91 НЕГ "Проф. Константин Гълъбов"- тема 3

  • 79 129
  • 750
  •   1
Отговори
# 495
  • София
  • Мнения: 5 192
Аз и ти драма нямаме. Последният път имаше драма с полицията, алкохол, дрога, вандализъм, възстановяване на щетите...

# 496
  • Мнения: 627
Аз и ти драма нямаме. Последният път имаше драма с полицията, алкохол, дрога, вандализъм, възстановяване на щетите...
    Аз сякаш живея на друга планета! Нямам понятие какво става... Губя връзка, а това хич не е добре:confused:

# 497
  • София
  • Мнения: 18 061
Драма има за отишлите..Помня, че отговорничката на класа на моите събираше пари за щетите от присъствали..Продължавам да не разбирам какво общо има училището с това?Значи родител пуска детето си, знаейки, че това не е организация на училището, въпросното дете там вандалства и пие, родителят плаща щетите и после се жалва..На какво основание?Хората са го казали - като те е страх от мечки, не ходиш в гората..

# 498
  • столицата
  • Мнения: 3 802
Сега за къде ще пътуват? Моето дете не бе много доволно като не го пуснах на предното мероприятие, но после се убеди, че май съм била права. Пък и на 15г. без възрастни на километри от нас, хайде няма нужда. Не е останала без социален живот и без тези екскурзии.

# 499
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 586
Galimar,а моята щерка остана много доволна.Това бе за нея първи сблъсък с действителността.Доста говорихме преди да замине.Реално тя,а и повечето й връстници живеят в една стерилна среда.Това беше като един вид тест за нея и нас.Като разправя какво е било само хълцах и благодарих на Господ,че ми я върна жива и здрава.Лудница е било....
После с ММ се замислихме ние на тази възраст какво сме правили и какви сме били.С малки изключения, същото е било.

# 500
  • София
  • Мнения: 18 061
Не знам, аз явно съм била задръстена като дете (не съм правила и 1/10 от описаното), а съм и консерва като родител, така че не бих пуснала деветокласник на въпросната екскурзия, може би и защото знаех точно какво се случва там от по-големи деца. Далеч съм от мисълта да критикувам нечий избор, всеки си знае и взима решения за детето си, идеята ми само беше, че каквото и да се случвва там, училището няма общо с това, че да бъде осъждано. Има си доста други негативи то, за които трябва да си носи вината, но  конкретно тези екскурзии не са сред тях.

# 501
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 327
А какво се е случвало на тези екскурзии предишни години?

# 502
  • София
  • Мнения: 18 061
А какво се е случвало на тези екскурзии предишни години?
Ми какво, Милето - пушене, наргилета, трева, алкохол в изобилие, изцепки, чупене на чужда собственост, за която после се събираха пари.. Вероятно девойката от класа на моите е била сред организаторите, понеже  тя ги е събирала пост фактум и се е оплаквала съответно, че не е длъжна само тя да ги поема..

# 503
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 586
Права си ,Русалке,училището няма нищо общо с въпросните екскурзии.
И да,тук няма критика,а право всеки сам да прецени за детето си.
Не отричам и факта,че горе -долу очаквах как ще протече екскурзията,но тези ми очаквания бяха доста надминати😅

# 504
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 327
Русалке, благодаря за споделеното. Не са се пестили децата  Shocked

# 505
  • където и да е,само да не съм сама
  • Мнения: 586
Имаше щети за 6000лв. И още на място от всички се събраха по 20лв.отгоре.
Не оправдавам децата,но бунгалата,в които са били въобще не са в цветущо състояние и това е начин да си ги ремонтират.Били сме там-стара и захабена база.За изгорен мокет с цигара има начислили примерно 6кв.м. Колкото за цялата стая.А отделно,че цените,по които са ги смятали са доста завишени, но те искаха сами да се оправят/предложихме да отидем/.
Следващата седмица там са били СМГ-предполагам,че ситуацията е била сходна.

# 506
  • София
  • Мнения: 2 660
Моята госпожица си знае, че не би била пусната на подобно мероприятие (тя си взе полагащата и се изцепка на един РД миналата година, когато осмокласници порядъчно се бяха напили и напушили в Махарани), та тук разбирам, че се случват такива.
Аз бях повече от смотан тийн, сега съм сравнително либерална, но ... си знаят, че всичко си има цена, и някои цени те си ги плащат. Мисля, че опитът и с онзи РД беше доста поучителен, но все пак си бяха в София и дето се вика на "една ръка разстояние", видя, че не е кой знае колко гот да си пиян и напушен, че има момент на тотален отказ на съзнание и тогава идва опасното... да платиш 20, 100  или 6000 лева е малката беля.

# 507
  • столицата
  • Мнения: 3 802
Урок по колективна отговорност.

# 508
  • Мнения: 1 166
Моята госпожица и дума не е обелила за тази екскурзия, защото знае, че е безсмислено да го обсъждаме на този етап.
Има време за всичко. Не искам да поемам излишни рискове и да я товаря с такава отговорност. Под въздействието на алкохол и трева кой знае какви пакости ще сътворят...

# 509
  • тук-там
  • Мнения: 5 718
Дами, някоя знае ли кога ще е изпита за лайстунг на зайците? Някаква специална подготовка точно за неговия формат нужна ли е?

Общи условия

Активация на акаунт