1 ЕГ Варна

  • 68 614
  • 800
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 95
Качен е списък с одобрените учебници на сайта на училището.  Само за математиката ще чакаме да излязат паралелките с буквите им Simple Smile
Не бързайте с учебниците. Миналата година бяха обявени едни на сайта, а учителите искаха други.

# 136
  • Мнения: 293
И ние сме от приетите НЕ-АЕ-МАТ-ИТ.Притеснява ме само дали ще има достатъчно момчета в класа,тъй като гледам,че госпожиците са болшинство.Синът ми още от началото на 7 клас си каза,че това ще е неговото училище.Отначало се беше насочил към АЕ после изкара много висок резултат на матурите и реши,че ще е немски,много се надявам да не е сбъркал.

# 137
  • Варна
  • Мнения: 201
https://www.danybon.com/obrazovanie/klasacia-gimnazii-maturi-2019/

Тук са публикувани резултатите от матурите на първите 100 училища. Стана ми много приятно, че сме първи в класацията на немските гимназии - 5,65 (заедно с 91.НЕГ; изключвам училищата с под 20 явили се). Да видим как ще се впишат учителите от Германия в картинката тази година.

Iva 1, видях, че са изтрили списъците на осмокласниците от миналата година. Явно скоро ще ги попълват. А защо се притеснявате за броя на момчетата?

# 138
  • Мнения: 293
Притесняваме се да не би основно класът да е от дами,и да не можем да се впишем.За нашия профол има 23 момченца,но са два класа надявам се да ги разпределят по-равно.И аз видях,че списъка е изтрит в най скоро време ще има яснота за класовете.

# 139
  • Варна
  • Мнения: 201
23 момчета никак не са малко.  Все десетина ще са при вас.

# 140
  • Варна
  • Мнения: 3 239
Още няма списъци... Разбрах че ще ги публикуват на 10-ти, ще кажеш че голяма тайна Simple Smile Родителската някой помни ли за кога се очакваше?
И другият ми въпрос към по-големите Simple Smile За снимките в бележник и тн, с униформата ли да е?

# 141
  • Варна
  • Мнения: 201
Не знам дали ще имат бележници. Нали са с електронен дневник.

# 142
  • Варна
  • Мнения: 2 442
Миналата година искаха бележници. Да, снимката е с униформата, но дори и да няма хартиени бележници тази година, предполагам, че за ученическата карта пак ще трябва снимка.

А списъкът с  учебниците някой знае ли кога ще бъдат публикуван? Звънях до училището, но никой не вдига.

Чух и неформално от съученици на сина ми, че май тази година първият час ще започва в 8. Някой да потвърди?

Предполагам, че с излизането на списъците на 8 кл ще излезе и списъка с класните ръководители на 9 кл.

Alexandra, РС м.г. беше малко след 20.09 ако не се лъжа.

# 143
  • Варна
  • Мнения: 3 239
Качиха учебниците и съобщение за първия учебен ден. За другото ще почакаме Simple Smile

# 144
  • Мнения: 293
На записването ми казаха,че трябват снимки за лична карта и бележник като детето трябва да е снимано с официалната униформа и вратовръзка(ризата с дълъг ръкав).И аз знам,че часовете ще са от 8.00 часа.Вчера званях в у-щето казаха,че списъците с учебниците и класовете за 8 ми клас ще са качени днес.Списък с учебниците вече има чакаме класовете.

# 145
  • Мнения: 5 251
Честно казано предпочитам да си започват в 7:30 ч. , както и детето. Той така докато се прибере става 14:30 ч., да обядва ли, да си почива ли, на спорт ли да ходи или да учи...Пълен абсурд..

А този списък с учебниците е доста общ и непълен. По математика за 9 клас на кое точно издателство трябва да купим?! Въпреки, че при първия списък вече купихме на Архимед и сега, ако не е той ще си го блъскам в главата...

Последна редакция: ср, 04 сеп 2019, 13:19 от Radina

# 146
  • Варна
  • Мнения: 3 239
Аз също искам 7.30, тя е на тренировки от 14, и без това ще закъснява,  ако почва в 8, съвсем. А и сме свикнали всички да ставаме в 6, ще си е загуба на време Simple Smile)
Честно,  не мога да повярвам че за втори път качват и махат списъка, кога се предполага че ще е окончателния... Тъкмо се засилих да купувам математиката.

# 147
  • Мнения: 5 251
Ами за мен активно спортуващите и картотекирани спортисти трябва да бъдат освободени от часовете по физическо. Моят всеки ден е по 2 часа( плътно в басейна, ама трябва и да отиде и да се върне...Но само, който е минал от там знае, за какво говоря.  Пък за музика и рисуване изобщо няма да коментирам.

# 148
  • Варна
  • Мнения: 2 442
За моя радост, тъй като купих учебниците още преди да махнат първия списък, за 9 кл нямаше никаква промяна между първия и втория списък с учебници. Така, че мисля, че само го допълват.

Аз пък нямам нищо против да започват в 8. Така дупката между училище и моето работно време ми пасва идеално.

# 149
  • Варна
  • Мнения: 3 239
И моята е в басейна,синхронно плуване. Уж с бележка от клуба казаха,  че няма проблем за отсъствия за състезания и лагери. Съмнява ме обаче всеки път физическото да е последен час. На отворените врати се запознахме с г-н по ФВС,  веднага си я набеляза Simple Smile)

Общи условия

Активация на акаунт