Каква пералня - 3 част

  • 72 400
  • 742
  •   1
Отговори
# 135
  • Мнения: 8 939
Има чудесни пврално със същите функции за двойно по-малко пари.

# 136
  • Мнения: X
Има чудесни пврално със същите функции
Коя пералня за 7кг сухо пране тежи 90кг?
Miele-то, за което пита tsvetunka е толкова.

# 137
  • Мнения: 490
Копирано от дадения от теб линк"

Характеристики
Обороти    Не
Капацитет    Не
Отлични резултати при пране    Не
Специални програми    Не
Допълнителни опции    Не "
Нищо не се разбира, освен че няма специални програми и няма отлични резултати при пране. Мисля, че трябва минимум усилие да се направи при презентацията на продаван от фирмата уред, нищо че това е марка, която има безспорен авторитет.


В секция описание са функциите, трябва да се скролне надолу просто - http://mielecenter-max.bg/wdb-030-wcs/

# 138
  • Мнения: 8 939
Има чудесни пврално със същите функции
Коя пералня за 7кг сухо пране тежи 90кг?
Miele-то, за което пита tsvetunka е толкова.

Не говоря изобщо за тежина, а за функции. Никога не бих си избрала пералня, по това колко тежи.

# 139
  • Мнения: 490
Има чудесни пврално със същите функции за двойно по-малко пари.

Да, сигурна съм, просто се чудех дали това е надежден модел, макар че е от по-евтините Миле-та.  Като според магазиан, по-евтините са такива само заради функции, тази е а за 7кг, за 8 кг вече цената скача, отдлено има за над 2к с wifi, е знам какво си и други екстраи, които не бих ползвала, а и не бих заплатила.  Иначе всички модели са произведени в Германия и стомана и чугун - затова и са доста по-тежки.  А в случая 400 лв промоция не са малко и се запитах дали да си взема Бош (защото към това бих се насочила иначе), котйо ще е около 1000 или за 1.400 това Миле. 

# 140
  • Мнения: 19 488
Аз си взех Сименс произведен в Германия и съм много доволна засега - вече трета година. Беше към 1200-1300 лв.

# 141
  • Мнения: X
Никога не бих си избрала пералня, по това колко тежи.
Цитат
Целта на тежестите стигащи до 25 килограма е да компенсират вибрацииите при работа и да намаляват шума. Колкото е по-тежка една пералня толкова вибрациите са по-малки и при равни други условия ще е по тиха . Затова по-скъпите  перални често са доста по-тежки. Най-важна е тежеста когато пералнята работи с не пълнен барабан тогава при неравномерното разпределение на прането е възможно  концентриране на тежест в една част от барабана и от там възникването на сериозни вибрации които могат сериозно да увредят, механично, окачването на пералнята. Затова най-скъпите перални имат защита срещу претоварване или неравномерно разпределение на товара  /прането/, при установяване, от датчиците на машината, неравномерно разпределение на тежеста машината изписва предупредително съобщение и не продължава цикъла,  машината изисква ръчно пренареждане на товара или рестартиране на процеса на Ваша „отговорност”.

# 142
  • Мнения: 1 207
Здравейте, пералнята ни след почти 13 г се прецака, изгоряла е лекетрониката на заключването на люка и казах, че за тази марка (General Electric) няма налични схеми и няма оправяне Sad  За съжаление, ще трябва да я сменяме.

Вчера вдиях случайно, че в един магази на Миеле, моделът от линка е с намаление - 400 лв от показаната на сайта цена - не е мостра, просто промоция на магазина....Това леко ме усъмни, разбира сеее... Оригиналната цена е 1790, но за 1400 лв съм склонна да я взема предвид вече - имате ли мнение за този модел - http://mielecenter-max.bg/wdb-030-wcs/?

Отдавна не съм проучвала перални, не знам какво да гледам вече...толквоа новости има...как ви се струва това Миеле, освен че е Миеле?  Суепр базово ли е? (четох в някои теми, че се плюят базовите Миелета, не знам защо..)

За съжаление въпросът ми е спешен, без пералня сме и ще съм благодарна за съвети!

Струва си парите, защото уредът е доста по-надежден в сравнение с Bosch/Siemens и AEG да речем. Корпусите на Miele са масивни, не се разбиват и не гният, в сравнение с по-масовите модели. Тежестите са чугунени, не се натрошават и разтропват, казана е от неръждаема стомана и не се вмирисва така, както полимерните. Лагерите са масивни, качествени на NSK, заменят се сравнително лесно. Като цяло пълноценна пералня, в която не се доплаща за излишни спорни маркетингови екстри, при Miele се плаща за качество.

Съвременните Bosch/Siemens и AEG са много далеч от Miele, що се отнася до надеждност. Единствения производител, който е пряк конкурент на "Miele" по цена и качество, това е Asko, но за жалост не се предлагат на българския пазар нови, пък и втора употреба не съм срещал да се продават масово, като Miele.

# 143
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
По номера на модела можеш да провериш в нета колко струва един нов програматор и да си направиш груба сметка кой вариант е най-удачен за теб. Ако изобщо се стигне до смяна на програматора, Може само зъбчетата на врътката да са се изронили...

няма вече зъбчета в новите програматори.
Освен това мисля, че тук става дума за прецакан програмен избирач, не са самия програматор. Е, остава вероятността и двете да са заминали, но не мисля...

# 144
  • Мнения: 3 819
В неделя се наводнихме и вчера установих, че пералнята не работи.
Беше стара и е с вградена сушилня. Нямам място за отделни уреди, но и този комбинирания го позлвах само в екстремни ситуации, а не постоянно и затова сега не държа да е комбиниран уредът.
Вършеше работа, но така или иначе мислих да я сменям.
Изобщо не знам какво да търся, а проблемът е, че и мъжът ми хал хабер си няма от техника.
Общо взето не държа на някакви извънземни функции. Не искам и да кара "до живот", защото изобщо не знам докога ще живеем в това жилище и дали няма след година две да го продадем с все уреди и обзавеждане.
Кажете ми какво би ми свършило работа.
Засега гледам някакви горение /фурната и котлоните ми са тази марка и съм доволна/.
Или ей този Бош  newsm78
https://www.technopolis.bg/bg/Washing-machines/Washing-machine-B … AB-20262/p/683820
Горе-долу в този ценови клас се оглеждам.
Загледах и едни LG
това LG FH2C3TD
и това F0J5WN3W

Последна редакция: вт, 04 сеп 2018, 11:57 от My All

# 145
  • Мнения: X
Може само зъбчетата на врътката да са се изронили...
И аз на там клоня. (зъбчета, шлици)
Скрит текст:
Тази врътка трябва много точно да се постави.
Влиза в селектора за програми, който ако е дефектирал се подменя в сервиз, даже и телевизионен.
Скрит текст:

# 146
  • Анкх-Морпорк
  • Мнения: 3 476
Благодаря за отговорите!
Чакаме майстор, ще докладвам резултати.

# 147
  • Мнения: X
Кажете ми какво би ми свършило работа.
Miele, ВУ, с две години гаранция 350.00лв
Скрит текст:
https://bazar.bg/obiava-20078972/perlalnia-miele-2-godini-garantsiia

# 148
  • Мнения: 3 819
Ако може и да е умна пералнята, че притежателката ѝ явно не е  Crazy
На старата чак след 3 години открих, че има вградена сушилня.
Съвсем случайно разбира се  hahaha
Това Миеле направо ме плаши колко много копчета и копченца има.

# 149
  • Мнения: X
My All,
на пералнята ще ползвате не повече от 5 програми.
Лесно се оперира с менюто (бутони).
Скрит текст:
инструкция:
http://manuals-help.ru/manuals/miele/miele-w-437-softtronic/m354 … /download-manual/
ПП И пералнята е "само" едни 93кг.  Peace

Последна редакция: вт, 04 сеп 2018, 17:27 от Анонимен

Общи условия

Активация на акаунт