Параметри на средната класа в БГ

  • 116 373
  • 2 966
  •   1
Отговори
# 2 910
  • Мнения: X
Сина ми е роден август. Цяла зима, кат бебе, спа следобяд в количката навън. При всякакви температури. И следващата също, но вече беше "голям". Simple Smile

Дъщеря ми също е родена през август, а ние тогава живеехме в Северна Швеция. Зимата спеше следобеден сън в количката пред къщата на - 30 градуса. Вече е на 12 години и е пила антибиотик само веднъж за всичките тези години. На една година тръгна на ясла, след това градина, училище - само веднъж или два пъти е отсъствала по болест досега.

# 2 911
  • Мнения: 5 134
Аз не знам защо се намеси пак себе си, и какво правиш и не правиш, а и за разлика от теб и препоръките ти какво да правя или не, аз нищо не ти препоръчвам да правиш с децата си и с времето си Simple Smile

# 2 912
  • Мнения: X
как Сийка, и нашето дете в дена на изписването си беше на ресторант ( имаше лятна буря в началото на юни и си постояхме повечко там), но не виждам това с какво обогатява спора.

Сирен, няма да споря.
Просто онагледявам някои неща, свързани с ранното детско развитие, които пишеш, че пренебрегваш заради собствения си комфорт. Нема лошо, децата са си ваши.

Шарки, браво!
 'Построихме си Германия-та и тук' много ми харесва. Това е зародиша на средната класа в Б-я.
Благодаря за показното как се прави!

Еленна, къде ходихте?

# 2 913
  • Мнения: 30 802
Мамасита, как все избръмчаващи деца ти се падат? Моите явно са дебелокожи и безкласови, защото се кефеха на куп неща, без да избръмчават като малки.

Всички са с различен темперамент, но при малките деца трябва да се внимава със стимулацията. Впрочем доста деца навън и във форума са избръмчали, но родителите не забелязват, мислят си, че или са весели, или са лоши, а те просто са прекалено стимулирани и не са учени да си седнат на задника, да се кротнат и концентрират.

Синът ми като малък беше по детски неустойчив и рехав - слънчасваше, преуморяваше се, имаше кошмари. И това премина. Третото ми е дебелокожо, но и тя предпочита да си почива у дома, не да е все влачена нанякъде.

Не че на мен ми се падат, но забелязвам признаци, които трудно се забелязват, и взимам съответните мерки.

Контеса, нищо не пренебрегвам - имат храна, имат стимулация, просто не отмятам точки от някакъв задължителен списък. То може да е полезно за развитието да почнат цигулка на 3 годинки, ама повечето в тази тема сме го пренебрегнали, а майките-тигрици в Азия вече разучават Вивалди с петгодишните...

# 2 914
  • Мнения: 2 617
Сирен, аз пък мисля, че нещо във възпитанието не ти се получава (ако има такова), след като децата ти реагират така силно на пътувания и промяна в средата. Няма нужда да обясняваш в детайли (моите постове са винаги кратки, ценя си много времето), голяма част от пишещите са виждали деца на живо.

Последна редакция: пн, 13 авг 2018, 22:05 от Tsugumi

# 2 915
  • Мнения: X
Моите деца са родени през декември и януари и от първата седмица всеки ден бяха по цял ден навън. 2002 година, когато се роди дъщеря ми, беше много люта зима и първата разходка се проведе върху дебел лед.
Признавам, че не ме свърташе в къщи, а не че много съм мислила за каляването, но и то е факт.

Последна редакция: пн, 13 авг 2018, 22:10 от Анонимен

# 2 916
  • Мнения: 18 687
Аз есента и до някое време зимата излизах с бебето в носилка, първо с дъждобран върху нея, след това със зимно покривало - главно за кучешките разходки, които при нас са доста продължителни. Там нямаше заспиване обаче - облещваше се и започваше да пее. Затова след някое време вече вадех количката - там спеше като пънче, особено в най-студените месеци )))

пп - сега се сещам, че първият й магазин беше месерницата.

# 2 917
  • Мнения: 30 802
Сирен, аз пък мисля, че нещо във възпитанието не ти се получава (ако има такова), след като децата ти реагират така силно на пътувания и промяна в средата. Няма нужда да обясняваш в детайли (моите постове са винаги кратки, ценя си много времето), голяма част ит пишещите са виждали деца на живо.

Как се възпитава дете да не повръща в колата? Как се възпитава да понася жега, или да не го болят крачетата?

Не е само до възпитание, а и до темперамент. Едната ми дъщеря от новородено е много емоционална и плашлива. Бавнично и нежно й разширявам преживяванията. Просто е плашлива, може да се изплаши дори от неприятна за нея играчка на някое дете. Аз помагам и подбутвам, но не става от днес за утре. Дори в 90% от времето да е ОК, пак е нестабилна и има ситуации, в които си изпуска емоциите. Все пак е човек, при това дете.

Но да кажем, че нямаме класа.

# 2 918
  • Мнения: X
Задължителни списъци няма. Има интереси, занимания и взаимно удоволствие от споделените моменти заедно. Другото няма значение.


И нашето дете повръща в кола/самолет. Просто си носим винаги дрехи и пликове за повръщане и избягваме храна преди тръгване. Жегите ... излиза се по хладното и се излиза в количка за изморяването на някое от децата поне до 5-6 години. Сериозно ли се пита това? От опитни майки?

Не знам за вас, но ние наистина обичаме и да си стоим в къщи, но и да пътуваме и разглеждаме нови места. Пък дори и да са някой нов парк в другите части на града. Simple Smile


Къде и как почива средната класа? За работата вече го уточнихме, че са роби и трябва да работят до откат.

# 2 919
  • Мнения: 30 802
Не всички деца във всеки момент доставят удоволствие на родителя. Имат периоди, в които само ти изпиват силите и не дават почти никакво удоволствие насреща. Дори да искаш да направиш нещо добро за тях, примерно него ден са кисели и не приемат, ей така на инат.

Та така, и аз смятам, че има хубави моменти, но те просто се случват, не може да ги насилиш. Много пъти се е случвало в събота да се събудя с някакви планове и още в първите 15 минути да разбера, че няма да заразя никого с ентусиазъм и ще трябва да си отменя плановете.

Впрочем в момента една от добрите майки, завела детето си на море, седи и се моли да оцелее, щото е паднало от балкона. Недостатъчна параноя при почивката и липса на обезопасяване на стаята. Фън енд геймс, докато не стане беля. Не си е държала очите на 4. Тръгнала да търси памперс и детето паднало. Кофти новина.

Ей това имам предвид - малките камъчета обръщат големите коли. Много го обогатиха това дете с това море, нали...сега цял живот ще си носи последствията от падане от третия етаж, ако оцелее.

# 2 920
  • Мнения: X
Моля ви. Повтаряте темата за разходките от миналото лято.  Реплика по реплика.  Аман от мързелът мамаситен и милион и двете сиренини оправдания.

# 2 921
  • Мнения: 5 134
Може би просто ти не си си починала и презаредила достатъчно между двете, но това е било по съзнателен избор все пак. Признавам си, че ако дъщеря ми в момента беше това, което беше преди 2 години или дори миналата година, може би за 2 седмици и аз щях да мръдна. Но ето, от днес сме сами с бебо и с нея у дома и тя си играе, помага ми, занимаваме се, въобще, не ме натоварва.

# 2 922
  • Мнения: 30 802
Моля ви. Повтаряте темата за разходките от миналото лято.  Реплика по реплика.  Аман от мързелът мамаситен и милион и двете сиренини оправдания.

Както казах, който не го мързи, е свободен да бачка по 10 часа, да бяга маратони, да учи мандарински, да стане археолог или каквото там. Но не и да налага стандарт кое е мързел и да дава списъци със задължителни точки за отмятане.

# 2 923
  • Мнения: 5 134
Впрочем в момента една от добрите майки, завела детето си на море, седи и се моли да оцелее, щото е паднало от балкона. Недостатъчна параноя при почивката и липса на обезопасяване на стаята. Фън енд геймс, докато не стане беля. Не си е държала очите на 4. Тръгнала да търси памперс и детето паднало. Кофти новина.

Ей това имам предвид - малките камъчета обръщат големите коли. Много го обогатиха това дете с това море, нали...сега цял живот ще си носи последствията от падане от третия етаж, ако оцелее.

Ужасно. Аз съм меко казано параноичка на тема обезопасяване, внимание и т.н. но все пак не мисля, че е редно да се обвинява майката. И на 10 да са ти очите, такива неща стават, да пази Господ. Не мисля, че в такъв момент е редно да бъде иронизирана или подигравана, че са отишли на море.

# 2 924
  • Мнения: 30 802
Нищо не иронизирам, но в доста случаи си е точно така - почивките са рискови места. Раздвоено внимание, много хора, просто неподходящо подбрана среда за ходене с малко дете. Мислиш предварително, проиграваш сценарии и ако трябва - пропускаш.

Общи условия

Активация на акаунт