91 НЕГ "Проф. Константин Гълъбов"- тема 3

  • 78 923
  • 750
  •   1
Отговори
# 555
  • София
  • Мнения: 18 679
Днес ли е това събитие? Защото и на мен днес ми поискаха пари за кино. Аз реших, че с гаджето ще ходи...

# 556
  • София
  • Мнения: 17 986
Сигурно си е с гаджето младежът, понеже Фашингът май не е днес..

# 557
  • Мнения: 7
Здравейте, благодаря за отговорите.
Обсъдено е на Педагогически съвет и 8-те класове, които нямат официално представяне, няма да ходят на Фашинг, а на немско кино. Аргументи: това е пошъл празник, който няма много общо с немската култура и едно германско кино ще им се отрази по-добре, вместо силната музика сред много хора. Не се шегувам. Не сравнявам и не съпоставям киното и купона - и двете си имат своя смисъл. Според мен въпросът е принципен, а противопоставянето нелепо.
Вчера са ги накарали да върнат събраните за празника пари.
Доколкото разбрах, това засяга три или четири от 8-мите класове.
Не мога да разбера тази напълно измислена и изкуствена конфронтация.
Важно ми е да разбера и вашето мнение, защото според мен се трупа много излишна обида и горчилка. Бъркам ли някъде?
Освен това - какви са санкциите, ако на "присъствен ден" се явиш на Фашинг, а не на кино. Отишлите на празника отсъствия ли получават?

# 558
  • София
  • Мнения: 17 986
Боже..Какъв пошъл празник, Фашингът е заимстван от Германия, от години се провежда в НЕГ..Да, не са цензурирани клипчетата за номинациите и често простеят, но въпреки това си е дадена свобода на децата..Това е обидно както за осмокласниците, така и за организаторите от 11 клас.

# 559
  • На планетата Земя
  • Мнения: 6 318
Моето момиче нищо не е споделяло, ще я питам довечера.

Жалко! Едно време Fasching беше едно от запомнящите се събития през годината, имаме толкова весели и незабравими снимки, спомени, костюми. Големи акъли се сипят на този педагогически съвет ...

# 560
  • Мнения: 7
Силно се надявам, че ще се стигне до разумно разрешение и страстите ще се уталожат.

# 561
  • Мнения: 1 164
Странно и моята девойка не е казала нищо по този въпрос. Довечера ще питам.

# 562
  • Мнения: 7
За момента изглежда, че нещата се оправят. Децата ще имат избор.
От първия ден силно уважавам госпожата ни и днес тя отново се доказа със справедливото си решение. Не знам как е в другите класове.
Явно напрежението възникна от зле обмислено административно решение и опит то да се наложи императивно. Ненужна драма, но май завършва добре.
Благодаря на всички за реакциите.
Извинете, но улисана в тази драма, забравих да поздравя всички, които празнуват: Честит 8-ми март!

# 563
  • Мнения: 38
Само 8в и 8е ще ходят на Фашинга, класните на другите 5 класа са решили да ходят на кино и парите вече са събрани. Поне моят щурчо така е дочул в библиотеката

# 564
  • Мнения: 7
За още два класа знам, че се възцари демокрацията - могат да избират. За един клас знам, че никой няма да ходи. Но нещата са динамични и е възможно още да тъсят решение.
Драматично беше и продължавам да се чудя защо и кому бе нужно  - два дена преди да се случи, ти забраняват нещо, което вече чакаш, парите събрани, списък направен. И внезапно: там не е хубаво, прекалено сте добри и ние решихме да ви спасим с кино...... Парите се връщат, списъкът се премахва.
Да го бяха забранили по-рано, нямаше да боли толкова. Да бяха предложили двата варианта по-рано, можеше повече хора да изберат киното. Въпросът не е в купона, а в забраните и правото ти на избор.
Ирония: филмът е  "Сбогом, Ленин" - разкошен филм, описващ точно подобни времена и нрави. Разбира се, че ще го гледаме заедно, а после и "Вчера" ще си пуснем. За да разберем по-добре какво ни се случи тия дни.


Последна редакция: сб, 09 мар 2019, 20:17 от koyama

# 565
  • Мнения: 2 076
не че нещо, и не че искам да кажа "свиквайте" - даже напротив, радвам се, че малките са се възмутили и са предприели действия, но наистина организационно нещата в НЕГ не са така, както е нормално за наши дни - като се почне от сайта им, който буквално нямам желание да отварям, само вижте официалния имейл, през който уж трябва да се кореспондира с университети, които държат на това да видят, че някакви документи са наистина издадени от институция-училище, през разните събития, които "нямат нищо общо с училището" - емблематичния им Боровец, който си е самоинициативен, сега пък Фашинга - всичко лъха на някаква тотална неангажираност в социален аспект - един вид "оправяйте се сами" за всичко, което не е пряк учебен процес

ядосвах се известно време, после проумях, че пък наистина те си се оправят сами и повече от чудесно Simple Smile)

# 566
  • Мнения: 1 389
Скандалът с Фашинга тази година е голям. Беше ми разказано подробно. Като изключим несериозното отношение от страна на 11 клас, е било казано на 8класниците, чв събраните пари отиват в джоба на 11 клас. Усетили са се в един момент организаторите, опитали са се да минат да обяснят, че е за благотворителност, но са били гонени от часовете. Говори се, че се обмисля това да е последна година Фашинг.

# 567
  • Мнения: 7
нали съм майка на зайче - вълнувам се и се опитвам да "свикна".
преди да я запишем, прилежно изчетох всички теми тук (огромно благодаря), рових из сайта (ах-ах), направих си цялото домашно. и очаквах(м) разни подобни неща.
ама като ти се случат нещата наистина, бъзваш се Simple Smile
вярно, супер школа е - за тия два дни изговорихме толкова много по толкова теми (иначе абстрактни и не особено интересни).
а че децата се оправят перфектно, вече го виждам!

# 568
  • Мнения: 7
и аз чух, че догодина нямало да го има... не знаех за скандала с парите - дори мислехме да дарим, независимо дали ще ходят.
но политиката си личи - като спреш 8-ми клас, а 11-12 скоро ще завършват, няма кой да поддържа традицията. класически властови трик - исторически справки, колкото щеш.

# 569
  • Мнения: 264
Не мисля, че организацията на тазгодишния Фашинг поне що се отнася до ангажираността и отношението на единадесетокласниците, е по-различна от предходните години. Не зная дали е прието да се публикуват линкове тук, но който има желание, ще намери обявеното събитие във фейсбук с описание и анонс за благотворителната кауза, който специално погледнах, е публикуван още през декември миналата година. Моята единадесетокласничка не е в организационния екип, но зная, че съучениците ѝ, които пряко участват в организирането на празника, са го взели присърце и много сериозно си вършат работата. Много жалко, ако на осмокласниците е отнета възможността да участват в него. Вкъщи си спомняме много добре с какво вълнение преди четири години дъщеря ми и нейните съученици, тогавашни осмокласници, се готвеха и участваха във Фашинга. Честно казано, не разбирам мотивите да се замисля премахването на този емблематичен и толкова германски празник.

Общи условия

Активация на акаунт