Каква история се крие зад името на детето ви?

  • 39 039
  • 248
  •   1
Отговори
# 180
  • Пловдив
  • Мнения: 2 136
Ние също мислехме накратко да е Мади, но го използваме сравнително рядко.
Оказва се, че галеното е всъщност по-дългото Мадленче.
Самата тя се наричаше до скоро МаНенче.

# 181
  • Мнения: 5 144
И днес вашето МаНенче има имен ден GrinningДа е живо и здраво

Последна редакция: нд, 22 юли 2018, 13:55 от mrav4ica

# 182
  • Мнения: 1 042
Ох, аз също нямам дете, но си имам име за момиче. Grinning
Като бях малка и сигурно и вие помните, даваха "Милион и едно желания". Та аз от редовните зрители на предаването, веднъж, бях може би на 6 или 7 годинки, по Великден, хващам някакъв филм за Херкулес. В него толкова ме впечатли жената на Херкулес - руса, с коса на вълни, зелени очи, с една бяла рокля със златни кантове и нещо като лавров венец, че още тогава реших, че ако имам някога дъщеря, ще я кръстя така, както жената на Херкулес - Дейанира. След това всяка кукла беше Дейанира. Скоро хванах случайно същия филм на Холмарк, видях актрисата и изобщо нямаше същия заряд, който аз усетих тогава. Въпреки това и до ден - днешен ми е най-мечтаното име, освен, разбира се, ако някой ден родя и хвана бебето си и не усетя името. Grinning

Интересна е историята ми с госпожата ми по БЕЛ, при която ходих на уроци за кандидат-студентски изпити. Преподава ми творчеството на Яворов. Говорим си за "Стон" и аз изцепвам как някой ден би било готино, като имам дете, да се казва Лора и да му чета стихотворението и да му обяснявам, че заради него се казва Лора. И госпожата ми реагира "Абе ти знаеш ли, че на мен снаха ми е бременна с момиченце в момента. Моят по-голям син почина и му казвахме Лори и ти ми даваш идея в момента. Ще подхвърля идеята." Няколко месеца по-късно аз си взех изпита в СУ с петица, а тя ми се обади да ми благодари, че съм ѝ дала името на внучка ѝ.

# 183
  • Мнения: 1 152
Много приятна тема Simple Smile
Голямата ми дъщеря е Илиана- кръстена е на свекър ми. С мъжа би бяхме решили да е на него и нямахме разногласия. Ако ни беше хрумнал вариантът Илина, може би щеше да е така. Тъй като преди 20 години лекарят ми не се нае да каже със сигурност какъв пол ще е бебчето, имахме и вариант за момче- Илия. Не че го харесвахме особено, но с мъжа ми го предпочитахме пред Илиян. Два дни преди да родя коментирахме със свекърва ми решението ни за име на бебето. Тя изпадна в ужас като чу, че ако е момче, ще е Илия, защото свекър ми, оказа се, никак не си харесвал името Grinning Каза, че много се надява да е момиче. И за нейно успокоение се роди Илиана Simple Smile
Когато решихме с ММ, че искаме второ дете, си говорихме, че ако отново е момиче, името му ще започва с Р- той искаше да е Радост, аз не бях съвсем въодушевена, но ми харесваше името да е с тази буква. Сега си мисля, че е странно, но не сме обсъждали име за момче Thinking
Доста време опитвахме, правихме изследвания и в крайна сметка се оказа, че съм с вторичен стерилитет.
През цялото това време се молех на Богородица да имам още едно детенце и бях дала обет, че ако го имам, ще е кръстено на нея. Обмисляхме вече вариант ин витро, но една вечер си говорихме с мъжа ми, че ако не се получи, просто ще си осиновим детенце. Два дни след този разговор разбрах, че съм бременна- спонтанна бременност. Връщайки лентата малко назад, знаех точно кога се е случило и че ден след това, на 15 август- празникът Успение Богородично- бяхме в Созопол и се помолих на мощите на св. Йоан Предтеча.
Не се изненадах много, когато видеозонът показа почти сигурно, че ще е момиче. Казах на мъжа ми и на голямата ми дъщеря, че името вече съм го избрала, но е добре все пак да имаме и вариант за момче, който те да предложат (докато лежах в болницата заради проблемна бременност, една уж 3D видяна Пламена се роди Пламен, та исках да сме си подготвени отвсякъде Grinning ) .  Помолих ги да  помислят за Момчил (много ми е любимо това име) или Йоан. Харесаха им, добавиха Александър и Ивайло и казаха аз да избирам Grinning . На път към родилното все още не бяхме решили как ще се казва, ако е момче, но така или иначе не се наложи да го мисля.
Никак не харесвам двойните имена, но името на дъщеря ми си дойде някак логично. И сега си имам една 7-годишна фурия с най-прекрасното име Рая-Мария.

П.П. Още се чудя, ако беше момче как щях да го кръстя Grinning Grinning Grinning

# 184
  • Пловдив
  • Мнения: 1 219
Май и друг път съм го казвала това - винаги много съм харесвала Александър, но от както заживях с мъжа ми и се оказа, баща му се казва Никола, реших, че това ще е. След 6 години опити, пред които все повтарях, че галеното име на детето ми ще е Ники, независимо от пола. Когато забременях и разбрах, че чакаме момиче, седнахме с мъжа ми да решаваме как ще се казва. Майка ми вече беше починала, а и тя не искаше да чува, да пиша Минка или Мина (което аз харесвах). На свекървата първо има пикана една внучка и второ, тя си държи на -ка на края на името, което пък мен ме побърква. Баща ми също има внук, пикан на него и така ни остана да избираме женски вариант на Никола. Някак много ми се струваха Николчетата и се спряхме на Николета. Фамилията ни е кратка и нямам проблем с изписването на името.

# 185
  • Мнения: 4 383
Избрахме международни имена, които лесно се произнасят навсякъде.

# 186
  • Sk babe
  • Мнения: 194
Май и друг път съм го казвала това - винаги много съм харесвала Александър, но от както заживях с мъжа ми и се оказа, баща му се казва Никола, реших, че това ще е. След 6 години опити, пред които все повтарях, че галеното име на детето ми ще е Ники, независимо от пола. Когато забременях и разбрах, че чакаме момиче, седнахме с мъжа ми да решаваме как ще се казва. Майка ми вече беше починала, а и тя не искаше да чува, да пиша Минка или Мина (което аз харесвах). На свекървата първо има пикана една внучка и второ, тя си държи на -ка на края на името, което пък мен ме побърква. Баща ми също има внук, пикан на него и така ни остана да избираме женски вариант на Никола. Някак много ми се струваха Николчетата и се спряхме на Николета. Фамилията ни е кратка и нямам проблем с изписването на името.

О, Николета - много красиво и изискано. Познавам 2 Николети, и 2те са с много нежни черти - красиви жени са.

# 187
  • Мнения: 18 530
Моето бебе си дойде с името. В смисъл когато видях 2-те чертички, първата ми мисъл беше: "Ще бъде момиче и ще казва Бианка". Никога преди това не съм имала сантимент към това име и никога не е присъствало в списъка ми с любими бебешки имена Simple Smile Сега ми е супер любимо, разбира се Simple Smile

# 188
  • Мнения: 2 721
Мадлен😍 За мъжко име бях решила категорчно да е на мъжа ми, просто го обичам много и името му винаги ми е било фаворит и преди да го познавам. А и имаме една страхотна предистория свързана с това❤.
А за женско бяхме решили Мадлен на мен, аз съм Магдалена.
Много си харесвам името, а като малка го мразех ,защото не познавах друга Магдалена.  Кръстена съм на баба ми МаринКА и съм благодарна на родителите си, че са имали разум и са измислили нещо по -хубаво. 😃

Последна редакция: ср, 25 юли 2018, 14:08 от __MM’s

# 189
  • Мнения: X
Ех Магдалена е много хубаво наистина, едно от любимите ми Heart, но напоследък рядко се среща.

# 190
  • В сърцето на любимия човек
  • Мнения: 13 414
Не мисля, че е толкова рядко Simple Smile Познавам 3 малки Магдалени на възраст 4-7г. Наистина много красиво име, както и Мадлен.

# 191
  • Мнения: 18 562
Моето бебе си дойде с името. В смисъл когато видях 2-те чертички, първата ми мисъл беше: "Ще бъде момиче и ще казва Бианка". Никога преди това не съм имала сантимент към това име и никога не е присъствало в списъка ми с любими бебешки имена Simple Smile Сега ми е супер любимо, разбира се Simple Smile

Как й казвате на галено. Предполагам си е на цяло име.😊

# 192
  • Мнения: 18 530
Да, но и Бианче си й казвам аз. Тя самата се нарича Биби или Бибиш Simple Smile

# 193
  • София
  • Мнения: 18 704
Бени имам позната Бианка или Бентли й казваме.
Магдалени доста  познавам.

# 194
  • Мнения: 2 406
Да, но и Бианче си й казвам аз. Тя самата се нарича Биби или Бибиш Simple Smile

Бибиш-много сладко Flowers Hibiscus

Общи условия

Активация на акаунт