Въпрос към мамчетата раждали в Окръжна болница-Варна

  • 99 235
  • 907
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 165
Аз раждах в Окръжна преди 1г. и 6м. Имах уговорка със Скочев - бяха ми казали,а и при мен така стана, че той нищо не казва за сума- колкото му дадеш. Аз лично нищо не му дадох, само торба със сладки и алкохол.  Незнам дали да се пиша от доволните. Водите ми започнаха да изтичат в 1ч. през нощта, но понеже ги обърках с напишкване (на често по много мъничко) му се обадих чак към 11ч. на обяд. Той ми каза или да дойда в частния му кабинет след 14ч. или веднага в окръжна, защото приключваше смяна. Отидох веднага и въпреки, че беше минало много време нареди да ми сложат системи чак за 18ч. (тогава му започваше дежурството). Та общо взето ми нагласи раждането според смените си, за да не идва извънредно.

Привърженик е на нормалното раждане!!!  Исках секцио, но той ме разубеди...В крайна сметка родих секцио по спешност, дъщеря ми се роди 4 200 и по нормален път не се получи. Това също го отчитам като грешка, защото на видеозон като ме гледа 1 ден преди това ми каза, че е към 3500, а при толкова едър плод се насрочват секцио!

Чувала съм от много места, че без уговорка не са имали никакви проблеми. Акушерките са страхотни Peace

# 16
  • Мнения: 573
Присъединявам се към мамите родили в окръжна.Доволна съм много от отношението на персонала към родилките.Н е съм раждала при Скочев,но чувам само хубави отзиви за него(взема 200-250лв за секцио)При нормално раждане идва само ако се наложи шиене,акушерката си го води раждането.

# 17
  • Мнения: 2 282
И двете си деца съм раждала в Окръжна болница при д-р Скочев, секцио, заради очите. Прекрасен сециалист е, не иска пари, но е добре да ходиш при него на консултации (платени, естествено) през последните няколко месеца, за да те има/познава като свой пациент. А след като родиш, дали ще му дадеш пари, зависи само от теб. На мен така и не ми поиска. Е, аз си ги бях планирала де...
За отношението в Окръжна болница - мисля, че е страхотно. Между другото, пусни в търсачката "Окръжна болница Варна" и ще намериш доста полезни неща. Децата обаче ги държат в отделни стаи и ги носят в определените часове за кърмене. Това според мен е недостатък, обаче... има си и плюсове, и минуси. От една страна, поспиваш си. От друга страна, не можеш да закърмиш спокойно на поискване (което в началото е много желателно). Но при добро желание, можеш да помолиш детските акушерки да ти водят бебето от първите, и да го вземат последно, или сама да го прибираш в бокса. Така то може да стои при теб до час и половина на всеки 3   Grinning само мило отношение към акушерките се иска.

# 18
Здравейте . Аз също съм се насочила да раждам в Окръжна болница.Някой може ли да ми каже нещо за доктор Петър Свраков.Много ви благодаря предварително.

# 19
Здравейте всички!
Аз родих в ОРКБ през декември 2005г.Много съм доволна.Отидох без никаква уговорка с лекар и никой не ме остави да не родя!Не съм плащала на никого,само при изписването почерпихме екипа.Не смятам че е нужно да се плаща допълнително- в крайна сметка на тези хора това им е работата.А цялата работа по едно раждане се върши от акушерките и от родилката,лекаря се намесва в краен случей,така че си похарчи паричките за твоето бебче!
Леко раждане и успех!!!!!!!!

# 20
  • Мнения: 98
Отговор за Pregnant_n
Извинявай,дано не е късно,но не бях поглеждала отново тази тема.Да,докторката,която ме заряза работи в родилно отделение на Окр.болница.Късмет ти желая и "безаварийно"раждане! Wink

# 21
Здравейте, нарочно не съм с регистрацията си, защото ме познават и искам да кажа, че изобщо не съм доволна от д-р Скочев. Приемам за нормално да има доволни и недоволни. В секциото и нормално безпроблемно раждане е много добър, но при мен не бе така родих живо и здраво  момиченце и се наложи  да ми направи кюртаж/направи го без упойка - адска болка 15 мин след раждането/ и след това не ми предписа антибиотик/по-късно разбрах , че е било задължително/   платих му след раждането според нормалните тарифи/ имахме предварителна уговорка, но без уточнена сума/  и аз развих инфекция да не говорим, че ходих в частният му кабинет на прегледи редовни с едни и същи оплаквания гледа ме на магаре и на ехограф и каза, че съм супер, когато след 1/2  година  отидох на друг лекар и се оказа, че имам голяма кървяща рана на шийката на матката, та това е само в общи линии не искам да плаша никого, но твърде малко са наистина добрите лекари срещнала съм най-много двама такива. Всичко най-хубаво на всички

# 22
Здравейте и от мен. Родих реди 3 седмици при д-р Скочев, всичко мина в рамките на нормалното и си имам жива и здрава дъщеричка. Наложи се по време на раждането да ми направи епизотомия, както и кюртаж малко по-късно, веднага след като бебто излезе. Не усетих абсолютно никаква болка при кюртажа, въпреки че бе непосредствено след самото раждане. Шийката на матката се бе разкъсала, но д-ра я заши. Възстанових се невероятно бързо, на 3-я ден от раждането не усещах и трите външни шева, все едно не съм раждала. А всички д-ри които минаваха на визитация казаха че ако някой не знае че съм раждала не би познал - епизотомията е направена перфектно, както и шева. За всичко съм много благодарна.
Аз също съм съгласна, че винаги ще има доволни и недоволни, както ще се въздържа да коментирам отношението на една също така известна докторка от Окръжна.
Желая на всички лесно и безпроблемно раждане и дано не се случват такива неприятни изживявания като на S !

# 23
аз също в последните дни се насочих към окръжна и не съм правила уговорка с лекар,поради което много ме е страх. дали ще попадна на добър екип,дали ще ми обърнат достатъчно внимание или ще ме оставят да се мъча с часове.знам,че страхът е най-лошият съветник и дори забавя самото раждане,но все пак не ми се случва всеки ден да раждам.остана малко,така че стискайте палци

# 24
  • Мнения: 85
Аз раждах в Окръжна болница през октомври 2005г. при д-р Папазов и съм много доволна. Не съм плащала.
Приятелката ми роди със секцио при д-р Скочев с предварителна уговорка. Също е много доволна. Платила му 250лв., т.е. толкова поискал. Сега незная, може и да е променил сумата.

Късмет и леко раждане!!!   bouquet

# 25
  • Мнения: 132
Здравейте мамчета, аз вече започвам да психясвам!!! Остават ми само още около 20 -тина дена докато родя второто си дете, но този тормоз около това дали да направя уговорка с лекар или не ме побърква. Бях решила, че този път всичко ще мине бързо, просто и безпроблемно, но около мен всички ме натискат да се уговоря поне със д-р Скочев. Вече взех да си мисля, че нещо ще се обърка и....чувствам се зле. То винаги има риск, но аз бях решила, че всичко ще е ОК, а сега....Не знам как да постъпя, имам нужда от малко подкрепа.

# 26
И аз родих в ОКРБ при д-р Колев.Акушерките свършиха повечето работа.Явно ако се получи усложнение, тогава той се намесва.Но за това пък много добре ме заши.Това го установи и д-р Петинка Цветкова, акушер-гинеколог, от която съм със страхотни впечатления, страхотен специалист и ми се струва много хуманен човек.Тя ми позна и пола на детето към началото на 8-ми месец.
Изхождайки от моя опит, бих изисквала при разкъсвания при раждането да ме зашият с биологично разграждащи се конци.Ако не използват такива, бих потърсила да си ги закупя.
При мене се получи алергична реакция към дизенфектанта, които използваха при свалянето на конците.Беше по-зле от раждането.Едно ужасно смадене, което трай около 5-6 часа , докато реших яче не издържам повече и се обадих на д-р Колев и той ми каза с какво да намажа.
Пари дадох но по мое желание, на двете акушерки по 30 лв, а на д-ра 50 лв.
Смятам че заплатите за които работят са твърде малки за напрежението и стреса на който са подложени.В деня на раждането на сина ми имаше 8-9 родилки преди нас.А аз раждах успоредно с друго момиче.По време на престоя си преди раждането постоянно се чуваха стонове, викове от болка.Това мене не ме притесняваше, но не можех да си представя да работя в такава атмосфера и се питах какво ли ги мотивира тези хора там, явно не са парите.
Успех на всички бъдещи мами!И не забравяйте, жената е раждала векове наред и вие ще родите.   

# 27
  • Varna
  • Мнения: 288
Здравейте.Аз родих първия си син при д-р Колев.Останах много доволна-изобщо не се отдели от мен,от приемането ми в болницата,до раждането на сина ми.Преди три месеца пак имах уговорка с него,но всичко стана толкова бързо,че на практика си родих без уговорка при дежурния екип.Изключително съм доволна от отношението на всички и според мен няма разлика в отношението на персонала от това дали имаш уговрока с някого или не-всички са много  мили и вниматлени.Трети път ако ще раждам определено пак ще е в Окръжна болница и без уговорка!

# 28
  • Мнения: 111
Здравейте и от мен мили мами! Аз пък се чудя дали не е по - добре да се уговориш с акушерка, нали тя върши всичко ако няма усложнения! Докторът само зашива! Моят термин е на 05.07, има още много време, но май и аз съм се ориентирала към Окръжна болница и Д - р Скочев! Предложиха ми да ме свържат и с акушерка и не знам какво да правя! Вие какво бихте ме посъветвали! А пък и за двамата няма да имам финансова възможност! Ходя при Д - р Георгиева на консултации от '' Майчин дом '' - засега два пъти съм ходила и съм доволна, но не искам да раждам при нея! Смятам към края на този месец да отида на преглед при Д - р Скочев и може би после ще реша какво да правя! Искам съвет Мили мами!   newsm78

# 29
  • Мнения: 17 407
Здравейте и от мен мили мами! Аз пък се чудя дали не е по - добре да се уговориш с акушерка, нали тя върши всичко ако няма усложнения! Докторът само зашива! Моят термин е на 05.07, има още много време, но май и аз съм се ориентирала към Окръжна болница и Д - р Скочев! Предложиха ми да ме свържат и с акушерка и не знам какво да правя! Вие какво бихте ме посъветвали! А пък и за двамата няма да имам финансова възможност! Ходя при Д - р Георгиева на консултации от '' Майчин дом '' - засега два пъти съм ходила и съм доволна, но не искам да раждам при нея! Смятам към края на този месец да отида на преглед при Д - р Скочев и може би после ще реша какво да правя! Искам съвет Мили мами!   newsm78

Твърде рано е за уговорки! Изчакай 7-8 месец, да разбереш нормално ли ще раждаш или не. Няма смисъл да ходиш на 2 места от сега( Скочев ще  те вика всеки месец). АКо ще раждаш нормално, бих те съветвала да не се уговоряш  с никого. В Окръжна б-ца няма смисъл от утговрка с акушерка според мен- всичките са много добри и внимателни, така че няма да те оставят, а има и дежурни лекари Peace

Общи условия

Активация на акаунт