Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 67

  • 55 832
  • 749
  •   2
Отговори
# 465
  • Мнения: 1 433
Да, защото за 6 зрели видимо Ф и още толкова по-малки, Е2 трябва да ти е над 1500 (около 200 на 1бр Ф), така че не го мисли. Аз съм имала стойности около 2500 и не са вадили нито една яйцеклетка и съм имала 300 когато са вадили 4 броя.

# 466
  • София
  • Мнения: 7 645
Когато е в pmol/l се гледа да е по около 1000pmol/l на фоликул, а когато естрадиола е в единици - ng/ml се гледа по около 300 на фоликул (за зрели става дума)

Реално естрадиол около 5000 си отговаря на фоликулите, които са видени. Те още не са зрели, още трябва да расте естрадиола.

# 467
  • Мнения: X
Благодаря ви! Simple Smile
Някъде назад в темите съм чела и за 600ед. на ден. Аз съм с 1,54 АМХ и за това ми е голяма дозата. Слагам и Цетродит вечер. В началото се притеснявах от хиперстимулация, после се притеснявах да не са малко фоликулите..Абе все да има нещо да мисля и да анализирам Nerd А пък най-най в началото се притеснявах от  от иглите Laughing А я да ме видите сега хаха, свикнах Bowtie Утре пак съм на преглед и хормони и в четвъртък ми казаха, че ще е пункцията Simple Smile

# 468
  • Varna
  • Мнения: 1 730
Голяма,малка важен е резултата накрай,стискам палци 😊

# 469
  • Мнения: X
Да, така е. Благодаря за стиснатите палци! Аз не искам много, искам едничко, хубавичко, а мъжа иска две Bowtie Ако има и нещо за замразяване ще е чудесно Simple Smile Пожелавам на всички, които са тръгнали по този път успех! Animal Bee

# 470
  • Мнения: 277
Момичета, влизам на бързо да ви споделя, днес бях на преглед и си имам задържан фоликул, отлагаме надявам се за малко инвитрото:confounded:
А между другото това кървене за което се притеснявах, докато пиех противозачатъчните, наистина не е било цикъл. След като ги спрях, на 3-ят ден си ми дойде както трябва......

# 471
  • Мнения: X
Ето ме и след днешния преглед...Разчитаме на 10 фоликула, пункцията ще е в четвъртък. Странно, но съм изключително спокойна (като изключим днес един момент). Нямам странични ефекти от стимулацията, само първите два дни ме болеше главата и това е. Даже съм свалила 1кг. хаха. Обаче, момичета, днес малко се разочаровах, защото моята лекарка я нямаше. Преглътнах, че я нямаше за започването на стимулацията..Но се получи така, че една лекарка започна стимулацията, сега друга ми назначи кога да е пункцията...Накрая остава и друг да ме пунктира( то ще е така, но поне да е моята лекарка)..Може и от хормоните да е ама направо ми се дорева. Това са сериозни неща и искам всичко да е както трябва! И другото, което ми направи впечатление е, че ако не питам, никой нищо не ми казва. Взеха ми цитонамазка, ако не бях отворила да си видя онлайн резултатите..никой не каза за тях нищо, добре че са ок, сигурно за това. Както и да е..Важен е крайния резултат!
Между другото прогестерона днес на 10 ден от стимулация ми е 2,100nmol/l., повишава се при всяко изследване. Така ли трябва?

# 472
  • Мнения: 1 327
Прогестерона трябва да е нисък преди пункцията под 1.5 ,даже най-добре под 1 .

# 473
  • Мнения: 3 902
Пак ще кажа за прогестерона като развалена латерна. Зависи от мерните единици. Прогестеронът трябва да е под 1-1.5ng/ml.

За другите единици може да си ги обърнете сами. Върти ми се 2.5-3.

# 474
  • Мнения: X
Благодаря ви! Flowers Blossom
Обърнах го и стана 0,66ng/mL.
Значи е Ок и това.

# 475
  • Varna
  • Мнения: 1 730
Супер е, дано от 10Ф излязат 10 хубави  я.Успех 🤗

# 476
  • Мнения: X
Момичета, фатално ли е ако не съм поставила целия разтвор Овитрел? При инжектирането стана някакво налягане и ми излезе иглата и част от разтвора, после го поставихме пак и инжектирахме останалото. Достатъчно ли е, не е ли, няма кой да ми каже, не мога да се свържа с лекарката. До колкото знам целта на тази инжекция е да предизвика узряване на яйцеклетката. Ами ако не е достатъчно дозата може и да не узрее..Sad Утре е пункцията, това което ми казаха е да отида по-рано, но какво могат дами направят...?

# 477
  • Varna
  • Мнения: 1 730
Малко количество едва ли е фатално. Не вярвам да е проблем. Simple Smile

# 478
  • тук-там
  • Мнения: 5 710
Овитрелът таймира О - целта е да не се спукат Ф преди пункцията. Бъди спокойна! Не се натоварвай физически днес. Почивай си! Стискам палци за утре!

# 479
  • Мнения: X
Повече от половината разтвор е вкаран това е сигурно. А днес усещам леки болки ниско долу, сигурно узряват Rolling Eyes  Дано не се спукат..

Общи условия

Активация на акаунт