Нашите кухни - 75

  • 84 375
  • 748
  •   1
Отговори
# 720
  • София
  • Мнения: 2 419
И аз щях да напиша същото - няма да е най-скъпият шкаф-отцедик, а незаменим помощник!

# 721
  • Мнения: 4 723
Сложете миялна разбира се, пък ако искате и като шкаф го ползвайте, ще   дойде време да не ти е толкова кеф да търкаш чинии и ще я отценил!

# 722
  • Мнения: 6 277
То показаният сушилник за вграждане в долен ред от пътвия линк е с табла и си пише „Пластмасова плътна, подвижна тава.”
Иначе този за глух шкаф ако се полва за съдове, бих сложила на дъното от силиконовите подложки за кухненски шкафове от Икеа на ролки  изрязана по дъното на шкафа.

# 723
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Как ще помогне това за капещата вода ?

# 724
  • Мнения: 6 277
Аз предполагам само, че те като са решили да вземат механизъм, който не е предназначен за капещи съдове, ще си отцеждат все пак нещата. Идеята ми е ако все пак ако нещо е останало да не капе по ламинираната плоскост. Другото дето ми хрумва, но не знам до колко ще отговаря на размерите е тази тавичка
https://www.ikea.bg/hallway/Clothes-and-shoes-storage/Shoe-coat- … k-62038/60329711/

# 725
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Там е работата, че ще си ги отцеждат в шкафа хората, ще си го адаптират. Нали точно затова го коментираме. Иначе другото е готово решение, да.
Права си, Gigito. Даже мисля, че този механизъм съвсем не е точно за отцеждане на чинии, но пък що да не го побългарим Simple Smile Тавичка винаги може да се измисли как да се монтира, стига на някой да му се занимава.

# 726
  • Мнения: 6 277
Ми точно щото го коментирате и виждам какво пишете, си мисля, че все пак ще съобразят колко мокри съдове слагат. Ще ми е интересно да видя как е побългарен този механизъм с тавичка и как върши работа с много мокри неща.
И да, съвсем логично ми е да се сложи една силиконова подложка, точно както се слагат специални подложки в шкафовете с мивки. Хиш не е излишна и ще помогне ако тази тава прелее, защото е забравена и не е изпразнена. Моята подложка е задържала стичаща се течност, защото не е идеално гладка, а има пъпчици, които спират.

# 727
  • Мнения: 1 359
Ами аз хубаво се изказах вчера, но моят мъж не одобри идеята. Първо мисли, че няма хич да е удобно. Тука май е прав, защото казва, че дори и да монтираме тавичка отдолу, няма как напълно да изолираме плота и пода и докато чинията се "закара" до шкафа всичко ще стане вода. Второ му направи впечатление цената и трето, колкото и да упорствам, ще сложим миялна. И аз съм сигурна, че ще опра до нея някой ден, какато казвате и вие. Имам притеснения в тази връзка, защото ние сме само двама и 5 дена в седмицата вкъщи само вечеряме. Докато се събере посуда за цяла миялна... та тя ще се вмирише дотогава?!? Но както и да е- спираме се на миялна, а ако се наложи все пак нещо да се измие набързо, ще използваме вградения отцедник- гевгир във второто корито на мивката. Благодаря ви, че се включихте в дебата и ми помогнахте да взема решение.
И само да попитам нещо- тези от вас, които са само двама, всеки ден ли пускате миялната или изчаквате да се напълни? Искам да си направя ориентировъчна сметка, колко ток и вода ще ми спести и наистина ли идва по- изгодно, дори и семейството да е двучленно.

# 728
  • София
  • Мнения: 1 121
Kristaline, ние сме двама. Миялната ни е за 10 комплекта, т.е. 45см. Освен, че вечеряме и закусваме. Пускаме я през вечер, не се вмирисва. Понякога я пускаме и всеки ден, но на кратка програма. Когато готвим или имаме гости се налага и по повече пъти да се ползва.

# 729
  • Мнения: 6 277
Ако миете големи тави и тенджери малката ще е неудобна, но щом сте 2-ма може би и не ползвате такива.... Аз имам програма 10-15 мин за плакнене на съдовете, която си пускам в случаите, когато не можем да напълним нашата, за да не я пускам на дългите програми пълна на 1/3 само. Така че и това е вариант и вмерисване няма да имате.

# 730
  • Мнения: 9 754
По въпроса със съдомиялните - не знам дали са за тук въпросите или за другата тема, но все пак да попитам, защото аз (още) нямам и се чудя дали да предвиждам:
Как се пести ток със съдомиялна вместо миене на ръка?
Преди да се сложат съдовете в съдомиялната нали пак се измиват от едри остатъци?
Колко струват задължителните препарати за тях, защото май с обикновен препарат за съдове не става?

Иначе за удобството е ясно, въпреки че ако трябва първо да мина съдовете на ръка за махане на едри остатъци, то си е половин миене на практика.

# 731
  • София
  • Мнения: 6 265
По въпроса със съдомиялните - не знам дали са за тук въпросите или за другата тема, но все пак да попитам, защото аз (още) нямам и се чудя дали да предвиждам:
Как се пести ток със съдомиялна вместо миене на ръка?
Преди да се сложат съдовете в съдомиялната нали пак се измиват от едри остатъци?
Колко струват задължителните препарати за тях, защото май с обикновен препарат за съдове не става?

Иначе за удобството е ясно, въпреки че ако трябва първо да мина съдовете на ръка за махане на едри остатъци, то си е половин миене на практика.

Препарати има всякакви и на различни цени. Аз лично зареждам препарати веднъж на 2-3 месеца. И не, обикновените препарати не стават.
Миялната е огромно облекчение плюс е и по-икономична, напр. изпозлва 12 литра вода за един цикъл на миене. Вие докато миете същото количество на ръка, ще използвате в пъти повече вода. За ток - като консуматор не е голям, а пестиш от затоплянето на водата,която би използвала.

Аз лично остатъците или изчиствам със салфетка или леко държа под струя вода, но изобщо не мисля, че това е половин миене.

Има отделна тема за съдомиялните, където може д апрочетете повече.

# 732
  • Пловдив
  • Мнения: 1 377
Здравейте!
Моля за съвет при избор на кухненска мивка. Колебая се между гранитните мивки на PYRAMIS  и SANITEC Ултрагранит. И двете са с 25-годишна гаранция и са близки като качества. Нека някой, ползващ такива мивки да сподели впечатления, моля.

# 733
  • Across the Multiverse
  • Мнения: 1 104
Ние сме с "гранитна" мивка на PYRAMIS в най-тъмния цвят- графит ли беше, карбон ли, черно е почти. Много е красива и си я харесвам много, но сега като гледам бих взела сивото вместо черното, защото изглежда като напрашена понякога, заради частичките, които съдържа. Почиства се супер лесно, дори и без да се ползва препарат всеки път, водата само се попива и не оставя следи. В началото личеше варовика, но третирах с оцет еднократно и вече не е така. Трябва да се пази от остри метални предмети, абразиви, определени химикали и, според производителя, много високи температури (аз съм изливала вътре вряла вода, без да пускам студена едновременно, нищо й няма, но гореща тенджера директно от котлона в мивката няма да сложа примерно).
Темата за миялната и двучленното / тричленното семейсто също я коментирахме няколко странички по-назад. Накратко - да, има смисъл, да, по-икономична е от миенето на ръка и не, не я пускаме всеки ден, нито през ден и въпреки това не се вмирисва. Аз лично приплаквам набързо или забърсвам съдовете преди да ги сложа вътре, но да ги мия- не.

# 734
  • София
  • Мнения: 462
Аз имам програма 10-15 мин за плакнене на съдовете, която си пускам в случаите, когато не можем да напълним нашата, за да не я пускам на дългите програми пълна на 1/3 само.

Драго, имам спомен, че съдомиялната ти е икейска. Моята също, и аз я имам тази 15 мин програма, но се чудех за какво служи...в книжката пише, че е само плакнене, това значи ли, че не си взима таблетка..?

Ти как я позлваш тази програма, плакнеш докато насъбереш достатъчно к-во съдове за някоя от основните програми?

Общи условия

Активация на акаунт