Паническо разстройство - 33

  • 71 967
  • 745
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 190
Аз два дена не бях на работа а на гости при семейството в друг град. И се чувствах много добре. Днес обратно на работа. И на два пъти ми прилошава, замаяно, подуване на стомаха. Гледам да не им се вързвам на симптомите но все си ме притесняват малко или много. В схема по спиране  на Ривотрила съм. Продължавам Коаксила като АД. Имам препоръка от невролога от вчера да сменя Коаксила с Золофт. Но ме притеснява процеса на смяна да не ме влоши повече. И затова май ще дам шанс на Коаксила да задържа до края на месеца да видя как ще съм.

# 46
  • Мнения: 1 781
Добре а има ли някой трайно излекуван тук в форума? И какъв е пътя на излекуването. Постепенен или спонтанно, просто ставаш един ден и няма и помен от проблемите?
Мисля си, че зависи от първопричината.
Ако е определен човек или работното място - напускаш човека или работата и всичко се оправя.
Ако е комплексно - доста време ще отнеме.
Но това са само размисли от моя страна. Не съм се излекувала още, но не се предавам. Явно при мен ще стане по-бавно. Blush

# 47
  • Мнения: 190
Дайте да напишем всеки какво най го успокоява по време на пристъп. Аз лично си повтарям че това е просто невроза, повтарям си думите на докторите наум и на псохотерапевтите. Че ще отмине, че няма какво да ми стане. Опитвам се и да мисля за нещо друго.

# 48
  • Перник
  • Мнения: 1 920
Пия си още 1/2 или цяло от 25 ксанакс и отминава. Хубаво, лошо, пристрастяване все тая и преди го казах, важно ми е да съм добре заради детето и мъжа. Случва ми се сравнително рядко да пия допълнително ксанакс.според моята лекарка 1 от 25 на ден и много продължително време не е проблем. При нужда още 1/2 или цяло. Факт е че отминава.

# 49
  • Мнения: 190
Аз по време на криза някой път като пия вода ми е с някакъв странен вкус. Силно рязки звуци ме стряскат плашат. Направо не знам кога ще свърши този кошмар. А тръгна ли да вървя в такъв момент съм като на 200мл водка. И имам чувството че ще падна всеки момент. Е за 10 месеца не паднах нито веднъж, но усещането е потресаващо.

# 50
  • Мнения: 52
Не съм чела всички теми,но ще споделя моят опит.
Миналата година съпругът ми замина за Африка,знаех за пътуването 2 месеца преди да замине.През тези 2 месеца започнаха едни странни неща:както седя в колата-не мога да дишам,замайва ми се главата и имам чувството че ще припадна.Пия кафе и започва да ми се повдига,храня се и започва да ми се повдига,зверско сърцебиене на моменти,направо си усещах сърцето в гърлото.Не можех да мръдна от нас сама,все си мислех че ще умра на улицата,че ще ми се случи нещо ако съм сама,един такъв гаден и омагьосан кръг.
Бях в Трета Градска на кардиолог,ехо и доплер,резултат-всичко е наред и няма за какво да се притеснявате.
Мм направо се побърка,да се готви за пътуване ли,мене ли да ме гледа...
Записа ми час при негов приятел гастроентеролог,направи ми гастроскопия и се оказа че имам Хеликобактер Пилори.
От самият ужас че мм заминава на друг континент,съм си разбутала стомаха,оттам бактерията е взела надмощие и тотално ме е довършила.Отне ми близо 4 месеца да се излекувам,след което симптомите спряха:сърцебиенето,вледеняването на цялото тяло,ужаса да оставам сама,а и още други които не желая да споделям-нямаше ги!
Пиша това,защото първо сигнално и аз си мислех че е сърцето,че е от нерви,а се оказа че е от нерви но и от стомах.Въпросът е да попаднеш на добър лекар,такъв който ще има истинска загриженост за пациента си.Желая успех на всички,по-скоро да излязат от този кошмар.


Последна редакция: чт, 19 юли 2018, 09:15 от bisi_isi

# 51
  • София
  • Мнения: 5 247
Здравейте всички. Ще следя темата, защото имам проблеми. Препоръчаха ми др. Атанасов- психиатър. Някой има ли впечатления от него?

# 52
  • Мнения: 2 164
Здравейте. Запис и тук. Чета ви, нищо че не пиша. Simple Smile)

# 53
  • Мнения: 5 459
На мен ми препоръчаха доктор Сотиров от център Адаптация, понеже на 20 август преди почивката ще идвам в София уж на ендокринолог...

# 54
  • Мнения: 190
А вие с ежедневни атаки ли сте, или по разредени? Аз съм с два пъти на ден . Около 11ч , и към 17ч. Траят близо 2 часа.

# 55
  • София
  • Мнения: 3 050
Мисля, че съм за тази тема.В момента боря пулс около 100 и вечното "умирам". Хора как се справяте? Аз в момента кърмя и не съм за АД, ама не съм и пила никога през живота си. Дали има справяне със ситуацията без лекарства?

# 56
  • Мнения: 350
Валидол ми помагаше докато кърмех,както и Магнерот(магнезий).
Когато е висок пулса може да забавиш с обтриване на лицето с лед и забавяне на дишането.Вдишваш бавно с корем и издишваш бавно през гърдите.

# 57
  • Мнения: 4
Здравейте!
Исках да питам дали на някого от Вас са изписвали "Ремирта" и какво мислите за нея?
Търсех инфо в нета,но не намерих кой знае колко мнения..
А на мен ми я изписаха и честно казано малко се тревожа да я пия,заради многото неща които изчетох.. 😕
Ще се радвам,ако някой сподели своя опит с нея..
Благодаря предварително.. Simple Smile

# 58
  • Мнения: 5 459
Аз пия ремирта, като последния път си я самоизписах, понеже ми намалява тревожността. Доволна съм от нея.

# 59
  • Мнения: 4
Аз пия ремирта, като последния път си я самоизписах, понеже ми намалява тревожността. Доволна съм от нея.



А как се спряваш със страничните ефекти?
Или при теб ги няма?

Общи условия

Активация на акаунт