Предстои ми Инвитро/ИКСИ - Да поговорим - тема 67

  • 56 224
  • 749
  •   1
Отговори
# 495
  • Varna
  • Мнения: 1 730
Слънце, успех! Аз и на пункцията и на трансфера си бях с кринон.

# 496
  • тук-там
  • Мнения: 5 862
Преди трансфер се слага прогестеронов препарат, с цел висок прогестерон, който допринася за всички процеси по време на ЛФ. При пункцията - обратното - прогестеронът следва да е близо до 0-та, за да не се е спукал фолукила и да  се извади Я. Така че преди пункция няма как да се слага прогестеронов препарат!

# 497
  • Мнения: 4 087
как на пункция верно с кринон, там се гонят ниски стойности на прогестерона

# 498
  • Varna
  • Мнения: 1 730
В моята клиника се слага, не съм си го измислила  аз...

# 499
  • Мнения: 19 733
Има предвид вероятно след пункцията. Между пункцията и трансфера.

# 500
  • Мнения: 4 087
той пък Александров, мн странно......преди пункцията, сигурна ли си Вале?

# 501
  • Мнения: 1 327
Аз имам два трансфера при Александров и не съм слагала кринон преди пункция!

# 502
  • Мнения: 1 792
Има предвид вероятно след пункцията. Между пункцията и трансфера.
Да,явно, това е имала предвид. Аз сега съм в периода между пункция и трансфер с утрогестан, отделно имам и естрофем и ФК.

# 503
  • Varna
  • Мнения: 1 730
Точно така беше както съм го написала.Така ми беше назначено... Аз съм си следвала предписаната терапия, не знам кое как  трябва да е!

# 504
  • Мнения: X
На мен след пункцията ми го изписаха. Сега се чудя утре сутринта дали да го слагам. Дали правят промивка както преди пункцията..? Забравих да питам, всичко ми мина като насън, като един миг..

# 505
  • тук-там
  • Мнения: 5 862
https://www.lekar.bg/2015/03/07/прогестерон/

# 506
  • Varna
  • Мнения: 1 730
Не твърдя че не е така. Просто казвам как е в моята клиника,защото не само аз съм била по тази схема.

# 507
  • Мнения: 1 792
На мен след пункцията ми го изписаха. Сега се чудя утре сутринта дали да го слагам. Дали правят промивка както преди пункцията..? Забравих да питам, всичко ми мина като насън, като един миг..
И аз това се чудех,нямам спомени от предните опити и от предната клиника как беше.
Логично е обаче да не се слага, тъй като влагалището трябва да е с абсолютна чистота и сигурно ще има промивка преди това Simple Smile.

# 508
  • Мнения: 1 327
Много странно .По принцип сега разпитах всички познати с които правих стимулации при Александров и никоя не е имала кринон преди пункция .За пръв път чувам подобно неща .Вечерта след пункцията -да но преди нея е странно нали ще повиши прогестерона и ще презрее лигавицата ??????Дори и  на ЗЕТ-а ми там прогестерона беше все след О ??

# 509
  • Varna
  • Мнения: 1 730
Ами всички  които правихме сега процедури бяхме така....
http://prikachi.com/images/255/9391255D.jpg

Общи условия

Активация на акаунт