 968
  • 43
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 210
Заради препарата и заради некачествени чаши. Имам едни на Пасабаче от преди 100 години се надраскаха. Обаче Луминарка са си като току що купени.
Обаче не ми се купува отделно гел, заради кристал (не го ползвам толкова често) и затова си "прежалвам" ръцете от дъжд на вятър.

А пък миялната колко семейни скандали ни е спестила ..... няма да казвам (и двамата мразим да мием чинии).

# 16
  • Мнения: 82
Имам миялна от две години и някои от комплектите ни чаши станаха ужасно грозни, на други стъклото няма промяна, но избледняха картинките, кристалните не са мръднали. Според мен зависи от качеството на чашите. А и ние обичаме да си ги сменяме Simple Smile

# 17
  • Мнения: 2 274
   Имам миялна от година и половина. И моите чаши и дуралекс чиниите ми се надраскаха! В началото ползвах Калгонит таблети, но видях че драскат съдовете и смених преперата с прахообразен Сомат, но и той драска! Явно трябва да мие с гел!
   

# 18
  • Мнения: 8 462
Надрасква и още как!И не винаги зависи от праха,досега съм ползвала почти всички марки прах и таблетки.
На мен лично хич не ми пука и предпочитам да надрасква чашите отколкото ръцете ми.Чинии се купуват,но ръце не.И спокойствие си купуваш и време за себе си и за по-съществени неща от миенето на чинии.

# 19
  • Мнения: 732
Съдомиялната ми драскаше чашите, когато слагах стъклените чаши с тези от кафето. Явно зрънцата на кафето от утайката драскаше чашите. Спрях да ги пия заедно Mr. Green Сега са си наред

# 20
  • Пловдив
  • Мнения: 3 736
Надрасква и още как!И не винаги зависи от праха,досега съм ползвала почти всички марки прах и таблетки.
На мен лично хич не ми пука и предпочитам да надрасква чашите отколкото ръцете ми.Чинии се купуват,но ръце не.И спокойствие си купуваш и време за себе си и за по-съществени неща от миенето на чинии.

 newsm10 И аз съм на този принцип, да драска колкото си ще. Grinning

# 21
  • Мнения: 245
Имаме съдомиялна вече от една година и е супер.Истина е,че стъклото се поврежда,но по принцип само старите чаши от оловно стъкло.Относно надраскването и помътняването,това е само резултат от препарата!Първо си купих Сомат-отвратителен!!!!!Дуралексовите ми чинии станаха на петна като мръсни-непоправим ефект!Не само,че не мие добре,ами и поразии прави!Калгонит е супер,ако се притесняваш,купувай си гел,а освен това имат и допълнителна защита за стъклото/отделен препарат/.Просто всичко зависи от препарата.Това е!Купувайте миялната и ще се родиш,това за момента е любимият ми уред!И ръцете ми са като нови Wink.
И аз си поразих доралекса с тоя боклук! CryКалгонита ли е най-добър?И ще се оправят ли като сменя препарата?

# 22
  • Има много детски смях.
  • Мнения: 3 152
До сега не съм чувала за надраскване на чаши newsm78
Явно зависи от миялната и препарата.
От Сомата специално аз съм доволна, проблеми не сме имали. Peace

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 1 470
И моите чаши са си добре и чиниите също аз постояно сменям праха,но досега е нямало поразии, ползвам сол и гланц също.
Ама това ми е любимата машинка в къщи купувай не се чуди,а и моята миялна не е хубава марка но върши работа.

# 24
  • Мнения: 7 388
                       Имам миална от 10 години и досега няма такъв проблем.Ползвала съм почти всички прахове на пазара,без таблетки,така ми препоръчаха техниците,които ми я монтираха.От съдовете и чашите падат само нетрайни украси,цветенца,ръбчета и линийки ,които не са качествени.Пише го още в указанията на миалната.Качественото стъкло,порцелан и др. не се влияят нито от праховете,нито от горещата вода.Ментетата много често след две три миения стават бели,всичко калпаво се е измило. Mr. Green

# 25
  • София
  • Мнения: 6 999
Мда драскат се...евтините чаши   Crossing Arms Поне моите дуралексови чаши и чинии са надраскани след многократното миене. Виж кристалните и хубавия порцелан - нищо им няма.

Не ми дреме обаче - един дуаралрксов сервиз е почти без пари, да не говорим, че са ни ежедневните съдове и че въпреки драскотините след миене в миялна блестят от чистота.

За протокола - мия ги с най-скъпите таблетки, но ве забравям марката  Sick - познавам ги по картинката само нещо си 4 в 1 или 5 в едно беше.

# 26
  • Мнения: 135
Мда драскат се...евтините чаши   Crossing Arms Поне моите дуралексови чаши и чинии са надраскани след многократното миене. Виж кристалните и хубавия порцелан - нищо им няма.

Не ми дреме обаче - един дуаралрксов сервиз е почти без пари, да не говорим, че са ни ежедневните съдове и че въпреки драскотините след миене в миялна блестят от чистота.

За протокола - мия ги с най-скъпите таблетки, но ве забравям марката  Sick - познавам ги по картинката само нещо си 4 в 1 или 5 в едно беше.
Вярно е ,че един дуралексов сервиз е без пари,затова го смених.Но въпреки че,обичам разнообразието,не мога постоянно да си сменям посудата!А и не искам новите ми вече не- дуралексови чинии да станат и те така.Относно стъклото,вярно е,че качественото стъкло не помътнява,но и то се надрасква от препарата.Не съм дребнава,но това е факт.
Иначе,както вече казах миялната е най-любимият ми уред за момента и винаги бих посъветвала една домакиня да си купи най-добрата и с най-много екстри,която й е по джоба естествено,а надрасканите чаши и чинии ще ги преживее някак като усети разликата с несравнимото усещане да не мие чинии!
 Heart Eyes Heart Eyes Heart Eyes

# 27
  • Балчик
  • Мнения: 9 220
Машината, която имам сега е втората . Нито първата (беше настолна), нито тази са ми надраскали нещо. Дуралексът си е като новичък.Ползвала съм досега само Сомат таблетки нищо не е надраскано. Само както вече беше писано изтъркаха се червените точици от едни български чаши, произведени в Белослав. Но сега станаха чисто прозрачни, без точки, но не и захабени, гладки чисти и скрящи са. Нямам никакви оплаквания- нито от препаратите, нито от миялните.Преди ползвах Сомат, защото нямаше друго в нашия град. Сега ползвам таблетки Калгонит , а днес си купих гел за пръв път-Медикс гел за съдомиялни. Да опитам как е и защото е евтин.Ако се окаже качествен ще мия с него. 

# 28
  • София
  • Мнения: 499
Много Ви моля, тези които никога не са имали проблем с надраскването на съдовете, споделете каква марка е съдомиалната Ви, може би и това има значение!Благодаря!!!!!!!!!

# 29
  • Мнения: 85
Моята е Канди,но едва ли е от съдомиялната,но от Медикс-гел съм доволна.

Общи условия

Активация на акаунт