Тест за овулация - въпроси / тема 8 /

  • 67 406
  • 737
  •   1
Отговори
# 720
  • Мнения: 308
Според мен още една идея по-тъмна трябва да е Simple Smile Успех!

# 721
  • Мнения: 29

Дами, какво мислите за резултатите? Всички тестове са направени по време на менструация , дали това влияе на резултатите.

# 722
  • Мнения: 308

Дами, какво мислите за резултатите? Всички тестове са направени по време на менструация , дали това влияе на резултатите.
не знам дали влияе,но първия тест някакси + изглежда;) нека опитните кажат. Успех

# 723
  • София
  • Мнения: 1 121
И на мен първият тест ми изглежда положителен, макар, че ще е странно да има толкова рано овулация. Колко е дълъг МЦ?

# 724
  • Мнения: 29
И на мен първият тест ми изглежда положителен, макар, че ще е странно да има толкова рано овулация. Колко е дълъг МЦ?

Този месец 25дни Simple Smile

# 725
  • Мнения: 6 308
Положителен тест би трябвало да очакваш от 9ти ден нататък. Много е рано за О на 5ти ден. Да не би да има хормонален дисбаланс, ПКЯ... newsm78

# 726
  • Мнения: 135
Положителен тест би трябвало да очакваш от 9ти ден нататък. Много е рано за О на 5ти ден. Да не би да има хормонален дисбаланс, ПКЯ... newsm78


Точно с овулация на 5ти ден от  МЦ забременях аз. Може да е рано, но не невъзможно.

Последна редакция: вт, 02 апр 2019, 09:35 от mar1ah

# 727
  • Мнения: 22
Здравейте отново от мен! Тъй като миналият месец опитах да проследя овулацията с тестове и така и не се показа очакваната черта за доказана такава, след което дойде и МЦ, този път направих тест за овулацията веднага след кафявото течение в края на цикъла - 6ти ден от МЦ, чертата беше наситена, колкото контролната, а вчера след втори опит на 7ми ден от МЦ имаше съвсем недоловима втора такава.. Много съм объркана.. Откакто правим сериозни опити за бебе имам чувството, че напук овулацията ми изчезна.. Преди месеци имах силно доловима такава, обилно течение няколко дни след цикъл придружено с болки ниско долу.. Вече втори месец няма помен от церквилната слуз обичайна за фертилните дни.. Наистина не знам какво се случва, от последния преглед всичко беше добре без никакви съмнения за нещо притеснително. Възможно ли е всичко да е на психическа основа? Май, колкото повече го мислим, толкова повече не се получава...

# 728
  • Мнения: 135
Здравейте отново от мен! Тъй като миналият месец опитах да проследя овулацията с тестове и така и не се показа очакваната черта за доказана такава, след което дойде и МЦ, този път направих тест за овулацията веднага след кафявото течение в края на цикъла - 6ти ден от МЦ, чертата беше наситена, колкото контролната, а вчера след втори опит на 7ми ден от МЦ имаше съвсем недоловима втора такава.. Много съм объркана.. Откакто правим сериозни опити за бебе имам чувството, че напук овулацията ми изчезна.. Преди месеци имах силно доловима такава, обилно течение няколко дни след цикъл придружено с болки ниско долу.. Вече втори месец няма помен от церквилната слуз обичайна за фертилните дни.. Наистина не знам какво се случва, от последния преглед всичко беше добре без никакви съмнения за нещо притеснително. Възможно ли е всичко да е на психическа основа? Май, колкото повече го мислим, толкова повече не се получава...


Разбира се, че психическата нагласа има значение.Когато стане фикс идея не е на хубаво. Успокой се и ще видиш как всичко ще се нареди. Успех!

# 729
  • София
  • Мнения: 35 955
Здравейте отново от мен! Тъй като миналият месец опитах да проследя овулацията с тестове и така и не се показа очакваната черта за доказана такава, след което дойде и МЦ, този път направих тест за овулацията веднага след кафявото течение в края на цикъла - 6ти ден от МЦ, чертата беше наситена, колкото контролната, а вчера след втори опит на 7ми ден от МЦ имаше съвсем недоловима втора такава.. Много съм объркана.. Откакто правим сериозни опити за бебе имам чувството, че напук овулацията ми изчезна.. Преди месеци имах силно доловима такава, обилно течение няколко дни след цикъл придружено с болки ниско долу.. Вече втори месец няма помен от церквилната слуз обичайна за фертилните дни.. Наистина не знам какво се случва, от последния преглед всичко беше добре без никакви съмнения за нещо притеснително. Възможно ли е всичко да е на психическа основа? Май, колкото повече го мислим, толкова повече не се получава...

Изследвай всички базови хормони - посочени са на 1стр. на темата за хормоните
+ Инсулин и Глюкоза, на гладно, до 8,00 ч.
Проследи О. с УЗ + изследване на Прогестерон + Е2, на 7 ден след О.
Нито болките, нито фертилната ЦС ти гарантират, че си имала редовно О.

http://old.bg-mamma.com/?topic=1082106


Положителен тест би трябвало да очакваш от 9ти ден нататък. Много е рано за О на 5ти ден. Да не би да има хормонален дисбаланс, ПКЯ... newsm78
Точно с овулация на 5ти ден от  МЦ забременях аз. Може да е рано, но не невъзможно.
Това не може да я вярно и само някой, който и представа си няма от физиология и как нарастват фоликулите, може да твърди подобно нещо.
На 3 ден от МЦ се броят антрални фоликули, как така се случва фоликул да нарасне за 5 дни до размер 22-24 мм?
Фоликулът нараства средно с 2мм на ден, дори с 3мм да нараства, като някаква аномалия, това пак си е 15мм фоликул на 5-ти ден, т.е. размера е малък за О.
Когато фоликулът е с размер 17-18мм, едва тогава може да има в него годна за оплождане яйцеклетка.

ПП. Най-вероятно си имала късна О.  и зацапване след това, което си приела за М.


Последна редакция: вт, 02 апр 2019, 15:26 от denis.

# 730
  • Мнения: 159
Здравейте, момичета, този месец за първи път правя тестове и аз се обърках..прилагам тестовете от неделя, понеделник и вторник. Този от неделя е 100% положителен /с най-ярката черта/, но се притеснявам, че и другите два ми изглеждат положителни, макар и с не толкова ярка черта. Вие какво мислите








Последна редакция: ср, 03 апр 2019, 10:22 от _Angie_

# 731
  • Мнения: 3 850
Аз днес съм на 12 ден от цикъла и като се има предвид, че миналия месец ми дойде навреме, овулацията трябва да ми е на 04.04. Чертата обаче е супер бледа, почти незабележима, много странно защо така ...

# 732
  • Мнения: 6 308
_Angie_
Брой за положителен този с най-ярката черта  Peace


Adriana11
Може и утре да е положителният тест. А и не всеки цикъл е същият като предходният. Този месец може и малко по-късно да е О, случва се понякога.


mar1ah
Като твърдиш че си забременяла с О на 5ти ден, това доказано ли е със преглед с УЗ?

Последна редакция: ср, 03 апр 2019, 09:57 от geizer

# 733
  • Мнения: 159
Сега успях да прикача снимките, та какво мислите? Макар и с по-слаби черти последните две също ми изглеждат положителние Rolling Eyes

Последна редакция: ср, 03 апр 2019, 13:00 от AnMary

# 734
  • Мнения: 135
Не съм имала зацапване ,а редовна менструация 5дневна.
Не съм доказала овулацията с УЗ.

Общи условия

Активация на акаунт