"Февруари още е далече, но ще гушнем мъничко човече " 2019

  • 33 967
  • 738
  •   1
Отговори
# 525
  • София
  • Мнения: 215
Момичета ,аз съм в 10+3 дни а съм на преглед при нова док чак на 8 август . Мислите ли ,че тогава ще бъде късно за ФМ , или да си я направя някъде по моя преценка  ? Мисля че още на първата среща няма как да ми направи този преглед или да ми даде направление толкова бързо? Как смятате ? :/

# 526
  • Мнения: 118
Момичета ,аз съм в 10+3 дни а съм на преглед при нова док чак на 8 август . Мислите ли ,че тогава ще бъде късно за ФМ , или да си я направя някъде по моя преценка  ? Мисля че още на първата среща няма как да ми направи този преглед или да ми даде направление толкова бързо? Как смятате ? :/

И аз съм в 10+4 дни. Запазих си час за 02.08. По принцип лекарката, която ме следи ме насочи точно за седмицата 30.07-05.08, но не мисля че ако направиш ФМ на 08.08 ще е проблем. Тя ми препоръча (за София) - Фемина, Света Петка и Мц Марков.

# 527
  • Мнения: 422
diana, според мен си запиши час някъде на своя глава. ФМ се прави до 13г.с. +6дни, най-оптимално 12г.с., а за час обикновено се чака.

Някоя с високо кръвно? През миналата бременност си поддържах 130-140 на 70-80 доста често. Уж не оказа влияние на бременноста, но подозирам, че заради това се наложи секциото. Сега все забравям да кажа на АГ, а и тя не ми го мери.

# 528
  • Мнения: 621
Усмивка еднояйчни или двуяйчни са бебетата?
Ние днес с колелетата ходихме до магазин с може би 200вида колички и други бебешки неща. И аз от всичко сиво и черно като се лепнах за една и викам това е. И бам 1200евро. В шок съм. Ама такава ще е. Пък и се сгъва, което за нас е важно. И си е със седалка за кола(не знам как се казва в бг). Та съм бърза в избора на най-скъпата и най-шарената количка.

# 529
  • Мнения: 160
Здравейте,момичета!
Усмивка,чудесни новини,браво!
Само такива очакваме от всички Kissing Face
За дрехите-аз също мислех да почакам,но нямаше начин.Нося предимно дънки и панатлони, всичко ми стана тясно на корема.Затова си купих от LCW два панталона, един бял и един черен за по 15лв. Grin
Вчера си купих и едни къси панталони за бременни пак от там за 8лв. Гледах и дънки,но ми се сториха дебели.
Диана, за ФМ аз съм в 10г.с и онзи ден записах час за 8 август. Трябваше да е при д-р Стратиева в  "Св.Петка", но тя била в отпуск тогава,та ще е при д-р Богданова-пак там.
Колички,легла и дрехи не съм гледала още.Сега има такъв голям избор, пък и онлайн пазаруването дава такова удобство,че мисля има достатъчно време.
Аз едва вчера казах на майка ми и то стана съвсем случайно, просто "разговора" във вайбър тръгна в посока бебета и реших,че това е момента, а го отлагах до лична среща...Свекърите още не знаят.

# 530
  • Мнения: 2
Аз вече бях при нея в петък на първи преглед. Мина супер бързо, постоянно някой влизаше и излизаше, питаше я нещо и т.н. Почти нищо не ми обясни и не ме посъветва... надявам се, защото всичко е наред. Пак съм на преглед на 03.08. Ще съм ти благодарна ако споделиш и твоето мнение след прегледа.

# 531
  • Мнения: 185
Diana и моят съвет е да си запишеш час за ФМ без да чакаш прегледа. Аз се колебаех между Света Петка и Фемина (за София, де) и си запазих в Света Петка.  Ти като се обадиш за ФМ ще те питат в коя седмица си и ще съобразят, кога трябва и може. Стискам палци.

Inspiracy, няма такова описание на йога за бременни, със съпруга ми се скъсахме от смях 🤣 Той каза, че съм готова за там

# 532
  • Мнения: 845
Усмивка чудесни новини! Браво! Само такива да присъстват в темата ни.
Относно дрехите, не мисля още да купувам каквото и да е било. Нося по-широки дрехи, свободни рокли, лятото ще го избутам с тях. Ще взема, когато вече наистина е наложително 😀 Относно покупки за бебо, още по-голям ъпсурт. Твърде ми е рано, никакъв смисъл.
Diana и аз мисля, че трябва да звъннеш и сама да си запазиш час за ФМ. Поинтересувай се къде, при кой и почвай да звъниш. Сега е и отпускарски сезон и да се вредиш някъде си е чудо. Те сами ще изчислят кога е най-добре да отидеш според последният ти цикъл.

# 533
  • Мнения: 92
Здравейте и от мен 🤗🤗🤗 не съм писала няколко дни , но сега ви прочетох от до !
Доста заета с работа и последната седмица преди ваканцията на дъщеря ми .
Сега вече дано да ми е по леко Simple Smile въпреки, че няма отпуска за сега Simple Smile
Искам да ви споделя , че и аз въобще не съм по готвенето в момента - караме на готови неща и сандвичи . А преди моя мъж е свикнал първо , второ , трето Simple Smile но сега няма претенции !
За дрехите преди 2 дни ми дойдоха 2 блузки и 2 панталона за бременни . Много удобни - и аз ги поръчах от H&M .
За бебешки неща само съм разглеждала Simple Smile
Хубава вечер дами ! 💐

# 534
  • Мнения: 697
Усмивка еднояйчни или двуяйчни са бебетата?
Ние днес с колелетата ходихме до магазин с може би 200вида колички и други бебешки неща. И аз от всичко сиво и черно като се лепнах за една и викам това е. И бам 1200евро. В шок съм. Ама такава ще е. Пък и се сгъва, което за нас е важно. И си е със седалка за кола(не знам как се казва в бг). Та съм бърза в избора на най-скъпата и най-шарената количка.
Двуяйчни са бебетата .
За количка все още само събирам мнения , но и аз се хвърлям на едни цени . Гледам да е лека , маневрена , с големи колела и здрави амортисьори . Преди време в Дубай бях видяла една в която децата можеха да са хем заедно , хем да сложиш и преграда между тях ...но не помня модел и марка . После искам да са със самостоятелно регулиране на облегалките . Да има в комплекта , дъждобран по възможност да е хубава дишаща мембрана за да не ги спарва( от рода на gore tex )  но съм в процес на разучаване дали я използват производителите на колички . Предпочитам въпросните чувалчета за крака да са ветроустойчиви , но и за тях разучавам .
Иначе съм поръчала две охлаждащи и слънцезащитни одеяла 50 фактор , но и те ще са тук зимата . Аз имам една и го ползвам като съм на плажа . Другото което е искам от количката да не са кошовете един върху друг , а един до друг . Да е материя която се почиства лесно , да е компактна в сгънато състояние . Не искам да е едноцветна и скучна . Да има джобчета , и място за багаж , височина на дръжката , тъй като и двамата сме високи и нямам намерение да ме боли кръста . И така ...
Радвам се , че ти си успяла да я избереш толкова бързо и да усетиш , че това искаш .

# 535
  • Мнения: 92
Усмивка , можеш ли да дадеш линк на подобно одеало ? Нещо не намирам ...

# 536
  • Мнения: 1 221
Някоя с високо кръвно? През миналата бременност си поддържах 130-140 на 70-80 доста често. Уж не оказа влияние на бременноста, но подозирам, че заради това се наложи секциото. Сега все забравям да кажа на АГ, а и тя не ми го мери.

Аз съм с високо кръвно, още в 6та седмица отидох на кардиолог и ми изписа терапия. Каза че не е хубаво да го вдигам повече от 120/80. Аз попринцип съм била винаги с 130/90.
Това зависи и от първоначалното кръвно де, ако винаги си била с ниско и сега 120/80 може да е високо за теб. Вземи си направление и отиди на лекар. Simple Smile

# 537
  • Мнения: 35
Момичета, днес ми е прегледа, трябва да съм в 7 гс и очаквам сърчице 😍
За дрехите аз още влизам в роклите и панталонките ,но зимата не знам какво ще правя. С Тервел от 65кг стигнах до 95 ...... Много ми тежаха и ми беше много криво, ама съм си лакомия и бременността ми беше много лека. А сега ми е толкова лошо и се насилвам да закуся 😔 ако е момиче ,както чувствам трябва да купуваме всичко наново 😁

# 538
  • София
  • Мнения: 628
tothemoonandback Стискам палци за прегледа и после да пишеш как е минало! 🍀
Аз днес влизам в 9г.с. Гаденето продължава, но като че ли е идея по-добре. Качих се на кантара и не съм мръднала - т.е съм с 2 килца надолу. Влизам си във всички дрехи. Само корема ми на моменти е подут, но то си е нормално. Вече броя дните до четвъртък 😊 Ако всичко е наред ще мисля как да кажа на работодателя ми, че милия ме чака да се върна от майчинство. Май няма да се зарадва на новината, но пък ми се иска да съм коректна и да кажа възможно най-рано. 😐

Последна редакция: пн, 23 юли 2018, 11:52 от Cherryto

# 539
  • Мнения: 35
За гаденето и неразположения в корема четох и сега пия вода с лимон и ме спасява засега. За жалост мечтая за едни пържени картофки,но се въздържам че тези газове и киселини 🤢

Общи условия

Активация на акаунт