Кой какво сервира снощи - кой какво ще готви днес?-6

  • 20 693
  • 289
  •   1
Отговори
# 240
  • Мнения: 381
за вечеря салатка за ракийката и после спагети Grinning

# 241
  • Варна
  • Мнения: 6 891
Днес готвих Пиуе със зелуе Laughing, само дето му сложих и малко ориз и пилето беше патица. Ама  стандартна манджа.
Преди 2 дена се чудих какво да правя тялото на едно пиле обаче, чиито крака и ръце бяха изядени преди това. Не искаха супа, ни фрикасе...мислих, мислих, сварих, обезкостих и нарязах.  3 яйца разбих, половин пакет картофено брашно/пюре де/, месото, сол, черен пипер ...и май това беше. А, не, и бира сипах, стана като за бухти, и така изглеждаха пилешкокартофените ми хапки след като ги изпържих във фритюрника/с лъжица сипвах/.

Другото нещо което правих миналата седмица и от него ми беше останало половината пакетче картофено пюре е едно нещо подобно на рулоСтефани. Ама за мен е руло Мария, защото моята приятелка и колежка Мария ми даде идеята:-)))) Половин килограм кайма - много за супа топчета, малко за кюфтета, става за мусака ама им омръзна на моите мъже у дома. Та тази кайма я омесвам с каквото ми харесва - яйце, лук, варени и наситнени моркови, могат да се сложат гъби, останал колбас, кашкавал или пушено сирене на кубчета и вместо стар хляб - картофено пюре/неприготевено, от пакета направо/. Та половината от тази смес сложих в тефлоновата ми форма за кекс - кръгла, с дупка в средата. Наредих нарязани варени яйца и отгоре останалата кайма. Не ми запълни цялата форма и я допълних отгоре смалко пресни картофи, за гарнитура. Покрих с фолио и във фурната, опича се доста бързо, не залепва и може да се обърне в голяма чиния и най-важното - става за ядене!  chef
Доволна съм от резултата щото с всеки изминал ден все по-трудно ми става в кухнята. Хич не ми се готви. ooooh!

# 242
  • Sofia
  • Мнения: 21 743
doniboni, ето темата за ягодовия сладкиш.... и пускам тема за другия  Simple Smile
Аз обаче на ягодовия слакиш, разрязах блата на две и сложих крем, като долния блат напоих с мляко.

# 243
  • Мнения: 2 116
Снощи бяхме на скара- Кюфтета и кебапчета, а днес мусака!

# 244
  • на кой му пука, майна
  • Мнения: 5 367
doniboni, ето темата за ягодовия сладкиш.... и пускам тема за другия  Simple Smile
Аз обаче на ягодовия слакиш, разрязах блата на две и сложих крем, като долния блат напоих с мляко.


Мерси   bouquet
Сега ще потъся темата за другия десерт  Grinning

# 245
Ние сме на разтоварваща диета, Пиле на пара и саладки.

# 246
  • Мнения: 293
Омлет по форумски ,салатка   bouquet
десерт днешната торта на Звездев  chef

# 247
  • В града на хумора...
  • Мнения: 605
снощи за вечеря - пълнени чушки с яйце и сирене
днес .....още не съм го измислила

# 248
  • Мнения: 9 913
за днес - пилешка супа и пържени тиквички, а останалите пилешки гърди - по аржентински/за утре/.
И ми писна да готвя, ше знаете  Crossing Arms

# 249
  • Мнения: 119
Аз в таз жега за повече от таратор и салатки нямам сили  Tired
nelii75  може ли да споделиш после как е станала тортата на Звездев  Hug

# 250
  • Мнения: 2 116
Имам около 300гр. бекон!  Thinking Дайте идея какво може да сътворя от него за вечеря?  newsm78

# 251
  • Мнения: 9 913
Имам около 300гр. бекон!  Thinking Дайте идея какво може да сътворя от него за вечеря?  newsm78

боб с бекон в гювечета.
картофи с бекон на фурна.
Каквото и да е, увито в бекон, нанизано на шишчета и запечено.

# 252
  • Мнения: 2 922
Вчера нищо не съм готвила - карахме на салати и каквото друго намерихме в хладилника.
Днес ще опека картофи на фурна, аз пак ще я карам на салата и сирене.
За десерт - череши.
За бекона:
а) пържени яйца с бекон. Пържиш яйцата и после в същата мазнина бекона за кратко;
б) ролца от раци в бекон - режеш рулцата от раци на 1/2, увиваш всяка половинка в бекон, бучваш с клечка за зъби - печеш.
Ама 300г много бекон!

# 253
  • Мнения: 2 274
Имам около 300гр. бекон!  Thinking Дайте идея какво може да сътворя от него за вечеря?  newsm78
   Моят мъж най-харесва бекона когато е нарязан на тъничко и запечен на скара + някаква салатка  Mr. Green!

# 254
  • София
  • Мнения: 2 164
Днес - кашкавал пане и шопска салата.

Общи условия

Активация на акаунт