Отчаяно искам бебе а той все се оправдава

  • 13 532
  • 139
  •   1
Отговори
# 15
  • Велико Търново
  • Мнения: 1 402
Първо си още едва на 22 години, та имаш време за деца. Второ и по-важно единственото, което би могла да постигнеш така е да отдалечил мъжа от теб. Такива фиксидеи не са помогнало никоя връзка да просъществува

# 16
  • София
  • Мнения: 971
Кажи му, че си бременна и виж как ще реагира. Но изчакай 2-3 дни преди да си признаеш, че се бъзикаш. Simple Smile

# 17
  • Мнения: 30 802
Няма нужда да сте супер богати, но трябва да имате фонд за живеене за 1-2 години. Освен това заминаване и нуждата да се работи за издръжка плюс бременност може да не се връзват добре. На 22 си, ама не знаеш каква ще ти е бременността - и млади жени лежат и имат проблеми. Ще видиш какъв стрес е, и че детето може да е богатство, ама иска много работа и може да те изненада с проблеми.

Ти какво си мислиш, че ще имаш една кукла да си буташ в количка?

Имаш ли образование и професия? как смяташ да доучваш и да работиш с малко дете? Той какво ще работи?

# 18
  • София
  • Мнения: 28 571
Скрит текст:
Здравейте на 22 съм а приятелят ми е на 33 год .
Отчаяно искам бебе
Скрит текст:
и мисля че на него му е време вече даже е закъснял.
Сега сме в България но живеемв Англия. Скоро ще заминаваме отново и ще гледаме да заживеем там. Опитвам всячески да му говоря, че това е най прекрасното нещо което може да ни се случи и че няма по голямо богатство от това!!
Всеки път ми казва ще му дойде времето и това ще стане нека да се пооправим финансово и така нататък.. Някой път като прекаля и започва да казва, че докато не е стъбилен финансово няма да има деца дори и да станел на 80.. Друг път казва ами каквото такова аз нямам време да чакам.... Всеки път различно.... За 3 години един път свърши в мен с тази цел и то не се получи за жалост... Не знам как да действам ... Много го искам. За мен той е човека и много пъти съм го казвала , плакала съм за това когато сме гледали деца по телевизията. Мисля че се изчерпах... Ако има някой с подобен проблем споделете нещо....
1. Защо?
2. Какво може да осигуриш ти на това бебе в момента?

# 19
  • Варна
  • Мнения: 36 604
И аз се уплаших. Чак се чудя тоя мъж как още не си е бил камшика, за толкова време пилене и рев.

Няма да й кажа да смени мъжа. Той сам ще се смени, в най-скоро време, ако авторката не спре с истериите и не започне да се държи като зрял и малко по-отговорен човек.

За мен първият й пост звучи само по един начин - искам да забременея за да го вържа. То си прозира от всеки ред. Е, момиче, мъжете много бързо ги усещат тези мераци и дърпат в обратната посока. Бъди сигурна, че твоят човек няма да се навие по начина, по който действаш, а е много вероятно да ти покаже вратата съвсем скоро.

На 22 още ти е рано за бебе. Не физически, а интелектуално. Яко ти личи, дори и само от тези няколко написани реда. Приятеля ти (по мое мнение) няма грам уважение към теб, а повярвай, това е много съществено. Започни да работиш върху себе си - образование, стабилен доход (дори да не е много голям, но да е редовен за начало) и т.н. Не поставяй опашката пред главата. Първо стабилна основа за дете, после дете.

Я сподели, как ги виждаш ти нещата, ако още утре забременееш? Квартира, заплащане, стаж за майчински, такси за прегледи, ако караш тежка бременност? После градина/ясла/бавачка/баба? С една заплата само ще се справите ли? Ей такива дребни битовизми, които всъщност са огромни?

# 20
  • Мнения: 18 530
На 22 умирах от страх да  забременея... закъде бързаш??

Хайде пък и съветите за 1-2 години фонд за живеене занапред са много смешни Simple Smile Аз нямах и 5 лева заделени, когато родих първото си дете. Гледано е ужасно охолно и беше заринат с излишни дрехи, играчки и каквото още се сетиш. Но бях по-голяма с няколко години, завършила вече и с хубава работа.

# 21
  • Terra incognita
  • Мнения: 12 258
Много е жалко да се молиш на мъж за бебе. Или просто си мислиш, че така ще го задържиш? Детска работа...

# 22
  • Мнения: 12 780
Здравейте на 22 съм а приятелят ми е на 33 год . Отчаяно искам бебе и мисля че на него му е време вече даже е закъснял.
Сега сме в България но живеемв Англия. Скоро ще заминаваме отново и ще гледаме да заживеем там. Опитвам всячески да му говоря, че това е най прекрасното нещо което може да ни се случи и че няма по голямо богатство от това!!
Всеки път ми казва ще му дойде времето и това ще стане нека да се пооправим финансово и така нататък.. Някой път като прекаля и започва да казва, че докато не е стъбилен финансово няма да има деца дори и да станел на 80.. Друг път казва ами каквото такова аз нямам време да чакам.... Всеки път различно.... За 3 години един път свърши в мен с тази цел и то не се получи за жалост... Не знам как да действам ... Много го искам. За мен той е човека и много пъти съм го казвала , плакала съм за това когато сме гледали деца по телевизията. Мисля че се изчерпах... Ако има някой с подобен проблем споделете нещо....
Значи, ако той е Мъжът с главно "М", не го тормози човека. Не влизаш в критическата възраст все пак. На 22 много жени даже нямат връзка. Не плачи, цялото нещо изглежда като мания. Особено щом си на толкова малко години. Дано наистина си се изчерпала и да се спреш, ама надали.
Той не е закъснял изобщо, не го мисли него. По-скоро си помисли ти защо толкова си се фиксирала върху това раждане, толкова рано? Боиш се, че ако нямате деца ей сега веднага, той ще те остави? Нямаш друга цел в живота? Какво компенсираш с тази фиксация върху бебе?
Дано не съм прозвучала назидателно или обидно, но наистина не е нормално да плачеш за дете на 22. Ще си прогониш Мъжа, ако не си дадеш сметка какво става с теб.

Последна редакция: пт, 13 юли 2018, 08:47 от Uncommon

# 23
  • Мнения: 3 732
Защо искаш да раждаш на 22?
Имала ли си други връзки преди него?

# 24
  • Варна
  • Мнения: 36 604
То не само изглежда, то Е мания.

# 25
  • Мнения: 30 802
На 22 умирах от страх да  забременея... закъде бързаш??

Хайде пък и съветите за 1-2 години фонд за живеене занапред са много смешни Simple Smile Аз нямах и 5 лева заделени, когато родих първото си дете. Гледано е ужасно охолно и беше заринат с излишни дрехи, играчки и каквото още се сетиш. Но бях по-голяма с няколко години, завършила вече и с хубава работа.

Кое точно е смешното? Разходите при живот с бебе не са само директните (дрешки, пюрета), а включват по-големи неща, най-вече подходящо жилище. На детето може да спреш да му вземаш дрешки и играчки за месец-два, ама не може да спреш да си плащаш ипотеката, нали?

Фондът е с цел ако бащата остане без работа (което е напълно възможно, в гастарбайтерските среди), да могат да покриват основните разходи без сътресения. Или, ако след изтичане на майчинството няма възможност майката да тръгне на работа и някой да гледа детето -този фонд да се използва за стоене у дома още година-две.

# 26
  • Варна
  • Мнения: 36 604
В случая Сирената е права, Бианка. Те са тепърва установяващи се в чужбина, необходимо е да имат някаква готова сума, заделена. Всичко се случва, а не са си вкъщи, че да притичат при мама и тати.

# 27
  • Мнения: 18 530
Е да, как са живи децата, без родителите да са имали обезпечение за години живот напред Simple Smile Как да съберат тия пари 22 годишните?

# 28
  • Nice
  • Мнения: 946
1-2 години?
Това си е много пара. Особено пък ако ще живеят в чужбина. В такъв случай ще им трябват поне 40 000 лева заделени ли?
Че то и в България да живеят си е по-скоро нереално да имат 15-20к в сметка, ей така.
Бг мамите да кажат коя е родила първо дете и наистина е имала възможност да издържи поне 1 година без доходи.
Особено пък за тези между 20 и 25 години.
1000 лева да имаш заделени си е голяма работа Satisfied

# 29
  • Мнения: 78
На 22 години и реве като види деца по телевизията...
Авторката, ако не е тайна какво работиш, че си решила вече да се преквалифицираш в професия майка и домакиня и така да се реализираш в живота.

Общи условия

Активация на акаунт