Каква пералня - 3 част

  • 72 574
  • 742
  •   1
Отговори
# 120
  • София
  • Мнения: 12 006
Искам да попитам техниците в темата - използването на дезинфектант за пране оказва ли негативно влияние на пералните от техническа гледна точка т.е може ли да доведе до повреди или бързо износване на някоя част?
не

# 121
  • Мнения: 11
 Мислих,да влезна в технополис и да взема някоя евтина пералня с по-голяма гаранция и да не се тормозя. Но след като днес си изпрах дрешките в квартира на приятели,с некво чудо TCL(не знам дали е старата немска марка) което за моя изненада беше с барабан тип "челна пита",се отказах да взимам само по гаранция. Нз дали нещо не бе вързано както трябва или така си е нормално,но от 30 мин. програма в последните 10 почнаха едни шумове,където и 18 годишния ми SANG не ги издаваше. Мисля помпата ревеше. А при центрофугирането,вече надухме телевизора на макс.
Тема 3 изчетох и доста от 2ра,но вече се обърках. Мислих samsung addwash да взема(промоция 600-630лв),но пък китайски помпи били. Или не е страшно.
  Или някой бош на подобна цена с 5г гаранция..?
Дайте неква идея за пералня която да не гоня по гредореда в бюджет 5-600лв за сам човек. Предимно леко замърсени на кратка програма ползвам.

# 122
  • Мнения: 1 207
Мислих,да влезна в технополис и да взема някоя евтина пералня с по-голяма гаранция и да не се тормозя. Но след като днес си изпрах дрешките в квартира на приятели,с некво чудо TCL(не знам дали е старата немска марка) което за моя изненада беше с барабан тип "челна пита",се отказах да взимам само по гаранция. Нз дали нещо не бе вързано както трябва или така си е нормално,но от 30 мин. програма в последните 10 почнаха едни шумове,където и 18 годишния ми SANG не ги издаваше. Мисля помпата ревеше. А при центрофугирането,вече надухме телевизора на макс.
Тема 3 изчетох и доста от 2ра,но вече се обърках. Мислих samsung addwash да взема(промоция 600-630лв),но пък китайски помпи били. Или не е страшно.
  Или някой бош на подобна цена с 5г гаранция..?
Дайте неква идея за пералня която да не гоня по гредореда в бюджет 5-600лв за сам човек. Предимно леко замърсени на кратка програма ползвам.

TCL e китайска компания. При износване на помпата се появява шум, както и като тръгнат лагерите, почва да шуми ужасно на центрофуга.
Не гледайте, как е разпробит самия барабан, това не оказва особено влияние при избиране, а е по-скоро маркетингов трик. Miele считани за едни от най-добрите перални също започнаха да ги правят с барабан тип "пчелна пита". Не се мятайте и на дългата гаранция, преди да проверите, какво точно тя покрива. Примерно "Beko" от време на време пускат 5 години гаранция, но тя не покрива най-скъпия ремонт, считат разбитите лагери за консуматив, който гаранцията НЕ покрива и това за жалост не е само при тях. Ако така силно държите на гаранцията, първо се запознайте детайлно, какво тя покрива.

Оставам с впечатление, че държите да е тиха. В такъв случай търсете машина с инверторен мотор.

Ето предложение от мен: Gorenje W8544N/I   8кг. 1400об/мин. инверторен мотор, за 609лв. Малко над бюджета е, но за тия характеристики си струва. Гаранцията обичайно е 3г. плюс още две при регистрация в сайта на gorenje, когато аз купувах миналата година беше така. Не съм сигурен, дали още важи тази опция.

http://technohome.bg/product/873/peralna-mashina-svobodnostoyash … nje-w8544n-i.html

Ако търсите Bosch с инверторен мотор, вече парите са съвсем различни и за машина със почти същите характеристики, като горната, трябва да приготвите поне още 200лв. отгоре.

Ето пример: https://www.pazaruvaj.com/peralni-c3167/bosch/wat24460by-p245499765/#opisanie

Колкото до Samsung, да помпите при тях са китайски и по-често създават проблеми, но са евтини и лесни за подмяна. Като цяло повечето Samsung са Made in China, китайските версии са с китайски лагери, а корейските с корейски. Стандартната им гаранция за жалост е кратка, само 2 години. Като цяло, прилични машинки са.

Ето един Samsung с Add wash, но е повечко от 600лв. с характеристики подобни на машините по-горе:
http://technohome.bg/product/3789/peralna-mashina-samsung-ww80k44305w.html

# 123
  • Мнения: 2 286
Беко. Евтина. След 5 години нова.

# 124
  • София
  • Мнения: 12 006
Мислих,да влезна в технополис и да взема някоя евтина пералня с по-голяма гаранция и да не се тормозя. Но след като днес си изпрах дрешките в квартира на приятели,с некво чудо TCL(не знам дали е старата немска марка) което за моя изненада беше с барабан тип "челна пита",се отказах да взимам само по гаранция. Нз дали нещо не бе вързано както трябва или така си е нормално,но от 30 мин. програма в последните 10 почнаха едни шумове,където и 18 годишния ми SANG не ги издаваше. Мисля помпата ревеше. А при центрофугирането,вече надухме телевизора на макс.
Тема 3 изчетох и доста от 2ра,но вече се обърках. Мислих samsung addwash да взема(промоция 600-630лв),но пък китайски помпи били. Или не е страшно.
  Или някой бош на подобна цена с 5г гаранция..?
Дайте неква идея за пералня която да не гоня по гредореда в бюджет 5-600лв за сам човек. Предимно леко замърсени на кратка програма ползвам.
Ами аз съм със самсунг с ад уош, на 2г. е и нямам проблеми. Старата ми беше пак самсунг. В момента е на 12г. и още работи и се ползва. Ей тъй, с каквито и лагели да са. Перат отлично, а както знаем изпирането се дължи 50% на пералнята и 50% на препарата за пране. Така че взимай смело самсунга и няма да сбъркаш. А addwash-а за мен лично си е голяма глезотойка и се радвам, че го има.

# 125
  • Мнения: 19 523
Този "ад уош" с който Самсунг ни проглушава ушите го има при всички перални, само да вметна. Отначало мислех, че мога да добавям пране само първите минути от цикъла, но вчера забравих две тениски и успешно си ги "аднах" малко преди да започне изплакването, че не бяха много мръсни. Пералнята ми е Сименс. Предишните са ми били Горене и там беше възможно това. Та явно не е нужна специална вратичка, за да се добавя пране докато работи пералнята.

# 126
  • София
  • Мнения: 12 006
Този "ад уош" с който Самсунг ни проглушава ушите го има при всички перални, само да вметна. Отначало мислех, че мога да добавям пране само първите минути от цикъла, но вчера забравих две тениски и успешно си ги "аднах" малко преди да започне изплакването, че не бяха много мръсни. Пералнята ми е Сименс. Предишните са ми били Горене и там беше възможно това. Та явно не е нужна специална вратичка, за да се добавя пране докато работи пералнята.
Не при всички е възможно това.

# 127
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Пералнята се повреди - копчето, с което се избират програмите, се върти много хлабаво и не може да "зацепи".
От няколко дни трудно избирам програма, защото на моменти пак така не зацепваше, но се чуваше цъкане, като минава от една на друга степен. Сега се върти много леко и никакво цъкане не се чува.
Чудя се, това дали значи, че целия програматор е заминал, или е само зъбчатата част на копчето, с която избира програмите. Зная, че ако е програматорът, по-добре да купя нова, но пък ако е някаква дребна глупост за смяна, то по-добре да се оправи.
Някой имал ли е подобна повреда?
Пералнята е Whirpool с горно зареждане и дисплей. На 4 год и половина е някъде, но перем много, защото детето е с аутизъм и все има някакви "произшествия". Средно 2-3 перални на ден.

# 128
  • Мнения: 1 275
Здравейте!По-добре задайте въпроса в групата  Каква пералня?Там има много знаещи и ще ви насочат.

# 129
  • Мнения: 1 195
На нашата пералня Whirlpool изгоря електрониката (мисля, че това беше понеже ни свети ни нищо) преди около 2 години. Пералнята още беше при майка ми, по спомени го оправиха за около 150лв и досега нямаме проблем. Иначе с копчето нищо не се беше случило. Така че е възможно да е само от него проблема.

# 130
  • Мнения: 25 713
По номера на модела можеш да провериш в нета колко струва един нов програматор и да си направиш груба сметка кой вариант е най-удачен за теб. Ако изобщо се стигне до смяна на програматора, Може само зъбчетата на врътката да са се изронили...

# 131
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Благодаря ви!
Проверих, около 150 лв. е нов програматор, дано да могат да я оправят, защото нямаме асансьор и главната драма с нова пералня е качването й на последния етаж...

# 132
  • Мнения: 1 207
При повечето съвременни перални може да се паузира програмата и да се добави спокойно пране в начален процес. В самото начало пълнят минимално количество вода, което се поема от дрехите и при отваряне на люка не изтича. В края на цикъла по измерван на количеството, ако е необходимо долива. Вече след измерването и доливане нивото може да достига нивото на люка и отварянето да не е възможно, но и по-добреq защото машината е изчислила оптималното количество вода за наличните в нея дрехи. При тези с авто дозировка и оптималното количество перилен препарат. Добавянето на още пране в по-късен етап може да снижи качеството на изпиране и не е желателно.

Лично на мен не ми се доплаща за функция като "Add Wash". По-скоро бих доплатил за люк с двойно стъкло, от една страна действа, като допълнителна термоизолация и водата в машината по-бавно изстива, съответно се спестяват пари за ток. От друга страна намалява шумовете от премятането на прането из барабана.

# 133
  • Мнения: 490
Здравейте, пералнята ни след почти 13 г се прецака, изгоряла е лекетрониката на заключването на люка и казах, че за тази марка (General Electric) няма налични схеми и няма оправяне Sad  За съжаление, ще трябва да я сменяме.

Вчера вдиях случайно, че в един магази на Миеле, моделът от линка е с намаление - 400 лв от показаната на сайта цена - не е мостра, просто промоция на магазина....Това леко ме усъмни, разбира сеее... Оригиналната цена е 1790, но за 1400 лв съм склонна да я взема предвид вече - имате ли мнение за този модел - http://mielecenter-max.bg/wdb-030-wcs/?

Отдавна не съм проучвала перални, не знам какво да гледам вече...толквоа новости има...как ви се струва това Миеле, освен че е Миеле?  Суепр базово ли е? (четох в някои теми, че се плюят базовите Миелета, не знам защо..)

За съжаление въпросът ми е спешен, без пералня сме и ще съм благодарна за съвети!

# 134
  • Мнения: 19 523
Копирано от дадения от теб линк"

Характеристики
Обороти    Не
Капацитет    Не
Отлични резултати при пране    Не
Специални програми    Не
Допълнителни опции    Не "
Нищо не се разбира, освен че няма специални програми и няма отлични резултати при пране. Мисля, че трябва минимум усилие да се направи при презентацията на продаван от фирмата уред, нищо че това е марка, която има безспорен авторитет.

Общи условия

Активация на акаунт