багаж за втора градска

  • 1 719
  • 37
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 182
Здравейте!И двете деца съм родила във Втора градска без да плащам и мога да кажа само хубави неща за там.  bouquet  bouquet  bouquet

# 16
  • Мнения: 2 332
Здравейте!И двете деца съм родила във Втора градска без да плащам и мога да кажа само хубави неща за там.  bouquet  bouquet  bouquet
Благодаря ти - това е много окуражително Simple Smile.

# 17
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Аз ще раждам към края на месеца,но за трети път,така,че вземи си все пак пакет с 20 памперса и мокри кърпи,ще трябват и за бебо и за тебе.Гармастан за гърдите и помпа ако ти е за първи път и мислиш,че няма да се справиш.Бивацин спрей за шевовете,от тях винаги има по 1-2бр.най-малко.Зарядно за телефона и шоколад или нещо сладко,ще ти се яде след като родиш .Не е зле да си купиш и малък пакет лигнин,може и да ти го искат,върши работа за всичко,а и първите 2 дни раната ще диша по добре с него.Ако не забравиш,може и фотоапарат да си снимаш бебето още първите часове след раждането.Мисля,че това е всичко,ако се сетя друго ще ти пиша пак,желая ти успех и безболезнено раждане. thumbsup

# 18
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
За стаите бяхме по 3 , тоалетната е еднаа на етажа, но всичко е идеално чисто .За кърменето , зависи от това кои екип е дижурен, първият ден нищо не ми показаха/добре че бях чела форума и знаех как да поставя беба на гърдата/, на следващият ден  беше една сестра която обясни подробно.Да не забравя вземете ръкавички за бебето, моята госпожица се роди с такъв маникюр, че ако трябваше да чакам до другият ден тати да ни донесе, щеше да е в лицето, като драна от котки.Никакви посещения не се разрешават , вземете си някакви биквити или вафли, защото няма от къде да си купите нищо за похапване.

# 19
  • при палмите и алигаторите,FL
  • Мнения: 1 001
Само да добавя за записването на бебо- за мамите с брак трябва да се донесе акта за граждански брак и двете лични карти/ на мама и тати/, за мамите без брак,таковците който припознават бебетата трябва да платят някаква такса от 10 лв. на касата на болницата.

# 20
  • Мнения: 293
Не мога да добавя по-различно от това което останалите мами са писали за Втора градска, освен че ако не носиш памперси не е фатално-т.е. детенцето няма да остане не повито.Там разполагат с някакви памперси(виждала съм складираните кашони с памперси,но марката не ми е позната) и повечето деца ги повиват с тях.
Когато аз лежах бяхме по две в стая и имаше 2 тоалетни в двата края на коридора.
Леко раждане на всички мами!

# 21
  • Мнения: 260
А някой може ли да даде отзиви за д-р Пламен Димов, който изражда във Втора градска? При мен най-вероятно ще се наложи секцио, бебето е седалищно и е малко вероятно да се завърти  Sad Чудя се дали да го ангажирам, но се притеснявам да го попитам директно колко ще ми струва това  Rolling Eyes

# 22
  • София
  • Мнения: 298
И аз раждах във Втора градска, но с уговорка с лекар и анестезиолог - за втория път реших да избера епидурална. От екипа, с който раждах съм много доволна - всеизвестната акушерка Емилия Казълова ми се падна на смяна и направи чудеса с мен Simple Smile
Бях във ВИП стая, защото исках да съм сама. Беше чисто, имах си баня и ТВ. Татковците не се пускат (много тъпо), и ние се гледахме през прозореца - там всички така правят, прозорците са на първия етаж и се виждат почти лице в лице (като в затвора Mr. Green).
Памперси не съм носила изобщо, превръзки да.
Сестрите и акушерките в отделението, където лежат вече родилите са НЕотзивчиви, в по-голямата си част. Не обясняват, не помагат, свадливи са. Имах чувството, че веднъж като съм родила, вече съм втора ръка човек.
Иначе бива.

# 23
  • София
  • Мнения: 298
Хъни,
от какво се притесняваш, на него това му е работата. Мога да те уверя, че той няма да се притесни, много е добре с финансовта част.
Аз раждах с уговорка при него - директно си каза мизата, и оттам нататък имах пълно обслужване и разчитах на него денонощно. Тормозех го за всичко. За да не съм голословна - удоволстието раждане с уговорка ми струваше 600 лв и си заслужаваше.
Димов е точен, просто го попитай какво трябва да направиш за го ангажираш лично. Той не се свени да си каже. Simple Smile

# 24
  • Мнения: 260
Мерси много за инфото Grinning Доколкото разбрах, при теб е било нормално раждане. При нас за сега се очертава секцио, тарифата със сигурност ще е по-висока, но ще видим. Ще говоря с доктора все пак  Peace

# 25
  • Мнения: 1 182
Питайте ако ви интересува нещо...аз съм с пресен опит Hug 

# 26
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Лати,кажи моля те нещо за епидуралната ако си наясно?

# 27
  • Мнения: 88
и аз съм с уговорка с д-р Пламен Димов, защото ми е наблюдаващ лекар от 2 години.  Засега се очертава нормално раждане  с епидурална, но не се знае как ще тръгне. Аз съм след ин витро и докторът ми обясняваше, че всички такива като мен искали секцио /не знам защо/, но аз се заинатих за нормално, тъй като имам едно нормално раждане преди 13 години. И тъй като беше отдавна - да задам тъпия въпрос по темата - за какво се ползва Гермастан?

# 28
  • През девет земи в десета
  • Мнения: 2 001
Прави зърната на гърдите по-еластични,подготвя ги за предстоящото кърмене,а докато кърмиш предпазва от рагади.Направо е незаменим.

# 29
Здравейте, мамчета!
Искам и аз да попитам няколко неща
- първо - уговорка с лекар - ОК. Плащане - кога - преди или след раждането?
- второ - казваш предварително на лекаря, че искаш епидурална упойка - ОК.
Тази упойка заплаща ли се допълнително - освен това, което е за лекаря???
- трето - възможно ли е присъствие на бащата по време на раждането (като чета, че не ги пускат в отделението, май не, но все пак ...) Заплаща ли се това както в Шейново и Тина Киркова (доколкото ми е известно там се плаща за тази "екстра")

Общи условия

Активация на акаунт