На пазар в Лозенград, Одрин и Чорлу - 16

  • 119 080
  • 763
  •   1
Отговори
# 30
  • Бургас
  • Мнения: 10 827
В един магазин в Бургас има няколко вида от турските шампоани - Bioblass и онзи с чесъна. Бяха по 8 лв.
Онзи ден си купих малко лири по 0.363 лв. В момента е 0.361 лв. Дано падне още. Хич не съм алчна 😁

# 31
  • Мнения: 5 067
Искам да уточня, че не са забранени за внасяне хранителни продукти като цяло, а конкретно месните, млечните продукти и яйцата. Не че съм имала подобен проблем... То това важи и за Сърбия впрочем. Един път в Стрезимировци граничарите изрично ни предупредиха.

Последният път граничарите на К.Андреево само надникнаха в багажника и на задната седалка. Ясно им е на тях какво сме си купили, и ние си знаем, че е забранено, ама... Simple Smile

Аз да попитам: кога са следващите големи намаления в Турция Simple Smile

# 32
  • Бургас / UK
  • Мнения: 1 595
В един магазин в Бургас има няколко вида от турските шампоани - Bioblass и онзи с чесъна. Бяха по 8 лв.
Онзи ден си купих малко лири по 0.363 лв. В момента е 0.361 лв. Дано падне още. Хич не съм алчна 😁

От тук и въпроса: Къде е този магазин? newsm78 Не знам дали ще успея август да отида до Лозенград,та да видя там какви шампоани има,че този ,който си купих и похвалих,вече е на привършване...

Явно за пред камерите,но голямо тарашене видях снощи по Новините на К. Андреево Mr. Green

Намаления има около Байрамите.Скоро Халим писа,че следващия е август,та със сигурност тогава ще има.

# 33
  • Мнения: 69
В един магазин в Бургас има няколко вида от турските шампоани - Bioblass и онзи с чесъна. Бяха по 8 лв.
Онзи ден си купих малко лири по 0.363 лв. В момента е 0.361 лв. Дано падне още. Хич не съм алчна 😁

Хахаха, и аз не съм алчен, miss july. Просто я чакам да падне в чейндж бюрата на 0,34 - 0,35 лв. Grinning

# 34
  • Мнения: 69
Искам да уточня, че не са забранени за внасяне хранителни продукти като цяло, а конкретно месните, млечните продукти и яйцата. Не че съм имала подобен проблем... То това важи и за Сърбия впрочем. Един път в Стрезимировци граничарите изрично ни предупредиха.

Последният път граничарите на К.Андреево само надникнаха в багажника и на задната седалка. Ясно им е на тях какво сме си купили, и ние си знаем, че е забранено, ама... Simple Smile

Аз да попитам: кога са следващите големи намаления в Турция Simple Smile

някой от групата ми каза, че следващият религиозен празник в групата е около 20.08 - 22.08.2018 г. Тогава е Курбан байрам Wink

# 35
  • Мнения: 5 386
Да задам своите дребни въпроси -
Количките за пазаруване в Мигрос/Киппа с монета ли са, една лира,...?
Във Варна от кое чейнджбюро да си купя лири, вече посетих едно, взех малко л., нямам време за ходене и съпоставяне, затова питам тук.
 Най-важното - има десерт -червен , от дюля, кисната в някакви сладки маринати, много вкусен, като консервиран... КАК му беше името?  Simple Smile
В Ераста бюрото само от евро в лири ли може или може и от бг левове в турски лири смяна?
Бедистен близо до Селимие джамия ли е? И това едно и също ли е с Безистен - някъде в старите теми срещнах второто наименование.
Благодаря. Simple Smile

# 36
  • Мнения: 5 067

Количките в Кипа са без монети, за Мигрос не знам.

Въпросът за чейнджа вероятно е за Ераста. Има и левове там. Поне на един чейндж до едни ескалатори.


Аз планирам ходене около 22ри септ. С две нощувки. Буукнах много изгодно един хотел. Беше тайна оферта в букинга, с 23% надолу, та за две нощувки - 78 лв. Heart

Интересува ме в този ред на мисли какви са цените на такситата в Одрин?

# 37
  • Мнения: 1 339

Количките в Кипа са без монети, за Мигрос не знам.

Въпросът за чейнджа вероятно е за Ераста. Има и левове там. Поне на един чейндж до едни ескалатори.


Аз планирам ходене около 22ри септ. С две нощувки. Буукнах много изгодно един хотел. Беше тайна оферта в букинга, с 23% надолу, та за две нощувки - 78 лв. Heart

Интересува ме в този ред на мисли какви са цените на такситата в Одрин?

Споделете за Букинг за офертата, че и ние плануваме И за тогава Simple Smile

# 38
  • Мнения: 565
На 15,07 се прибрахме от Турция --на вход към БГ бяхме 3 коли. От другата страна имаше коли но не повече от 30-50
На 4,07 пътувахме за Турция на вход бях само аз --2ч през нощта
На капитан андреево.
Хора пак ви казвам, ако има опашка на границата //Капитан Андреево/ Минете през Гърция и от там в Турция. Пътя ви е с 15 км по дълъг, няма грам коли.
Като цяло се забелязва че Гастербайтерите не завиват към свиленград и продължават към Бургас по магистралата, явно ползват друг пункт.

Капсулите на ариел, в кипа бяха 28 лири, персила бяха 22--ние взехме на персил.
Никога не бях се заглеждал в касовите бележки, но този път ги разгледах Препаратите, играчките и алкохола бяха с 18% ДДС за разлика от дрехите, бельото където е 8%
Магазин BIM всичко беше с 1% ДДС--незнам дали е истина но на касовата бележка това пише.

Цените в Мигрос/Кипа и BIM--в Селчук, Кушадъсъ, Дидим, Одрин --са еднакви.
Ние пазаруваме в тези магазини и хранителни и препарати.

# 39
  • Пловдив
  • Мнения: 117
Здравейте! На 14.07 пътувахме за Одрин. Реших да мина през Гърция за Одрин.... и минаваме българската граница след 30 Мин чакане(пред нас рейс, - гише работи само), по същата схема гръцката. Шофираме и след 20-Ина километра може би стигнахме до гръцко -турската и и и изненада! Каката не може да мине тази граница, защото пълномощното и не било преведено на гръцки! Или английски!(интересно ако митничаря не разбира английски) а само на БГ и турски! Гад мръсна, върна ни.... Айде обратно по същата схема, оплаках се на нашите митничари, казаха че нямал право, този документ бил за нашата си граница само! И от там към Капитан Андреево! И така изгубих 2 часа.... и добре че за около още час минахме границата! В жегата се спуснахме  на синия пазар, накупихме малко “Адидас оригинал” Simple Smile после мол Ераста, Кипа.... и в 7.15 на границата обратно иии улучихме смяна на Бг митница! И така си откарахме общо час и половина наобратно на границата. Проверяваха багажа както обикновено. Не са питали и гледали за меса или други, ние даже и рибка носихме в една чанта с лед .

# 40
  • Мнения: 5 067
Споделете за Букинг за офертата, че и ние плануваме И за тогава Simple Smile

Става въпрос за хотел Unisite. Имайте предвид обаче, че не се намира в центъра. На 1 км от Ераста е, на по 2,5 от Марги и Кипа. До центъра май са 3. Две нощувки са ми 78 лв., колкото беше 1 в Тракия. Реших, че до центъра ще ходим с колата и ще спираме, където е разрешено, или на платени паркинги.

# 41
  • Мнения: 565
Здравейте! На 14.07 пътувахме за Одрин. Реших да мина през Гърция за Одрин.... и минаваме българската граница след 30 Мин чакане(пред нас рейс, - гише работи само), по същата схема гръцката. Шофираме и след 20-Ина километра може би стигнахме до гръцко -турската и и и изненада! Каката не може да мине тази граница, защото пълномощното и не било преведено на гръцки! Или английски!(интересно ако митничаря не разбира английски) а само на БГ и турски! Гад мръсна, върна ни.... Айде обратно по същата схема, оплаках се на нашите митничари, казаха че нямал право, този документ бил за нашата си граница само! И от там към Капитан Андреево! И така изгубих 2 часа.... и добре че за около още час минахме границата! В жегата се спуснахме  на синия пазар, накупихме малко “Адидас оригинал” Simple Smile после мол Ераста, Кипа.... и в 7.15 на границата обратно иии улучихме смяна на Бг митница! И така си откарахме общо час и половина наобратно на границата. Проверяваха багажа както обикновено. Не са питали и гледали за меса или други, ние даже и рибка носихме в една чанта с лед .
Не е редно да ви връщат и пълномощното важи на вход към Турция. Нашите моето не са го искали, но Турците го проверяват. Моето е с превод на Турски и Английски.

# 42
  • Варна
  • Мнения: 4 221
Камея*, във Варна има и други бюра с изгоден курс, като обектите на Стринг, например. Просто отвори на телефона си сайта на Тавекс и го ползвай като ориентир за актуалния най-добър курс. Те го обновяват постоянно. Има и други бюра, работещи на курс, близък или равен на техния.



След като превеждате пълномощното на турски, за да минавате турска граница, логично е и гърците да го искат на своя език. С какво едните имат повече право от другите да четат на своя език. Аз и до днес не разбирам защо се налага да се превежда на регионален език, след като го има на международен, но е факт, че го искат. Те други езици освен собствения не признават.
А иначе... нали не очакваме, че само посрещащата държава трябва да следи кой и как влиза в нея. Особено що се касае до децата, именно държавите, които напускаме, трябва да следят за това. Най-вече ако са външна граница на ЕС.

# 43
  • Мнения: 565
Гърция е в европейски съюз и пълномощно не искат. или ако искат може на Английски, който е признат за европейски. Турците ще ти поискат, но те дали влизаш от Гърция или България винаги ти искат.

# 44
  • Мнения: 5 386
Благодаря, потърсих информация и май първо в ЦКБ ще пробвам, после Стринг на Бенковски , за последното не видях курса , затова на място ще идем. Ползвала съм го, а го бях забравила съвсем.... За хотелите - Султан е в близост до главната улица Сарачлар.

Общи условия

Активация на акаунт