СЕДМИ клас – 13 – Ваканция е!!! И малко трети тур!

  • 64 283
  • 729
  •   1
Отговори
# 675
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Manzhelka, понеже видях коя планина бродите, там е много достъпен връх Виден. От него има панорама към Рила, Пирин, Витоша и още куп по-малки планини. Много е красиво горе. Има диви коне и подухва. Не е труден върха, има няма 3 км.

Благодаря! Тъкмо слязохме в Ръждавица, сега ще гугълнем Виден.
Гугълнах, на 12 км сме от там. Сега ще минем по поречието на Драговищица и после мислим да ходим до Земенския манастир. Ако ни останат сили навръщане, ще се изксчум до където можем с колата и после пеш - видях, че наблизо има телевизионна кула. Благодаря за идеята!

# 676
  • Мнения: 5 160
Не знам при вас, но нашите не минаха целия учебник по история, за притурката - бърз преглед на Средновековието, да не говорим. А реално им е необходимо познание за литературата. Припомних за притурката, интерес - нулев.

# 677
  • София
  • Мнения: 1 285
За четенето, точно преди месец бяхме на море ( хванахме лятото), девойката си носеше Хамлет. Два пъти я видях да го отвори. И двата пъти за 10 мин. успяваше да я приспи. Веднъж я попитах дали вече е станало дума за Офелия и дали още е жива или се е удавила. Мислех, че го е опитала това малко книжле. Тя пък се обиди, развалила съм била крими елемента.

# 678
  • Мнения: 402
Моят беше тук, като го карах да чете Дон Кихот. Чете го на телефона, но дали е чел в действителност, той си знае. Сега е при баба си, там съм му дала да чете пълното издание на Илиада, като преди това гледахме филма. Каза, че е към края... А тази хирстоматия каква е? Моля, някой да ми прати линк на лични. Благодаря!

# 679
  • София
  • Мнения: 9 463
Върнахме се вчера от нашето кипърско море и днес сутринта изтеглихме документите и подадохме за участие в 3то класиране. Hug
Да видим сега, дали няма 3тото да дублира 1во и 2ро отново! Joy

# 680
  • София
  • Мнения: 11 974
Kopche, стискаме палци! Hug Къде сте се прицелили?

# 681
  • София
  • Мнения: 10 309
Върнахме се вчера от нашето кипърско море и днес сутринта изтеглихме документите и подадохме за участие в 3то класиране. Hug
Да видим сега, дали няма 3тото да дублира 1во и 2ро отново! Joy

Стискаме палци!!!!

# 682
  • Мнения: 1 622
Впечатлена съм какви са ви изпълнителни децата! Моят син нищо не чете. Записал се е на виртуални курсове по медицина (!!!) в някаква онлайн академия и е изцяло на вълна сърдечни болести. Даже не знам какво да кажа. Ваканция било, "ай, стига вече" му е любимата реплика. Кандидатстването след 7-ми клас излиза сякаш ми е направил услуга. "Нали бях на изпити, сега да чета и някакви скучнотии". Накратко-разиваме се май, но в някаква друга посока.

# 683
  • София, Младост 2
  • Мнения: 8 374
Копче, стиснати палци и от нас - ще чакаме да се похвалите!

Ripple, аз щях да съм безумно щастлива, ако някое от децата ми проявеше такъв интерес към медицината! Simple Smile (баткото ще следва медицинска специалност, но не за лекар)

Въобще не се и опитвам да тормозя дребното за задължителната литература - тя изпълнително си взе каквото имаме от баткото (адаптирания Дон Кихот) и ме накара да й сваля на киндъла от Читанка останалите неща, но не съм видяла да е пипнала което и да е от тях. Няма и да я карам - на нея БЕЛ й е вторият най-нелюбим предмет след историята, така че ще я оставя само да си прочете това, което е в програмата и нищо повече. Бих се радвала да си четеше и нещо свободно, ама и за това нещо няма настроение. Слуша BTS, подскача из стаята си и по цял ден цвърчи с приятелки на месинджъра - така го разбира лятото Simple Smile

# 684
  • Мнения: 1 622
hedra,  миналото лято беше на вълна програмиране. Беше се записал отново самоинициативно на онлайн курсове по джава скрипт и цяло лято покриваше сертификати. Мислех, че ще кандидаства в ТУЕС, но той отказа, можел да си учи нещата сам. От пролетта говори за медицина, сам е намерил сайт и се похвали, че вече е минал хематология и ендокринология. Тези дни гледа брат си вкъщи, който е с алергия на очите и капем капки, та той си е свалил линк от ютюб как да се капят капки в очите и е поел шефството над брат си.
Аз хем се радвам, хем трудно го вкарвам в "релсите" на задължителната програма. Решила съм, че до 1 август нека "си кара виШото", но после трябва да залегне малко и над "средното".

# 685
  • София, Младост
  • Мнения: 2 414
И аз съм я оставила да се забавлява и почива активно. Всичко й е свалено и предоставено в електронен вариант да чете. Попрегледа ги и заклюи, че са скучни неразбираеми. Снощи ми разказе в кратце Хамлет-оказа се, че го е намерила в нета преазказан в общи линии и така било много по-лесно и интересно. Вече знаела за какво става дума. Позната бъдеща десетокласничка на морето и разказала за какво иде реч в Илиада. И с това произведение била приключила. Като му дойдело времето ще прочете каквото било небходимо. С две думи-гимназистка е вече, да се оправя Joy

Последна редакция: вт, 24 юли 2018, 16:39 от viliandar

# 686
  • Мнения: 1 561
Копче,  успех и на мен, дано вече нацелите желаната паралелка!

Ripple,  впечатлена съм от момчето ти, моята по цял ден е на компа, играя някакви игри с друга приятелка и уж четяла нещо от литературата на телефона си. Илиада стои на бюрото, хвърлила е едно око, но излиза с номера, че е скучна.
Ако моята беше като твоят, щях да не го закачам!

Я дай линк към това виШо, много ме заинтригува!

# 687
# 688
  • София
  • Мнения: 9 463
Благодаря ви момичета за палците! Hug
Тя си мечтае още за ФЕГ Crazy ooooh! #Crazy newsm78, много иска и 35то, а и 22ро с ИЕ, където са и приятелките и съученички нейни, отделно. 
Надявам се тайно да попадне на паралелка АЕ, НЕ, щото с 2 нови езика не я виждам как ще се оправя. ooooh! Нещо загубих вяра и оптимизъм. Сигурно е от това потискащо време в София Crossing Arms. Ще го сменя за кипърско, значи ако продължава да се държи така! Naughty

# 689
  • София
  • Мнения: 8 280
Успех, kopche!

Общи условия

Активация на акаунт