За изневярата и семейните ценности

  • 19 060
  • 198
  •   1
Отговори
# 120
  • Мнения: 3 694
За себе си винаги съм знаела, че ако разбера за друга, мога да простя, но не мога повече да позволя да ме докосне.
Глупаво, ще кажеш, но съм гнуслива и това е.
Не е лошо да си гнуслива, но защо не си била такава когато сте се срещнали, знаейки, че преди теб е бил с други? Близко съм до мисълта, че скоро ще поискате да сте първите и единствени жени на мъжа до вас. Наистина не мога да го разбера, ако един човек е гнуслив, той е такъв винаги, а не избирателно.

Маnekenа, хората са различни, за едни изневярата е едно, за други друго.

А и ще те видя какъв философ си, ако се окаже, че жената, която обичаш (ако има такава, разбира се) обича да си практикува правата и свободите насам-натам.
Ние правата и свободите си ги практикуваме заедно, но това би могло да е обект на друга тема.

Последна редакция: сб, 14 юли 2018, 01:02 от Manekena

# 121
  • Мнения: 304
Защо да не ги практикува?
Нали са права и свободи?
Само от него зависи дали ще я обича с правата и свободите, но това, вече не е неин проблем!

# 122
  • INFJ
  • Мнения: 9 399
Всеки е в правото си да спи с който иска, както и другия е в правото си да му набие шута след това.

# 123
  • Мнения: 46 545
Аз искам да попитам нещо: Защо осъждате толкова ожесточено изневярата? Какво представлява тя? Вашия човек, мъж или жена е правил секс с друг/друга, е, и какво от това?
Осъждаме лъжата. А дали е за изневяра или нещо друго, няма значение.
Никой никого не е спрял да се пердаши на воля, но хем да казва, че иска семейство, хем да върши друго зад гърба ти, няма как да не се осъжда.

Преди си е било за преди. Сексът не е като да седнеш на сладки приказки с някой - болести, бременност, отнемане от времето за децата, семейството, харчене на парите на семейството в повечето случаи...
Който иска, нищо против, това си е негова работа, да си намери човек с такива възгледи и да си си обикалят по чужди. Другите пък, които не искат да си обменят всичко с целия град, също имат право да живеят, както са избрали.

# 124
  • Мнения: 3 694
Защо използвате силни и страшни думи, когато не можете да дадете разумни доводи? Изневеряващите обменяли нещо си (не поясни какво), но каквото и да е то, те са го обменяли и преди да ви срещнат. Не ви разбирам, честно, сякаш съм от друг свят, или от бъдещето.

# 125
  • Мнения: 46 545
Обменят се полово предавани болести.
Включително човешкият папиломен вирус (който води до рак на шийката на матката), рискът нараства с нарастването на броя сексуални партньори. Презервативите донякъде намаляват този риск, но не го елиминират.

Увеличава се и вероятността за бременност, няма 100% сигурен метод за предпазване.

Но, както казах, основният проблем се крие в маменето.

# 126
  • INFJ
  • Мнения: 9 399
От бъдещето не си със сигурност, някъде в каменната ера бих те сложила.

# 127
  • Мнения: 304
Където и да го сложиш, все тая! От каменната ера до днес съществуваме благодарение на обмяната на телесни течности.

# 128
  • INFJ
  • Мнения: 9 399
Да, добре, че е изневярата, без нея човечеството щеше да си е заминало отдавна Wink

# 129
  • Мнения: X
Аз съм човек, който никога не е изневерявал (на 32г съм). Колкото и проблеми да съм имала във връзките си, никога не съм лъгала, не съм се крила по тъмните улички.
Ако нещата не вървят, много по-достойно е двойката просто да се раздели, така или иначе в безпроблемните връзки, изнервери няма. Освен, ако партньорът ти не е някое малоумно същество, но тогава пак - какво правиш с него/нея?
Не мога да си представя как ще изневеря и после ще се държа все едно нищо не е станало, за мен това си е автоматичен край на връзката, без значение дали аз или човекът до мен се е провинил.
Аз искам да попитам нещо: Защо осъждате толкова ожесточено изневярата? Какво представлява тя? Вашия човек, мъж или жена е правил секс с друг/друга, е, и какво от това? Нима този човек преди да ви срещне не е правил секс с други? Нима мислите, че този човек е ваша собственост? Не е и не може да бъде, нали? Един пример: ако един човек преди брака е имал n-брой партньори, а друг 2 х n, това не би ви спряло да  изберете единия и другия, ако го харесвате, или греша? Според мен дали един човек е имал n брой партньори, или n + 1 не е важно, защо тогава сте толкова против? Да, според вас има значение дали е било преди, или след като сте се запознали, а според мен няма. Това е чисто балкански манталитет, заради който стават побои, дори и убийства. А не би трябвало, големи и разумни хора сме. Вразумете се и погледнете философски на нещата. Така мисля аз.
Стига и ти да нямаш против жена ти да се почесва с колегата си Пешо, със съседа ви Гошо, с палавия сервитьор от ресторанта... изобщо с всеки, предизвикал й сърбеж в слабините. И не с теб в групови оргии, а сама, с когото си иска.

# 130
  • Мнения: 15 619
Много е просто, Манекен.
Първо, всеки, който си задава въпроса на темата, следва да си отговори на въпроса - Какво е семейството и какви са ценностите, които крепят и носят едно семейство, че и го карат да върви напред и да създава стабилна опора за децата, родени в него... Изключете сексуалните си връзки преди или след семейството ви, даващи или не разрешаващи ви сексуална слободия. Това е друг дял на ЧО.
Изневярата се случва като нещо лошо и разнебитващо в едно семейство. А съвсем човеколюбиво и свободно човек  може да се почесва както, когато и с който му е кеф, без да изневерява, сиреч като си знае разнообразните желания на дупето, да не го застопорява на едно място /в брака, създаването на семейство/, само и само да си подсигури някакви битови или други нужди и удобства, ами си го вее свободно, без да лъже някого/без да участва в създаването на семейство половинчато и поради тази причина неефективно/. Правете онова,  в което сте най-добри, инак резултатите са посредствени.
Във всяка следваща тема, чоплеща тоя малоумен въпрос, се пише едно и също. Чак да му доскучее на човек.

Последна редакция: сб, 14 юли 2018, 12:06 от luna

# 131
  • Мнения: 3 694
Стига и ти да нямаш против жена ти да се почесва с колегата си Пешо, със съседа ви Гошо, с палавия сервитьор от ресторанта... изобщо с всеки, предизвикал й сърбеж в слабините. И не с теб в групови оргии, а сама, с когото си иска.
А защо й е да го прави без мен? Ако чак толкова си е харесала някой, да го доведе в къщи. Защо трябва да се крие, когато всичко е позволено? Разбрали сме се да не правим секс поотделно. Не е ли честно така?

# 132
  • Мнения: 46 545
Защото говорим за семейства. А там обикновено има бебета, деца. Абсолютно недопустимо е да кажеш на детето си: "Ще ти помогна със задачата, чакай само да изчукам тази леля, защото майка ти не ми е достатъчна." Или жена ти да ти каже: "Погледай малко бебето докато този левент да ме врътне в спалнята."

Ако човек не може да намери друг, който да го задоволява, защо въобще прави компромис да живее с този? Да си обикаля и да си чука наред каквото иска. Никой не го кара насила да влиза в двойка Hands Plus1

# 133
  • Мнения: 3 694
Защото говорим за семейства. А там обикновено има бебета, деца. Абсолютно недопустимо е да кажеш на детето си: "Ще ти помогна със задачата, чакай само да изчукам тази леля, защото майка ти не ми е достатъчна." Или жена ти да ти каже: "Погледай малко бебето докато този левент да ме врътне в спалнята."

Ако човек не може да намери друг, който да го задоволява, защо въобще прави компромис да живее с този? Да си обикаля и да си чука наред каквото иска. Никой не го кара насила да влиза в двойка Hands Plus1
И като са двойка, какво? Да не са вързани един за друг? Нима всеки няма право да си живее живота както на него му харесва?

# 134
  • Мнения: 46 545
Отговорих на въпроса защо да не го/я доведе вкъщи, нали това попита? Simple Smile

За двойката - двойка значи интимните неща да се споделят м/у двама. Потърси ли се помагач отвън вече няма двойка.
Пак казвам - ок съм, ако някой не успее да си намери партньор, който го задоволява да продължава да си спи с много хора. Това си е негова работа. Просто открито да каже на човека до себе си и той сам да прецени дали това го устройва.
Както ти сам решаваш как да живееш, така всеки друг има право. Ако иска ще живее сам, ако иска в двойка, в тройка, в харем, няма значение. Решението си е негово, спрямо това как усеща нещата и какво му харесва. Няма как всички да харесват едно нещо.

И припомням, че темата не е за отворените бракове, а за изневярата. Т.е. хем искаш пред обществото, пред човека до тем и децата ти да си играеш на семейство, хем ги гледаш в очите и лъжеш какво правиш зад гърба им.

Общи условия

Активация на акаунт