Себореен дерматит?

  • 25 121
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 358
Цитат на: Abadjieva
Ох, не си мажете децата с кортикостероиди, ако имат атопичен дерматит!

Нас кортикостероидите ни спасяваха понякога, всичко е много индивидуално!
Тук можем да си говорим 100 неща, но според мен най-добре е детето да го види специалист дерматолог или алерголог. Истината е, че много дерматолози отричат алергичната компонента в атопичния или себорейния дерматит (както стана при Оги), но изследванията му показаха силна алергия.

Едни безобидни на пръв поглед пъпки могат да създадат проблем, затова - на лекар!
Оги имаше червена ивица (без пъпки по нея) по почти цялата гушка... оказа се, че е на алергична основа.
Хубавата новина е, че това се израства при много голям процент от децата, но трябва да му се обърне внимание навреме!

# 16
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Понякога въпреки огромного ни нежелание мазането е наложително.
 Това, за което не съм сьгласна с въпросното Джи Пи е, че не е насочило детето към друг специалист, за да преценят какви са обривите и дали нямат алергична основа - защото точно алергичен е атопичния дерматит на Мартин - и ако ще с всички световни мазила да го мажех, ако не беше на диета проблемът щеше да бъде много сериозен. Трябва да се лекува причинителят на обривите, но мазането с кортикостероиди понякога е единствения вариант за облекчаване, защото сериозните обриви могат да са много мъчителни за детето.

# 17
  • Мнения: 2 258
Здравейте и от нас.Дени е със себореен дерматит още от раждането почти.С какво ли не я мазах.В крайна сметка започнах да я къпя с Линола-Фет ойл и да я мажа с кремчето на доктор Тайс.От време на време при по-силен обрив я мажа с Locoid.Сега вече кожичката и е добре и все по-рядко се обрива.Наистина е неприятно.Аз по едно време се бях отчаяла и вече не вярвах ,че мога да намеря мазило,което да и подейства ефикасно...Успех и на вас...

# 18
  • Мнения: 1 517
Не знам какво да правя. Наистина нямам доверие на GP-то, защото не е специалист. Каза да я мажа сега с това, а ако няколко дена нямало подобрение, тогава ще даде направление... Все мисля от какво може да е станало и накрая стигнах до заключението, че е от постоянното лигавене, защото петната са точно там, където се мокри най-много. Почнах да я мажа Тридерм - GP-то ни го беше предписала за едно зачервяване в гънката на крачето. Сигурно не е правилно, но иначе пак трябва да ходя при личната, тя ще пита мажа ли с Дактакорт, а аз още не съм го купила... Ще видя какво ще стане след някой-друг ден.  Neutral Face

# 19
  • Мнения: 4 358
Цитат на: petty
Почнах да я мажа Тридерм - GP-то ни го беше предписала за едно зачервяване в гънката на крачето. Сигурно не е правилно, но иначе пак трябва да ходя при личната, тя ще пита мажа ли с Дактакорт, а аз още не съм го купила... Ще видя какво ще стане след някой-друг ден.  Neutral Face

Мисля, че не е правилно да мажеш с Тридерм. Не знам за какво е Дактакорт-ът, но Тридерм се маже при гъбички (по-често са като сълзящи ранички). Ще направиш някоя беля...
Отивай на дерматолог, ако нямаш вяра на педиатърката, не мажи на своя глава и то с Тридерм.

# 20
  • Мнения: 4 358
Цитат на: petty
И мен ме е страх да я мажа с кортикостероиди, изтънявали кожата, има опасност да проникне в устата й и т.н. Затова не побързах да го купувам. Хм...

Petty, само за информация ти казвам, че Тридерм е кортикостероид.

# 21
  • Мнения: 2 258
Цитат на: tedi_b
Цитат на: petty
Почнах да я мажа Тридерм - GP-то ни го беше предписала за едно зачервяване в гънката на крачето. Сигурно не е правилно, но иначе пак трябва да ходя при личната, тя ще пита мажа ли с Дактакорт, а аз още не съм го купила... Ще видя какво ще стане след някой-друг ден.  Neutral Face

Мисля, че не е правилно да мажеш с Тридерм. Не знам за какво е Дактакорт-ът, но Тридерм се маже при гъбички (по-често са като сълзящи ранички). Ще направиш някоя беля...
Отивай на дерматолог, ако нямаш вяра на педиатърката, не мажи на своя глава и то с Тридерм.



При нас беше точно така.Една загубена педиатърка ми каза да мажа Деничка с Клотримазол....Горкичката при първото намазване беше с изгоряла кожичка...на места и кръв имаше,след това се обели цялата...беше някакъв ужас...

# 22
  • Балчик
  • Мнения: 249
Дактакорт ползваше моят мъж преди 2 години за едни упорити гъбички, но му го изписа дерматолог и то след посявка за да се определи точно видът. Моят син като беше на 20 дена получи много силен обрив по бузките и гръбчето. Казаха ни също себореен дерматит. Проблема беше в олиото за мазане при нас. Обривахме се от всички видове детско олио защото бяха ароматизирани. Започнахме да се мажем със зехтин, а после и една приятелка ми изпрати от Норвегия едно олио на Джонсън без аромати, което било специално за алергични деца и вече сме без проблеми.
  За самият дерматит ни изписаха Бакторбан, с който мажехме лицето по 3 пъти на ден и се оправи за 3-4 дни. За тялото ни изписаха някакво правено лекарство като тоалетно мляко, но не съм запазила рецептата.
  Според мен ако е нещо упорито отидете на дерматолог. Дактакорта според мен не е за малки деца ( но не съм специалист все пак.)

# 23
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: tedi_b
Цитат на: petty
И мен ме е страх да я мажа с кортикостероиди, изтънявали кожата, има опасност да проникне в устата й и т.н. Затова не побързах да го купувам. Хм...

Petty, само за информация ти казвам, че Тридерм е кортикостероид.


Дактакорта също е основно за гъбички - ето какво съдържа Miconazole nitrate 20 mg/g and hydrocortisone 10 mg

# 24
  • Мнения: 4 358
Цитат на: mam4e
Дактакорта също е основно за гъбички - ето какво съдържа Miconazole nitrate 20 mg/g and hydrocortisone 10 mg

Мерси мамче  Grinning
И все пак не бих мазала без да ми е казал лекар.

# 25
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: tedi_b
Цитат на: mam4e
Дактакорта също е основно за гъбички - ето какво съдържа Miconazole nitrate 20 mg/g and hydrocortisone 10 mg

Мерси мамче  Grinning
И все пак не бих мазала без да ми е казал лекар.


 На мен ми се струва неподходящ за лице, особено както Пети се съмнява, че обривът е от слюнка.

# 26
  • Мнения: 4 358
Цитат на: mam4e
На мен ми се струва неподходящ за лице, особено както Пети се съмнява, че обривът е от слюнка.

Кой от двата?
Оги съм го мазала по лицето само с Адвантан, но това е малко off.

# 27
  • Бургас
  • Мнения: 2 452
Цитат на: tedi_b
Цитат на: mam4e
На мен ми се струва неподходящ за лице, особено както Пети се съмнява, че обривът е от слюнка.

Кой от двата?
Оги съм го мазала по лицето само с Адвантан, но това е малко off.


Дактакорта - всъщност ме притеснява това, че лекарството е силничко и ако обривът е от слюнка е ненужно, а ако е друга причината - може само да замаже положението. Но пък може би сме излишно препазливи Rolling Eyes

# 28
  • Мнения: 1 517
Май в края на краищата ще трябва, дори да е на частно, да посетим някой дерматолог...  Rolling Eyes

# 29
  • Мнения: 4 358
Petty, на Оги абсолютно всички лекари изписваха кортикостероиди. Може би няма да ви се размине мазането с тях  Confused . Само не се притеснявай, мъничко намазване не е толкова страшно! Повечето хора се стряскат от "кортикостероид", но и това са лекарства. Ако бяха толкова вредни, нямаше да ги изписват.

Аз лично ти препоръчвам д-р Пешева, дерматолог е и не взима скъпо. Ако й се обадиш, кажи че става въпрос за дете. Координатите й ги има тук.

Успех и пиши как сте!  Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт