За и против кучетата в градски условия

  • 48 279
  • 1 307
  •   1
Отговори
# 570
  • Мнения: 22 036
Не съм видяла лошо куче с добър стопанин,нито пък обратното..
Каквито са хората,такива стават и животните за които се грижат.

И аз трябва да вземам куче за сина,и също го чакам още малко да порасне,за да си го обгрижва сам

Доста погрешно разсъждение. Аз съм изключително добър стопанин, но второто ми куче имаше доста поведенчески проблеми. Отне ми няколко години да ги притъпя и пак съм нащрек  винаги и навсякъде. С предишното куче можех и да заспя в парка.

# 571
  • Мнения: 7 006
Не съм видяла лошо куче с добър стопанин,нито пък обратното..
Каквито са хората,такива стават и животните за които се грижат.

И аз трябва да вземам куче за сина,и също го чакам още малко да порасне,за да си го обгрижва сам

Доста погрешно разсъждение. Аз съм изключително добър стопанин, но второто ми куче имаше доста поведенчески проблеми. Отне ми няколко години да ги притъпя и пак съм нащрек  винаги и навсякъде. С предишното куче можех и да заспя в парка.

Има го и  това което казваш,но то не променя мисленето ми,понеже,че явно си добър и съвестен човек,щом.. "Отне ми няколко години да ги притъпя и пак съм нащрек  винаги и навсякъде"....

# 572
  • Мнения: X
Това, че имам кучета и обичам кучета, не ме предпазва от страх от чуждите любимци, нито от нараняване, нито от това отвързано чуждо куче да ми зарови хавлията на плажа (реален личен опит, докато нашите кучета си лежаха на повод до нас).
На мястото на стопанката на кучето, което ме събори, каква отговорност да приема, че носи? Тя дори не ми се извини. Хилеше се като тиква и се радваше колко дружелюбно било животинчето.
И как без каишка ще спреш кучето си да дойде да души моите любимци и да ги закача, когато моите се дразнят и плашат, а стопаните на кучетата без каишки обикновено не се трогват поне да си ги повикат?
В нашите най-близки паркове има и кучета, и деца, а с двете по-дребни кучета ходим дори и на почивка (в хотели, в които допускат домашни любимци или в заведения на открито, но тогава са или на ръце, или на къс повод и съвсем близо до нас). Същото важи и за децата - малките винаги са ми за ръка.
Аз на хотел не ходя или кемпер или палатка. Плажовете на които ходим не са на концесионери, а са свободнк-т.е кучето си е свободно. На хората не досажда, нито на др. животни.

# 573
  • Мнения: 22 036
Не съм видяла лошо куче с добър стопанин,нито пък обратното..
Каквито са хората,такива стават и животните за които се грижат.

И аз трябва да вземам куче за сина,и също го чакам още малко да порасне,за да си го обгрижва сам

Доста погрешно разсъждение. Аз съм изключително добър стопанин, но второто ми куче имаше доста поведенчески проблеми. Отне ми няколко години да ги притъпя и пак съм нащрек  винаги и навсякъде. С предишното куче можех и да заспя в парка.

Има го и  това което казваш,но то не променя мисленето ми,понеже,че явно си добър и съвестен човек,щом.. "Отне ми няколко години да ги притъпя и пак съм нащрек  винаги и навсякъде"....

Това ти казвам, не винаги е до стопанин. Кучетата са си личности с характер. Понякога не можем да се справим. Аз от там тръгнах да пиша де, за на Луна кучето.

Правилно са постъпили. Аз имах условия да я повъзпитам малко моята и сега на вън е ОК. Вече и в къщи влизат мъже (майстори и приятели на детето Simple Smile), но винаги след "представяне", иначе ще ги нахапе.

# 574
  • Варна
  • Мнения: 36 620
Кефи ме как някой прави забележка и всички веднага влизат в оправдателно-обяснителен режим как точно те никога не правят такива неща.

# 575
  • София
  • Мнения: 8 348
Мен пък ме кефи, как темата тамън вземе та влезе в нормален тон и някой мине да разръчка мравуняка.
Да не изпуснем сеира. Как така ще си говорят нормално хората.

Пък, не да боже, да кажат че правят или не правят нещо, в което косвено са обвинени. Популисти гадни. Да се засрамят веднага.

# 576
  • Варна
  • Мнения: 36 620
Я намини в съседната тема, където тукашните, които разправят как децата им и кучетата им са равни в семейството, се възмущават как един татко подсвирнал на бебето си, че да спре да мрънка. Ама как можело да му подсвирва като на куче?!? Равенството ряпа да яде.

# 577
  • Мнения: X
Я намини в съседната тема, където тукашните, които разправят как децата им и кучетата им са равни в семейството, се възмущават как един татко подсвирнал на бебето си, че да спре да мрънка. Ама как можело да му подсвирва като на куче?!? Равенството ряпа да яде.
О поведението на кучето и детето и подхода във възпитанието доста си приличат. И децата, и кучетата реагират на по-груб тон и команди като "Не", "Стой" и "Хайде" също така и някои корекции Simple Smile Игнориране на скимтене и рев от глезотия. То затова казват, че първата стъпка преди да имаш дете е домашния любимец.

# 578
  • Мнения: 7 006
То затова казват, че първата стъпка преди да имаш дете е домашния любимец.
На мен доктор в спешен кабинет в болница с име,ми отсече :Бе куче,бебе,то все тая..

# 579
  • Мнения: X
То затова казват, че първата стъпка преди да имаш дете е домашния любимец.
На мен доктор в спешен кабинет в болница с име,ми отсече :Бе куче,бебе,то все тая..
Аз все още нямам, но гледам племеника редовно и от там съдя. Двамата заедно са такива бандити и се подкрепят в поразиите Simple Smile кеф да ти прави само да ги гледаш.

# 580
  • Мнения: 7 006
Приликата вече нам..
Тогава,обаче,току що родила,ми прозвуча като смъртна обида..Моето бебе сравнено с куче? Бях потресена hahaha hahaha hahaha

# 581
  • Мнения: 2 911
Аз само не мога да разбера защо всеки си намира оправдание да не спазва закона. Имам куче, ама съм против и най-кроткото и миролюбиво да се разхожда без повод извън регламентираните от общината места. Дали ходи редом, не поглежда хора и кучета и каквото и друго да сте го научили, щом не е на повод вие сте в нарушение и сто години на училище да ходи пак не оправдава това, че е без повод.
И да ви призная пък аз само чакам някое такова “миролюбиво” да дойде до моето (винаги е на повод, защото в моя град няма регламентирана полянка за свободно пуснати, освен това непознати кучета не обича да ни приближават) и като му скочи на ръмжене и да видите после стопаните колко бързо се сещат че си имат повод. Някак си възпитателно им действа моето магаре. Joy Жалко само, че рядко го разхождам из града. 🤣
А пък като заховорите за серящи хора, така в парка веднъж виждам една жена, клекнала. Зачудих се какво прави и с интерес се загледах.. въобще не предполагам че е клекнала по “голяма нужда” докато не изкара салфетки да се обърше. И това посред бял ден и с хора и деца зад храста до който се облекчаваше.

# 582
  • София
  • Мнения: 8 348
Я намини в съседната тема, където тукашните, които разправят как децата им и кучетата им са равни в семейството, се възмущават как един татко подсвирнал на бебето си, че да спре да мрънка. Ама как можело да му подсвирва като на куче?!? Равенството ряпа да яде.

Свят шарен, хора всякакви.

Не очаквам от никого да обича животните си, както аз моите. Всеки си има характер, разбирания и емоционален капацитет.
Очаквам, обаче всички да се грижат за животните си, като за децата си, като отговорност. Защото по този начин ще се гарантира намаляване на бездомните и страдащите.

Пък дали ще живеят в гараж или ще спят в леглата ни, това е отделен въпрос.
Моята, залепена като гербова марка за мен, не бих могла да я оставя дори в другата стая. Но ако я бях привикнала от бебе да живее отделно, щеше да е друго. Въпреки, че аз не разбирам как ще лишиш и жавотното и себе си от удоволствието и забавлението на домашното общуване.
Проблем е, обаче, когато рязко им промениш стила на живот, като им отнемеш нещо, с което са свикнали.

# 583
  • Насред хаоса
  • Мнения: 5 464
Я намини в съседната тема, където тукашните, които разправят как децата им и кучетата им са равни в семейството, се възмущават как един татко подсвирнал на бебето си, че да спре да мрънка. Ама как можело да му подсвирва като на куче?!? Равенството ряпа да яде.
Понеже втори път правиш тая вметка и аз съм писала за подсвирването в онази тема, понеже съм "тукашна", която говори простотии и естествено, лъже като всички останали тукашни, бих искала да ми посочиш къде точно аз съм писала за деца и кучета и съм говорила кой трябва да е над другия или равен. Само по себе си изказването за подсвирването според мен достатъчно говори за кого трябва да се приема като нормално и за кого - не. Как ти стигна до разни изводи, та втори път се опитваш да иронизираш и да подиграваш хора, само защото говорят как се грижат за кучетата си в кучешка тема, не знам. Дали вярваш или не, твоя работа, но не вменявай на други свои изводи и мисли.

# 584
  • Мнения: 22 036
Аз да си призная, понякога кучето м е по-мило Simple Smile, особено, когато пуберът е сънен, мързи го, иска да излиза, иска пари и пр Simple Smile. Кучката само разходка, храна и гушкане иска.

Общи условия

Активация на акаунт